Úspěchy studentů ve školním roce 2016–2017

Studenti gymnázia Česká Třebová byli ve školním roce 2016–2017 úspěšní v olympiádách a soutěžích sportovních, vědeckých, ekologických a fotografických. 

Diviš Samoel, 1.A – 2. místo v okresním kole Matematické olympiády a 3. místo v krajském kole Astronomické olympiády
Hana Válová, 4.A – 3. místo v krajském kole Soutěže ve francouzském jazyce
Kateřina Šikulová, 4.A – 3. místo v krajském kole Soutěže v německém jazyce
Šárka Doležalová – 13. místo v krajském kole Chemické olympiády
Aneta Pouková, 1.C – 4. místo v krajském kole Biologické olympiády
Tomáš Kupka, 5.A – 3. místo v krajském kole Soutěže ve španělském jazyce
Dalibor Beneš, 6.A – 7. místo v krajském kole Matematické olympiády
Vojtěch John, 6.A – 2. místo v krajském kole Matematické olympiády
Vladimír Skřivánek, 6.A 2. – místo v krajském kole soutěže Matematický klokan
Markéta Vejdová, 7.A – 5. místo v krajském kole SOČ
Michal Rickwood, 7.A – 5. místo v krajském kole Olympiády v matematice, 8. místo v okresním kole soutěže Matematický klokan
Kristýna Vejdová, 7.A – 2. místo v krajském kole SOČ
Eliška Šimková, 3.C – 2. místo v krajském kole recitační soutěže
Štěpán Chládek, 3.C – 2. místo v literární soutěži Pardubické střípky
Tereza Olbrichová, 3.C – 3. místo v krajském kole SOČ
Michal Peňáz, 3.C – 1. místo v krajském kole Soutěže v anglickém jazyce a 1. místo v literární soutěži O pardubický pramínek
Vojtěch Palán – 1. místo ve fotosoutěži YOUNGFOTO pořádané v rámci Fotofestivalu Moravská Třebová
Eliška Mauerová, 4.C – 2. místo v krajském kole Soutěže v ruském jazyce
Dominik Horák, 2.A – 1. místo v okresním kole Pythagoriády
Dorota Štěpánková, 2.A – 2. místo v literární soutěži Pardubické střípky
Jana Slámová, 2.A – 3. místo v literární soutěži Pardubické střípky
Andrea Kumpoštová, 1.A – 1. místo v literární soutěži O pardubický pramínek
Aneta Pouková, 1.C, Denisa Mašínová, 1.C, Lenka Blažková, 1.C – 2. místo v krajském kole Ekologické olympiády
Vojtěch John, 6.A, Dalibor Beneš, 6.A, Matouš Jirsa, 2.C – 1. místo v krajském kole Dějepisné soutěže gymnázií ČR a SR v Chebu
Karolína Manová, Hana Nguyenová, Barbora Bumbálková, 7.A – 2. místo v krajském kole SOČ
Matěj Vašina, 7.A, Markéta Záluská, 7.A, Karolína Manová, 7.A, Anna Bílková, 3.C – Spolupráce s městem Česká Třebová u příležitosti Dne veteránů
Michal Rickwood, 7.A, Jan Pavlásek, 7.A, Barbora Bumbálková, 7.A, Hana Nguyen, 7.A, Daniel Bubeníček, 8.A, Vojtěch John, 6.A, Vladimír Skřivánek, 6.A – Umístění na předním místě v celostátním kole matematické internetové olympiády
Natálie Foldynová, 5.A, Tereza Pešková, 1.C, Kristýna Bělková, 6.A, Kristýna Voleská, 6.A, Linda Klimková, 6.A, Monika Nerudová, 6.A, Patricie Landová, 2.C, Tereza Sýkorová, 7.A, Veronika Šplíchalová, 3.C – 1. místo v krajském kole volejbalu a postup do kvalifikace na republikové finále, 3. místo v kvalifikaci na republikové finále
Vladimír Skřivánek, 6.A, Jan Kadlec, 6.A, Viktor Pejchal, 6.A, Jan Šplíchal, 6.A, Radim Kohoutek, 2.C, Michal Rickwood, 7.A, Matěj Popelka, 7.A, Petr Štembírek, 7.A, Patrik Vebr, 7.A, Martin Blažek, 3.C, Štěpán Chládek, 3.C – 1. místo v krajském kole volejbalu a postup do kvalifikace na republikové finále, 3. místo v kvalifikaci na republikové finále
Petr Blaško, 3.A, Lukáš Skřivánek, 3.A, Ondřej Unzeitig, Daniel Jaško, Miroslav Rus, Lukáš Umlauf, Lukáš Olexa, Vojtěch Šmíd, Lukáš Kovář,4.A – 1. místo v krajském finále Sportovní ligy základních škol o Pohár ministryně školství ve volejbalu, postup do kvalifikace na celorepublikové finále
Jakub Kašpar, 2.C, Martin Kamenický, 8.A, Dominik Štancl, 8.A, Daniel Bubeníček, 8.A, Martin Duspiva, 4.C, Marek Broulík, 4.C – 2. místo v krajském kole basketbalu SŠ