Kariérové poradenství

Na této stránce naleznete aktuální informace k dalšímu studiu na vysokých školách a záležitosti týkající se osobního růstu, kariéry, volby povolání apod. Pro detailní informace či konzultace neváhejte kdykoliv kontaktovat výchovného poradce.

 

 

 

 

 

Zdravíme ze Zlína!

 

Leden klepe na dveře a vy možná přemýšlíte, jak se studenty zahájit nový rok. Máme pro vás návrh...co tahle přijet na tematickou exkurzi na Fakultu technologickou UTB? O co jde?

Připravili jsme pro vás exkurze určené pro střední školy a zaměřené na oblasti, kterým se na FT věnujeme (chemie, polymery, kosmetika, životní prostředí, potraviny…). Jedná se o tříhodinový program, který v sobě zahrnuje přednášku, workshop a prohlídku laboratoří a prostor fakulty. Všechno pěkně přizpůsobeno konkrétnímu tématu (detaily jednotlivých exkurzí najdete níže).

 

Co ještě potřebujete vědět:

 • každá exkurze má své konkrétní dané termíny, ale všechny začínají v 9:00 a končí ve 12:00
 • exkurze je určena vždy pro jednu třídu (maximálně 30 studentů)
 • program začne přednáškou, která bude společná pro celou vaši třídu, na workshop a exkurzi pak vaše studenty rozdělíme na dvě skupiny
 • rezervovat místo si můžete zde (vyberte si konkrétní program a termín, do tabulky pak vypište kontaktní údaje na vás, pak už jen čekejte na naše finální potvrzení)
 • vědu a náš čas jako obvykle nabízíme zdarma:)

TÉMATA EXKURZÍ:

 • CHEMIE
 • BIOMATERIÁLY
 • POLYMERY
 • MIKROBIOLOGIE A BIOTECHNOLOGIE
 • 3D TISK
 • ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ
 • GASTRONOMIE A VÝŽIVA
 • POTRAVINY
 • KOSMETIKA
 • PŘÍRODNÍ POLYMERY
 • KONSTRUKCE A CNC

 

A teď už si můžete najít program, který vás láká nejvíce.

Těšíme se v lednu,

vaše Fakulta technologická.

 

REZERVOVAT TERMÍN

 

EXKURZE NA TÉMA: CHEMIE

Na základě vlastních zkušeností víme, že u každého jedince vzniká zájem o chemii až v okamžiku, kdy odloží celou řadu knížek (bezesporu skvělých) s nejrůznějšími teoriemi a poučkami a odhodlá se udělat svůj první pokus. Proto vás všechny, budoucí, ale i stávající chemické nadšence srdečně zveme na exkurzi, která vám otevře dveře chemických laboratoří a nechá vás ponořit se do tajů chemických reakcí.

 

Jak bude exkurze probíhat?

 

Na začátku se společně s doc. Ing. Michalem Rouchalem, Ph.D. vydáme na Výlet do světa psychedelik. To je docela atraktivní téma pro přednášku, ne?

Po tomto zahřívacím kole už přijde prohlídka chemických laboratoří, ve kterých schováváme celou řadu velmi sofistikovaných (a taky velmi drahých) přístrojů, na které rozhodně jen nesedá prach. Dozvíte se, k čemu tyto přístroje slouží právě nám na FT.

Součástí exkurze je i workshop Mionová observatoř, při kterém se dotknete vědy na té nejjelementárnější úrovni. Do světa elektronů se podíváte s Ing. Michalem Kovářem a Mgr. Zuzanou Barbuščákovou.

 

Termíny exkurze:       čtvrtek 11. 1.      (9:00 – 12:00)

                                         pátek 19. 1.         (9:00 – 12:00)

REZERVOVAT TERMÍN

 

EXKURZE NA TÉMA: BIOMATERIÁLY

Nejnovější výsledky výzkumu a vývoje v biologii, genetice, medicíně, materiálovém inženýrství či informatice se potkávají v oblasti regenerativní medicíny. Jak materiály ovlivňují chování buněk, a tedy i lidskou fyziologii? Jaké tkáně a orgány už umíme vypěstovat, a proč neumíme udělat třeba umělé srdce?  Kde jsou etické hranice zasahování do lidské fyziologie či genetiky? Jaké jsou limity současného výzkumu? 

Otázky tkáňového inženýrství nám prostě nedají spát. A touto nespavostí vás zkusíme nakazit. Během exkurze vám dáme teoretický základ, necháme vás nakouknout do našich laboratoří a díky workshopu se na chvíli stanete součástí biomateriálního výzkumného týmu.

 

Jak bude exkurze probíhat?

 

Během exkurze vás provedeme po prostorách a především laboratořích Fakulty technologické. Pochlubíme se přístrojovým vybavením a prozradíme, k čemu konkrétně přístroje využíváme.

Jaké tkáně a orgány už umíme vypěstovat, a proč neumíme udělat třeba umělé srdce? To se dozvíte na přednášce nazvané Jak se staví tkáně. Přednášet bude prof. Ing. Petr Humpolíček, Ph.D.

A dalším bodem programu bude workshop 3D Biotisk, který si pro vás připravil doc. Ing. Antonín Minařík, Ph.D. z Ústavu fyziky a materiálového inženýrství.

 

Termín:           středa 10. 1.   (9:00 – 12:00)

REZERVOVAT TERMÍN

 

EXKURZE NA TÉMA: POLYMERY

Polymer. Slovo, které znamená tolik, a laikům přitom často neřekne o moc víc než „asi nějaký plast“. Celý moderní průmysl se opírá o zpracování plastů a elastomerů a s polymery se v dnešní době setkáváme při naprosto běžných činnostech. Ráno nám uvaří vodu rychlovarná konvice, která je vyrobena z plastu. Auto nebo jiný dopravní prostředek, obsahující velké množství součástek z polymerů, nás zaveze do školy či do práce. Mobil během dne nedáme z ruky. A tak bychom mohli pokračovat třeba celý další den. Polymerům se na Fakultě technologické věnujeme už více než 50 let a tak si trošku neskromně můžeme dovolit říct, že jim málokdo rozumí tak jako my. Během této exkurze se s vámi o své know how rádi podělíme.

 

Jak bude exkurze probíhat?

 

Čeká vás prohlídka našich prostor, a to především laboratoří. Pochlubíme se přístrojovým vybavením a prozradíme, k čemu konkrétně přístroje využíváme.
Teoretický základ o polymerech získáte s prof. Ing. Romanem Čermákem, Ph.D. na přednášce nazvané Doba plastová.
A pak už přijde praxe, workshop Nanovlákna a polymerní filmy, který vám odhalí tajemství materiálů, se kterými se možná setkáváte denně, a přesto vůbec netušíte jaké vlatsnosti mají a jak vznikají. Workshopem vás provede doc. Ing. Martina Polášková, Ph.D. z Ústavu inženýrství polymerů.

 

Termín exkurze:        pátek 12. 1.    (9:00 – 12:00)

                                        pátek 19. 1.     (9:00 - 12:00)

REZERVOVAT TERMÍN

 

EXKURZE NA TÉMA: MIKROBIOLOGIE A BIOTECHNOLOGIE

Mikroorganismy jsou všude kolem nás, dokonce i v nás. Děsí vás to? Nemusí. Normální fyziologická mikroflóra lidského těla je nám dokonce prospěšná, bez ní by nemohl dobře fungovat náš imunitní systém, bez ní bychom nebyli schopni syntetizovat některé vitamíny. Mnohé mikroorganismy se navíc člověk naučil využívat při produkci potravin, léčiv nebo například čištění životního prostředí. A možnosti biotechnologií jsou ještě mnohem širší. Při této exkurzi se budete mikroorganismům věnovat pěkně zblízka, a zaručujeme, že je asi začnete mít rádi.

 

Jak bude exkurze probíhat?

 

Během exkurze absolvujete prohlídku našich prostor a laboratoří, a to především těch, ve kterých schováváme a pěstujeme své drahocenné mikroorganismy.
Teorii s vámi probere Ing. Jaroslav Filip, Ph.D. při přednášce nazvané Nové biotechnologie - biobaterie a biosenzory. A pak už přijde praxe v podobě workshopu Mikrokosmos v nás pod vedením Ing. Pavla Plevy, Ph.D. Na workshopu se podíváte nejen na bakterie, které v lidském těle běžně máme, ale i na některé lidské buňky, dokonce si budete moci "zviditelnit" i lidskou DNA a RNA.

 

Termíny exkurze:       pátek 5. 1.           (9:00 – 12:00)

                                         čtvrtek 25. 1.     (9:00 – 12:00)

REZERVOVAT TERMÍN

 

EXKURZE NA TÉMA: REVERZNÍ INŽENÝRSTVÍ A 3D TISK

Všimli jste si toho? Všichni jsme se narodili do trojrozměrného světa a přitom o 3D slýcháme až poslední roky. Nebudeme vám lhát, kouzlo 3D tisku zasáhlo i naše srdce, a tak jsme si postupně vybudovali celý arzenál 3D tiskáren. Rádi vám všechny ukážeme, od těch nejjednodušších až po ty, které si domů rozhodně nepořídíte. V dnešní době si průmysl, s nadsázkou řečeno, nedovede představit vývojové oddělení bez reverzního inženýrství a 3D tisku. Co je to reverzní inženýrství a je to vůbec legální? Jak fungují 3D skenery? Jak technologie aditivní výroby vznikaly? Jedná se o shodu náhod nebo o promyšlené fáze pokroku?

 

Jak bude exkurze probíhat?

 

Během exkurze absolvujete prohlídku našich prostor a laboratoří, a to především těch, ve kterých schováváme naše 3D tiskárny.
Teorii s vámi probere prof. Dr. Ing. Vladimír Pata při přednášce nazvané Reverzní inženýrství. A pak už přijde praxe v podobě workshopu v naší 3D laboratoři pod vedením Ing. Vojtěcha Šenkeříka, Ph.D. z Ústavu výrobního inženýrství.

 

Termíny exkurze:       pondělí 15. 1.    (9:00 – 12:00)

                                         pondělí 29. 1.     (9:00 – 12:00)

REZERVOVAT TERMÍN

 

EXKURZE NA TÉMA: ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Obavy o stav životního prostředí a o budoucnost jsou dnes všudypřítomné. Je padouch ten, kdo jede autem? Nebo ten, kdo pije Coca-colu z plastové lahve? Je často těžké na takové otázky najít dobrou odpověď. Určitě nemáme odpovědi na všechno, ale ochraně životního prostředí se na Fakultě technologické intenzivně věnujeme. Čištění odpadních vod, ochrana ovzduší, zpracování a recyklace odpadů, odstraňování kontaminace v půdách, biotechnologie, environmentální analýza, biodegradace…to všechno je naším denním chlebem. Přijďte se našim environmentálním vědátorům dívat přes rameno.

 

Jak bude exkurze probíhat?

 

Během exkurze se podíváte do našich laboratoří, potkáte tady nejenom pracovité mladé environmentalisty, ale i vybavení a přístroje, které jsou pro jejich práci nepostradatelné.
Teorii ze širší perspektivy nabídne přednáška prof. Mgr. Marka Koutného, Ph.D. nazvaná Lidstvo vs. příroda: Big history.
Laboratorní plášť si pak sami oblečete na workshopu Toxický svět kolem nás. Na chvíli se sami stanete environmentálním inženýrem a budete hledat těžké kovy nebo pomocí „svítících“ bakterií otestujete toxicitu některých látek. Workshopem vás bude provázet Ing. Jaroslav Filip, Ph.D.

 

Termíny exkurze:       pondělí 8. 1.      (9:00 – 12:00)

                                         čtvrtrek 18. 1.   (9:00 – 12:00)

REZERVOVAT TERMÍN

 

EXKURZE NA TÉMA: GASTRONOMIE A VÝŽIVA

Má současná západní populace nezdravé stravovací návyky? Jak jsme na tom se životosprávou? Jaké jsou trendy v současné gastronomii - mají šanci vylepšit naše zvyky? To všechno jsou otázky, kolem kterých se budeme točit při této exkurzi. 

 

Jak bude exkurze probíhat?

 

Teoretické podhoubí s vámi vypěstuje doc. Ing. Anna Adámková, Ph.D. u přednášky Od Rettigové po molekulární kuchyni. S touto vědomostní výbavou si pak projdete prostory a samozřejmě především laboratoře Fakulty technologické. A kdo by čekal laboratoře čistě chemické, bude překvapen, odhalíme i laboratoře a poloprovozy potravinářů. Na workshopu Žijte výživně zjistíte, zda je příjem energie vzhledem k vašemu indexu tělesné hmotnosti dostatečný, či nedostatečný. S Ing. Helenou Velichovou, Ph.D. budeme mluvit také o tom, jak určité potraviny ovlivňují celkový energetický denní příjem. Bude to zkrátka výživné!

 

Termíny exkurze:       pátek 5. 1.         (9:00 – 12:00)

                                         čtvrtek 18. 1.   (9:00 – 12:00)

REZERVOVAT TERMÍN

 

EXKURZE NA TÉMA: POTRAVINY

Zase to jídlo. Všichni ho potřebujeme, milujeme, občas i nesnášíme a taky si o něm myslíme spoustu věcí, které vůbec nemusí odpovídat realitě. Je pravda, že cukr je „bílý jed“? Měli bychom se vyhýbat lepku, mléku nebo máslu? Jak je to s obávaným glutamátem a dalšími éčky? Je špenát opravdu plný železa? Nemůžeme slíbit, že vám během této exkurze prozradíme úplně všechno, ale nahlédnout do myšlenek potravinářského technologa vás rozhodně necháme. 

 

Jak bude exkurze probíhat?

 

Při této exkurzi vás čeká prohlídka potravinářských laboratoří a poloprovozů, které má Fakulta technologická k dispozici. V těchto laboratořích dokážeme simulovat reálný provoz v potravinářském průmyslu a umíme tady vyrábět přírodní, plísňové i tavené sýry, termizované produkty, masné výrobky, pečivo, alkoholické i nealkoholické nápoje nebo třeba cukrovinky. K prohlídce přidáme workshop Zázrak zvaný vejce zaměřený na jednu z nepostradatelných položek českého jídelníčku a přednášku Mýty o potravinách, kterou pro vás připravila Ing. Zuzana Lazárková, Ph.D.

 

Termíny exkurze:    úterý 23. 1.         (9:00 - 12:00)

                                      sředa 31. 1.         (9:00 - 12:00)

REZERVOVAT TERMÍN

 

EXKURZE NA TÉMA KOSMETIKA

Kosmetické přípravky používá téměř každý. Ne každý ale zná jejich složení a už jen málokdo umí kosmetiku navrhovat, vyrábět a testovat. Takoví jedinci se vyskytují třeba na Fakultě technologické, kde se zabýváme tím, jak funguje lidská kůže, co potřebuje a jak ji pomocí různých kosmetických přípravků můžeme zušlechťovat. Seznam ingrediencí, které se v kosmetice využívají je téměř nekonečný a my jsme si pro tuto exkurzi vybrali ty z nich, které jsou zodpovědné za to, že šampon pění, mýdlo čistí a prací gel pere. Ano, mluvíme o povrchově aktivních látkách neboli tenzidech, které jsou součástí téměř každého kosmetického přípravku, čistícího prostředku atd.

 

Jak bude exkurze probíhat?

 

Během této exkurze si prohlídnete tajná zákoutí našich kosmetických laboratoří. Dozvíte se, co všechno potřebujeme k tomu, abychom kosmetiku uměli analyzovat, vylepšovat a vyrábět. Teoretickým základem vás vybaví Ing. Ondřej Rudolf, Ph.D. na přednášce nazvané Čistota půl pěny. A jistě oceníte i super-zajímavý workshop Micela - zázračný magnet na nečistoty , během kterého se s čistícími ingrediencemi seznámíte hodně zblízka. Na workshopu se o vás postará doc. Ing. Jana Sedlaříková, Ph.D. z Ústavu technologie tuků, tenzidů a kosmetiky.

 

Termín exkurze:         středa 10. 1.          (9:00 – 12:00)

                                        pondělí 29. 1.         (9:00 - 12:00)

REZERVOVAT TERMÍN

 

EXKURZE NA TÉMA: PŘÍRODNÍ POLYMERY

Celulóza, kaučuk, želatina nebo pryskyřice. To všechno jsou přírodní polymery, které jistě znáte. Na Fakultě technologické se kromě syntetických polymerů hodně věnujeme i těm přírodním. A tato exkurze je zaměřena právě na ně. Víte, že středověcí alchymisté také pracovali s těmito materiály, bez kterých si dnešní svět neumíme představit? Tušíte, co jsou to reaktoplasty a čím jsou výjimečné? Už teď prozradíme, že jejich výjimečnost spočívá v tom, že dokážou zesíťovat. Síťování v našem technologickém jazyce znamená, že materiál, se kterým pracujeme, se spojí ve 3D síť, ve které zatuhne a už s ním jen tak nehnete. Jakmile prohlédnete proces této velevýznamné reakce, pochopíte proč si s těmito polymery tak rádi hrajeme a jak nezměrné možnosti skýtají.

 

Jak bude exkurze probíhat?

 

Začneme přednáškou Polymery a alchymie, kterou si pro vás připravila doc. Ing. Martina Hřibová Ph.D. Společně s ní otevřeme dveře alchymistických laboratoří a ukážeme část alchymie, která není příliš známá.

Čeká vás také prohlídka našich laboratoří a prostor. A praktickou část této exkurze absolvujete s Ing. Lucií Polomíkovou na workshopu s krásným názvem Tvrdohlavé polymerní sítě.

 

Termín:           úterý 16. 1.      (9:00 – 12:00)

                          úterý 30. 1.      (9:00 – 12:00)

REZERVOVAT TERMÍN

 

KONSTRUKCE A CNC

Na začátku každého výrobku je myšlenka, která se rodí v hlavě konstruktéra. Co všechno se musí stát, aby ji bylo možné zhmotnit? Tato exkurze uvede návštěvníky právě do problematiky konstrukce a výrobních možností. Kromě toho se ale budeme samozřejmě věnovat nejnovějším trendům automatizace. Na workshopu vás provedeme procesem špinavé obráběcí práce na čistých CNC strojích. Osaháme nejmodernější mašiny v našem inženýrském arzenálu, projdeme si vše od modelování, přes programování a výrobu, až k samotnému produktu. Tak snad se neumažem!

 

Jak bude exkurze probíhat?

 

Během této exkurze si prohlídnete tajná zákoutí našich strojírenských laboratoří. Teoretickým základem vás vybaví doc. Ing. Ondřej Bílek, Ph.D. na přednášce nazvané Hlava konstruktéra, ruce dělníka. A jistě oceníte i workshop Čistá CNC práce , během kterého vás necháme si naše vybavení osahat pořádně zblízka.

 

Termín exkurze:         čtvrtek 4. 1.          (9:00 – 12:00)

                                         pátek 26. 1.          (9:00 - 12:00)

REZERVOVAT TERMÍN

 

MÁTE DOTAZ? PIŠTE NEBO VOLEJTE!

 

RNDr. Iva Čermáková, Ph.D.

Propagační oddělení Fakulty technologické UTB

e-mail: cermakova@utb.cz

tel: 733 674 509

 

 

 

 

 

 

 

 

Vážení,

 

dovoluji si Vás, vaše pedagogy a studenty srdečně pozvat na Den otevřených dveří Vysoké školy ekonomické v Praze, kde se dozvíte veškeré informace o studijních programech, výjezdech do zahraničí, studentských aktivitách a spolcích, vše o možnostech ubytování na kolejích, nebo zkušenosti a uplatnění absolventů. Připraveny jsou pro vás i odborné přednášky.

 

Kdy:
úterý 19. prosince 2023, od 9 do 14 hod.

 

Kde:
V žižkovském kampusu - nám. Winstona Churchilla 4, Praha

 

Na co se můžete těšit?

odborné přednášky a workshopy např. na témata jako "Současné trendy v marketingové komunikaci" nebo "Jak vědomě prožívat přítomnost pomocí metody mindfulness"
prezentace jednotlivých fakult
prezentace studentských organizací a spolků
komentované prohlídky školy
soutěže o ceny
kompletní program je k dispozici na webu: www.dod.vse.cz

Jak se účastnit?

1. Buď mohou studenti přijít sami, či ve skupince kamarádů. Připraveny jsou pro ně omluvenky ze školy.
2. Nebo přijďte organizovaně jako třída s doprovodem učitele a získejte výhody: možnost parkování autobusu, soukromou komentovanou prohlídku prostor školy a soukromé setkání se zástupcem vedení školy. Chcete-li získat tyto výhody, přihlaste se do 14. 12. na e-mail pr@vse.cz

Chcete dát o DoD na VŠE vědět vašim studentům? Plakát k vytištění na nástěnku či zveřejnění na webu školy najdete v příloze.

 

Pro ty, kdo se nemohou zúčastnit osobně, připravujeme online vysílání dostupné na našich webových stránkách: www.dod.vse.cz

 

Těšíme se na Vaši účast!

 

S pozdravem,

 

Ing. Kateřina Macháčková
Oddělení PR a marketingu
 T: +420 730 171 545
 Vysoká škola ekonomická v Praze
Nám. W. Churchilla 4 / 130 67 Praha  

 

 

 

 

Den
 
otevřených
dveří
 
budova v Šimkově ul. 870
 
budova kampusu, ul. Zborovská 2089
Stomatologická klinika, v areálu FN HK
 
9:00–13:30
 
13:00–15:00
 
přednášky ke studijním programům a přijímacím
zkouškám,
prohlídky a ukázky na pracovištích,
představení studentských spolků,
možnost zeptat se na vše přímo mediků.
Program:
Lékařská fakulta v HK
 
9. 12. 2023
 
Více informací:

 

 

 

 

Vážení pedagogičtí pracovníci a zástupci škol,

 

ráda bych Vaším prostřednictvím nabídla studentům Vaší školy možnost navštívit Dny otevřených dveří na České zemědělské univerzitě v Praze (ČZU), které budou probíhat 10. listopadu 2023, 19. a 20. ledna 2024 a 22. března 2024.

ČZU je druhou největší univerzitou v Praze s unikátním kampusem a různorodě zaměřenou nabídkou studijních programů. Podle průzkumů mají naši absolventi až 98 % uplatnitelnost na trhu práce.

Pro Vaše studenty budou otevřeny fakulty a je pro ně připraven program, který jim pomůže při jejich rozhodování o vysokoškolském studiu.

V příloze zasílám plakát velikosti A4, pokud byste měli možnost jeho vytištění a vyvěšení na Vaší škole.

Dále Vám zasílám návrh textu pro rozesílku prostřednictvím e-mailu nebo zveřejnění na sociálních sítích.

 

-----------------------------------------------------------------------

Dny otevřených dveří na ČZU v Praze

Poznejte Českou zemědělskou univerzitu v Praze a přijďte na Dny otevřených dveří, které se konají 10. listopadu 2023, 19. a 20. ledna 2024 a 22. března 2024 od 9 do 15 hodin v kampusu ČZU v Praze na Suchdole.

Čeká vás program jednotlivých fakult, kde poznáte studijní programy i prostory fakult a jedinečný kampus včetně informačního stánku v budově Rektorátu univerzity.

Budete mít také možnost potkat současné studenty, kteří vám rádi zodpoví jakékoliv dotazy ohledně studia na České zemědělské univerzitě.

 

Sledujte novinky a program na FB události https://1url.cz/DuFnx nebo na webu https://dod.czu.cz

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Velice Vám děkuji za případnou spolupráci.

Se srdečnými pozdravy,

 

Ing. Karolína Otcová

Odbor vnějších vztahů

 

Česká zemědělská univerzita v Praze
Kamýcká 129

165 00 Praha – Suchdol

+420 224 383 831

 

CZU zakladni logo m

 

 

 

 

Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli,

 

Obracím se na Vás s nabídkou pro Vaše studenty. Můžete prosím informaci studentům informaci zprostředkovat nebo zajistit vložení na sociální média? Děkujeme.

 

Zveme všechny středoškoláky na Den otevřených dveří Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy, který proběhne 15. 11. 2023 prezenčně v Hradci Králové. Máme připravený zajímavý program, jehož součástí bude také prohlídka fakulty s průvodci a praktické ukázky. Kapacita se rychle plní, rezervujte si prosím svoje místo na webu  https://www.faf.cuni.cz/dny-otevrenych-dveri/prezencne/

 

Odpoledne navazuje Jednodenní juniorská Univerzita Karlova pro středoškoláky, kde si můžete zkusit stát se na krátký čas studentem naší fakulty, poslechnout si zajímavé přednášky a můžete získat bonifikaci 5 bodů k přijímacím zkouškám. Svojí účast zaregistrujete na https://www.faf.cuni.cz/dny-otevrenych-dveri/JUK/

 

Budeme se těšit, že se uvidíme v Hradci Králové!

 

Srdečně zdraví

 

Miloslav Hronek

 

doc. PharmDr. Miloslav Hronek, Ph.D.

Zmocněnec pro propagaci fakulty

Univerzita Karlova,

Farmaceutická fakulta v Hradci Králové,

Zborovská 2089,

500 03 Hradec Králové

Tel.: +420 495 067 254

E-mail: hronek@faf.cuni.cz

www.faf.cuni.cz

https://www.facebook.com/UKFaF/

https://www.instagram.com/farmacie_uk_hk/

 

 

 

 

Vážené kolegyně, vážení kolegové, 

 

jak jsme Vás již informovali na začátku školního roku, rozhodli jsme se opětovně spustit oblíbený projekt prezentací pro 4. ročníky SŠ. Prezentace jsou zaměřené velmi prakticky, snažíme se pomoci studentům při výběru programu, podávání přihlášek a předávat aktuální informace nejen k přijímacím zkouškám (které letos výrazně změní svoji podobu). Prezentaci prezentují námi proškolení ambasadoři MUNI – studenti. Zvolit můžete on-line i prezenční podobu. Prezentace je zadarmo.

 

Máte o naši prezentaci zájem? V tom případě bychom Vás rádi požádali o vyplnění tohoto dotazníku:  https://forms.office.com/e/n6sMgJbgaYJedná se o krátký dotazník, kde vyjádříte svůj zájem (příp. i nezájem) a preference (on-line/prezenční podoba, čas…). Na základě tohoto dotazníku se Vám ozveme a domluvíme se na dalších detailech. 

 

Pokud máte jakékoliv otázky, neváhejte se na nás kdykoliv obrátit. V případě, si nepřejete dostávat další informace o aktivitách MU pro SŠ, informujte nás.

 

Přejeme Vám příjemný zbytek týdne.

  

Za Masarykovu univerzitu

Adéla Oujezská a Lenka Šromová
Koordinátorky spolupráce se SŠ

Logo Masarykovy univerzity

Masarykova univerzita | Rektorát
Odbor komunikace a vnějších vztahů
A: Žerotínovo nám. 9 | 601 77 Brno 
E: stredni-skoly@muni.cz

 

 

 

 

Vážená paní ředitelko,

vážený pane řediteli, milí pedagogové,

 

dovolujeme si touto cestou pozvat žáky Vaší školy, stejně tak jako Vaše pedagogy, na Den otevřených dveří Fakulty dopravní ČVUT v Praze, který se bude konat v pátek 24. listopadu 2023 od 9.00 do 15.00 hod., v budově FD - Horská 3, Praha 2.

 

Máme připravený bohatý program, který začne v 9.00 hodin prezentacemi o možnostech studia na Fakultě dopravní. Dále budou následovat komentované prohlídky po budově, ukázky zajímavých pracovišť a laboratoří, Info pointy, chill out zóna – povídání se stávajícím studenty a mnoho dalšího.

 

Budeme velmi rádi, pokud tuto informaci budete s Vašimi studenty a pedagogy sdílet, uvolníte Vaše studenty, aby se mohli DOD zúčastnit, nebo vytisknete-li přiložený plakátek a umístíte ho na nástěnkách školy.

 

Děkuji za spolupráci.

S úctou

 

za tým PR FD

LKZ

 

PaedDr. Lenka Kubešová Zápotocká

specialista marketingové komunikace

 

Fakulta dopravní ČVUT

Referát strategie vnějších vztahů

Konviktská 20

110 00 Praha 1

 

Tel.: +420 723 001 076

 

 

 

Vážení studenti,

dovolte, abych Vás informovala, že nadace Bakala Foundation otevírá přihlášky do 15. ročníku stipendijního programu Scholarship

Program opět podpoří nadané studenty a studentky ve studiu na kvalitních zahraničních univerzitách. Hlásit se mohou zájemci o bakalářské nebo magisterské studijní programy. Výběr studijního oboru, země studia ani univerzity není nikterak omezen.

Budeme velmi rádi, pokud nám pomůžete sdílet informace s Vašimi studenty:

Pro více informací o programu a přihlášce nabízíme uchazečům, učitelům a studijním poradcům 2 informační přednášky (bezplatná účast je možná osobně v našem Student Hubu na Praze 1 nebo online):

Další podpůrné zdroje:

 • Zájemcům o studium v zahraničí je k dispozici naše bezplatné poradenství.
 • Study Abroad Guide - přehledný průvodce studiem ve 13 zemích Evropy a světa

Uzávěrka přihlášek je 10. ledna 2024.

Za dobu existence programu Scholarship využilo finanční podporu již 205 českých studentů a studentek na 61 univerzitách po celém světě. Doufáme, že i Vaše studenty tato příležitost osloví. 
Předem Vám děkuji za sdílení informací a v případě jakýchkoliv dotazů se na mě, prosím, neváhejte obrátit.

S pozdravem,
 

Jana Wittbergerová

Manažerka programu Scholarship

Bakala Foundation

Tržiště 366/13, Praha 1 – Malá Strana, 118 00

wittbergerova@bakalafoundation.orgbakalafoundation.org
facebook.com/bakalafoundation
instagram.com/bakala_foundation/

 

 

 

Dobrý den,

 

obracím se na Vás s důležitými informacemi pro Vaše studenty, kteří uvažují o studiu medicíny a ráda bych Vás poprosila o distribuci tohoto e-mailu, a to především studentům posledních a předposledních ročníků.

 

Rádi bychom Vás pozvali na bezplatnou online přednášku s názvem Posezení se studenty medicíny: tipy pro uchazeče o studium, která se bude konat v neděli 19. 11. 2023 od 18 hodin. Budeme si povídat o přijímacích zkouškách na jednotlivé lékařské fakulty, o tom, jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými fakultami, a jak se co nejlépe připravit na přijímací zkoušky. Budeme studentům vyprávět o tom, co vlastně studium medicíny obnáší a jak se mohou již teď během středoškolského studia začít co nejlépe připravovat na budoucí studium na lékařské fakultě.

 

Přednáška je vhodná pro studenty posledních a předposledních ročníků gymnázií a středních škol. Přednášku bude moderovat MUDr. Anna-Marie Stejskalová, zakladatelka kurzů MEDIKTOP, která se dostala na všechny tři pražské lékařské fakulty, úspěšně absolvovala 2. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a dnes se věnuje oboru všeobecné chirurgie. Spolu s ní na panelu vystoupí několik studentů medicíny z různých lékařských fakult v ČR. Pozvánku na tuto přednášku najdete v příloze, studenti se mohou registrovat zde až do ukončení registrací (18. 11. 2023). Registrovaným studentům přijdou pokyny k přihlášení obratem automaticky po registraci.

 

Zároveň bychom rádi upozornili, že na webu MEDIKTOP je stále možné se přihlašovat na celoroční intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na medicínu, které byly zahájeny koncem října 2023. Proběhlé lekce si mohou studenti pustit ze záznamu online. Více informací najdete zde.

 

Děkujeme za spolupráci, které si velmi vážíme. V případě jakýchkoliv dotazů jsme Vám k dispozici na e-mailu info@mediktop.cz.

 

S pozdravem a přáním hezkého dne,

 

Markéta Platilová

koordinátorka

marketa@mediktop.cz

www.mediktop.cz

 

 

 

 

Dobrý den, Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze i letos pořádá letní školu určenou i pro Vaše studenty. Ráda bych Vás požádala o sdílení této události – LETNÍ ŠKOLA DESIGN SPRINT GAMES & CITY 6. 8. – 11. 8. 2023 v prostorách fakulty. Odkaz na Facebookovou událost: https://fb.me/e/Ot9bGUd1

Odkaz na příspěvek na Instagramu: https://www.instagram.com/p/CqpIQoXNCGD/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

 

 

 

Dobrý den,srdečně Vás a Vaše studenty zveme na 15. ročník Multimediálního dne, který se

uskuteční na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně v pátek 24.

listopadu. Přijďte nahlédnout, jak funguje mediální svět a setkat se s

významnými novináři.

Letošní ročník Multimediálního dne nese název Jak se dělá prezident. Akce se

uskuteční přesně 300 dnů od zvolení nového českého prezidenta Petra Pavla a

zaměří se na tato témata: Jak v případě prezidentských voleb, ale i po nich

fungují novináři? Jak se liší metody novinářské práce při volební kampani? Jak

a v čem se liší způsob zpracování výsledných materiálů? A co fotografie? Čím je

pro fotoreportéra specifické fotografování prezidenta a jiných vrcholných

představitelů státu a politiky?V atriu Fakulty sociálních studií se tradičně uskuteční Mediální jarmark.

Přítomné budou opět redakce nejvýznamnějších českých médií. Minulých ročníků se

zúčastnila mimo jiné Česká televize, Český rozhlas, Mladá fronta Dnes nebo

Brněnský deník Rovnost. Těšit se můžete i na zástupce studentských médií Muni

TV, Studex.tv a Radia R. Zatím se můžete podívat na virtuální Mediální jarmark

s videi z redakcí: https://my.matterport.com/show/?m=zQk4UXwF5Gg.Součástí programu akce budou i workshopy vedené významnými novináři z praxe,

pestrá nabídka diskuzí a především hlavní debata s hosty z řad novinářů,

pracovníků PR a akademiků.Jako obvykle se uskuteční i vyhlášení výsledků celorepublikové soutěže

školních časopisů Asociace středoškolských klubů a současně budou představené

nejlepší tvůrčí žurnalistické bakalářské práce v rámci Ceny Arnošta

Heinricha.Součástí programu Multimediálního dne je rovněž venkovní fotografická výstava

Prezidentské okamžiky, kterou pořádá ČTK. Fotografie zachycují 12 československých a českých prezidentů nejen v oficiálních situacích, ale i v méně formálních okamžicích: https://www.ctk.cz/prezidentske-okamziky/,

https://acrobat.adobe.com/link/track?uri=urn%3Aaaid%3Ascds%3AUS%3A9a5735cd-e937-393f-a928-fb4eedf98ea2.Už dnes se můžete připojit k naší události na Facebooku, kde budeme

aktualizovat program: https://www.facebook.com/events/352178537271338Přečtěte si také, jak vypadal Multimediální den minulý rok: https://atrium.fss.muni.cz/fakulta/multimedialni-den-politicka-zurnalistika-v-cesku-i-na-slovensku.Děkujeme za spolupráci a budeme se na Vás těšit v pátek 24. listopadu.Prosíme o předběžné potvrzení účasti na tento e-mail do 30. října. Napište

prosím název školy, studijní ročník, počet studentů a dospělých, kteří budou

studenty doprovázet.Pokud budete potřebovat, neváhejte se na nás obrátit s Vašimi dotazy.

Hezký zbytek dne,za organizační tým FSS MU BrnoLucie Jankovská a Sára Šlosarová

+420 778 010 336, +420 731 778 842

520156@mail.muni.cz535814@mail.muni.cz

 

 

 

 

 

Vážená paní, Vážený pane,

 

výběr vysokoškolského studia je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí v životě mladého člověka. Možností je hodně, ale jak si vybrat? Ve spolupráci se společností C&A jsme několik rad a tipů, jak si utřídit priority a podle jakého klíče se rozhodnout, sepsali do přehledného průvodce výběrem VŠ studia – https://www.c-and-a.com/eu/cz/shop/pruvodce-pro-studenty –. Uvedené texty stručně pojednávají mj. o rozhodovacím procesu, o tom, jak studium zvládnout finančně, jak efektivně nakládat s časem nebo jak na studium, má-li student nějaký hendikep.

Proto bychom byli rádi, kdybyste si našeho průvodce pročetli, a v případě, že se Vám naše texty budou líbit a považovali je za užitečné pro vaše maturitní ročníky, je sdíleli na svých stránkách – http://www.gymnct.cz/ – v podobě hypertextového odkazu –, a pomohli tak studentům v rozhodování o jejich budoucím životě.

Přestože náš obsah vznikl ve spolupráci s firmou C&A, má čistě informativní charakter a nevyskytuje se v něm reklamní obsah.

Máte-li jakékoliv poznámky, budeme rádi za konstruktivní kritiku.

S pozdravem,

Ondřej Marek

Jenpix GmbH
-----------------------------------
Hermann-Pistor-Str. 33a
07745 Jena
Německo

telefon: +49 3641 53 41 43
web: jenpix.de
email: ondrej.marek@jenpix-team.cz
-----------------------------------

Vedení: Benjamin Paschold a Gundel Woite
Obchodní rejstřík: Okresní soud v Jeně, HRB 505668
DIČ: DE272784843

 

 

 

 

Vážení,
 
níže postupuji e-mail s pozvánkou k účasti Vašich studentů na dalším ročníku tradiční soutěže pro studenty všech typů středních škol v Pardubickém a Královéhradeckém kraji - Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky, který se letos uskuteční pro oba kraje v prostorách Krajského úřadu Pardubického kraje, nám. Republiky 12, budova B, místnosti 2001 a 2002. Termín je stanoven na 8. listopadu 2023 v čase 8:30 - 16:00. V letošním roce se zaměřením na téma voleb do Evropského parlamentu 2024.
 
Pokud jste již tak neučinili, tímto bych Vás ráda požádala o předání této informace Vašim studentům a studentkám. Budeme velmi rádi za jejich účast a věříme, že jim akce přinese spoustu poznatků, zážitků a nových přátel.
 
V příloze zasílám leták. Účast na akci je zdarma. Zde zasílám odkaz na registrační formulář: https://form.typeform.com/to/zC5dkU6t?typeform-source=rozhodujoevrope.eu.
 
Zde naleznete další informace o projektu: https://rozhodujoevrope.eu/.
 
Předem velmi děkuji za spolupráci a těšíme se na případné setkání!
 
S pozdravem za tým organizátorů,
 
 

Mgr. Lucie BoukalováRegionální koordinátorka informačních aktivit o Evropské unii | Eurocentrum Pardubice

Odbor komunikace o evropských záležitostech Úřadu vlády ČRnáměstí Republiky 2686 (budova Domu techniky)
532 27 Pardubice


 

T: (+420) 466 610 110

M: (+420) 720 970 600

E: boukalova.lucie@vlada.cz

www.eurocentra.cz/eurocentrum-pardubice

www.vlada.cz/cz/evropske-zalezitosti

 

 

 

 

Dobrý den,
 
dovolujeme si Vás i Vaše studenty pozvat na 5. ročník ONLINE VELETRHU VYSOKÝCH ŠKOL. Registrace a účast na online akci je zdarma pro všechny zájemce. Studenti posledních ročníků stojí před velkým rozhodnutím - volbou vysoké školy. Online veletrh je příležitostí, jak Vaše studenty propojit se správnou vysokou školou.
 
Kdy: středa a čtvrtek 22. – 23. LISTOPADU od 9 do 16 hodin
 
 
K akci se můžou připojit z pohodlí školní počítačové učebny pod Vašim vedením, mobilního telefonu anebo z domova.
 
Chtěli bychom Vás tímto emailem poprosit o:
 • vyhrazení vyučovací hodiny určené k návštěvě online veletrhu
 • předání této informace studentům
Pro zjednodušení níže zasíláme email, kde studenti naleznou veškeré potřebné informace. Stačí jim ho tedy pouze přeposlat nebo nasdílet odkaz: veletrh.vysokeskoly.cz
 
 
 

Velice Vám děkujeme za podporu veletrhu vysokých škol.

 
 
S přátelským pozdravem
​Jiří Ziegler 
pořadatel online veletrhu vysokeskoly.cz
 
Mobile: +420 724 260 061
 

 

 

 

Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli,

jménem děkana Fakulty strojní ČVUT v Praze si dovoluji pozvat Vaše studenty i pedagogy na Den otevřených dveří, který proběhne v sobotu 4. listopadu 2023 od 10.00 hodin v budově Fakulty strojníTechnická 4, Praha 6

Budou zpřístupněná vědecká pracoviště a laboratoře s množstvím zajímavých technických exponátů a odborným výkladem. Studenti získají důležité a potřebné informace o odborných profilacích bakalářského studia.

Můžete se těšit i na studentské týmy, jako jsou formule CTU CarTech a rakety CTU Space Research. S našimi studenty bude také možnost si popovídat o přijímačkách, o studiu na různých oborech (energetika, matematika, technické materiály a další) a o studentském životě v kampusu Fakulty strojní ČVUT.

Rádi bychom Vám také nabídli možnost individuálních prohlídek a exkurzí, které umíme připravit přímo pro Vaši školu. V případě zájmu o bližší informace ohledně exkurzí můžete kontaktovat přímo mě.

Chtěla bych Vás poprosit o sdílení facebookové události na sociálních sítích Vaší školy: https://www.facebook.com/events/1261807794495210

Případně poskytnout informaci na webu Vaší školy, kterou naleznete na této stránce: https://fs.cvut.cz/dod

V příloze posílám letáky vhodné k vyvěšení na nástěnku.

Velice Vám děkuji za ochotu a těšíme se na vaši návštěvu.

S přáním hezkého dne,

Kristýna Čermáková

Ing. Kristýna Čermáková
Fakulta strojní ČVUT v Praze
PR a Propagace
Technická 4, Praha 6
Tel.: 777 723 603

 

 

 

 

Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání

Gaudeamus Brno 2023

31. 10. – 3. 11. 2023, brněnské výstaviště, pavilon V

Vážení kolegové,

 

Veletrh pomaturitního vzdělávání Gaudeamus 2023 začíná už příští týden na výstavišti v Brně!

 

Stále máte možnost se zaregistrovat na www.gaudeamus.cz a získat volné vstupenky na veletrh! Pokud veletrh navštívíte se svými studenty, doporučte jim nákup vstupenky předem, v předprodeji na www.gaudeamus.cz. Cena základní vstupenky pro studenty je 170 Kč, cena zlevněné vstupenky (po registraci) je 150 Kč.

 

Všichni registrovaní studenti získají kromě slevy na vstupné i přístup do Testu studijních typů.

 

Pro středoškolské pedagogy je připraven komplexní servis:

 

 • Pedagogické centrum s programem zajímavých přednášek.
 • Volné vstupenky pro pedagogy platné po celou dobu veletrhu.
 • Specializovaná mobilní aplikace Gaudeamus Advisor.
 • Informační set s materiály od vystavujících škol a katalogy veletrhu.
 • Občerstvení pro pedagogy.

 

Na studenty čekají zajímavé doprovodné programy a poradenství:

 

 • Přednášky o možnostech studia
 • Poradenský servis
 • Testovací centrum
 • Věda pro život
 • Kariérové poradenství

 

Pro plánování Vaší cesty na veletrh můžete využít informační bulletin s informacemi o dopravě a vstupu na výstaviště, který naleznete v příloze.

 

Vážení kolegové, děkujeme za Váš čas a těšíme se na setkání s Vámi i Vašimi studenty na veletrhu Gaudeamus v Brně!

 

S úctou,

 

 

Pavel Mikula
Manažer veletrhu
Evropský veletrh pomaturitního vzdělávání Gaudeamus
MP-Soft, a.s
Příkop 4, 604 16 Brno
M: 777 278 051

T: 545 176 136

info@gaudeamus.cz

www.gaudeamus.cz

 

 

 

 

POZVÁNKA NA READYCON ČESKO 2023
 
Vážení pedagogové,
jménem celého organizačního týmu a našich odborných garantů srdečně zveme Vás a
Vámi vybrané studenty na druhý ročník celostátního online vysílání o klíčových
trendech a inovacích ve vybraných oborech s názvem READYCON ČESKO 2023.
● Vysílání se uskuteční 22. listopadu 2023 v době od 8:00 do 9:40.
● Celá událost probíhá prostřednictvím online vysílání, které se promítá
přes dataprojektory přímo ve třídách středních škol.
● Obsah vysílání je určen primárně pro čtvrté ročníky, případně také pro třetí.
● Díky online formátu a našim partnerům je účast pro studenty
i pedagogy bezplatná.
 
Díky této formě se nám pro Vás podařilo na akci přilákat odborníky z různých koutů
země, dokonce některé Čechy a Češky, kteří působí v zahraničí.
Ve spolupráci s nimi a naším týmem jsme pro Vás připravili dynamické přednášky
sestávající nejen z prezentací, ale také mnoha videozáběrů přímo z praxe.
 
ZÁMĚR VYSÍLÁNÍ
READYCON poskytuje středoškolákům přehled o aktuálních trendech ve vybraných
oborech, díky čemuž mohou činit informovanější rozhodnutí při výběru jejich budoucí
kariéry.
Naší vizí je každoročně pomoci tisícům studentů v přípravě na budoucí svět práce a
podpořit tak jejich plynulý přechod ze školních lavic ke smysluplným pracovním pozicím.
 
READYCON s.r.o. | Italská 2581/67 | 120 00 Praha | Česká republika
 
 
PROČ SE ZAPOJIT DO TÉTO AKTIVITY?
● Vaši studenti zde získají hodnotné informace, které jim mohou pomoci činit lepší
rozhodnutí na jejich budoucí kariérní cestě.
● Obsah vysílání je užitečný i pro pedagoga, který bude sledovat akci se studenty
ve třídě jako dozor.
● Studenti k vysílání získají pracovní list a vzdělávací e-knihu zaměřenou na
klíčové trendy v jejich oboru a užitečné mimoškolní aktivity.
● Celé vysílání je nahráváno předem a upravováno v postprodukci. Obsahuje tak
množství záběrů a ilustrací, což vytváří poutavý a dynamický zážitek ze
sledování.
● V případě Vašeho zájmu Vás můžeme spojit s odborníky vystupujícími ve
vysílání, díky čemuž můžete budovat nové vztahy a partnerství.
● Vaši studenti a kolegové získají přístup k archivu přednášek z tohoto i minulých
ročníků vysílání.
● Participace není časově náročná. V případě Vašeho zájmu bychom od Vás
potřebovali pouze zprovoznit u Vás na škole pro Vámi vybranou třídu/třídy
zmiňované promítání přes dataprojektor.
 
PROGRAM VYSÍLÁNÍ
22. listopad 2023, 8:00 - 9:40
V praxi se jedná o osm paralelně probíhajících odborných relací. Vaše škola si může
dopředu zvolit, který pořad, případně pořady, má zájem promítat (na jeden odborný
pořad je nutná jedna místnost). Pořady jsou obsahově zaměřeny na aktuální trendy v
následujících odborných oblastech:
● Trendy v elektrotechnice
● Trendy ve strojírenství
● Trendy ve stavebnictví
● Trendy v informačních technologiích
● Trendy v médiích, marketingu a managementu
● Trendy v obchodě a službách
● Trendy ve zdravotnictví
● Trendy ve financích
 
READYCON s.r.o. | Italská 2581/67 | 120 00 Praha | Česká republika
 
 
AGENDA JEDNOTLIVÝCH ODBORNÝCH RELACÍ
TRENDY V ELEKTROTECHNICE
8:00 Otevření vysílání
Co znamená internet věcí v praxi?
Lukáš Fabik, Spoluzakladatel, HARDWARIO
Continental – Krátké představení společnosti z praxe
Budoucnost práce v elektrotechnice
Vojtěch Leischner, Softwarový inženýr, výzkumník, LASVIT, Fakulta elektrotechnická ČVUT
LEGO – Krátké představení společnosti z praxe
8:45 Přestávka
8:55 Obnovitelné zdroje energie: Napájení budoucnosti udržitelnými řešeními
Jan Krčmář, Výkonný ředitel, Solární Asociace
RWE – Krátké představení společnosti z praxe
Podnikání a start-upy ve vesmírném průmyslu
Jakub Zemek, Internista, The University of Manchester
Robotika: Stavte mosty mezi inovacemi a studiem na vysoké škole
Lukáš Málek, Člen týmu, Czech Rocket Society
9:40 Uzavření vysílání
 
TRENDY VE STROJÍRENSTVÍ
8:00 Otevření vysílání
Nanotechnologie a mikrotechnologie: "mini" inovace s maxi vlivem
Jiří Kůs, Předseda výkonné rady, Asociace nanotechnologického průmyslu ČR
AVE – Krátké představení společnosti z praxe
Budoucnost práce ve strojírenství
Marek Miltner, Vedoucí inženýrského oddělení, Uizard
Wavin – Krátké představení společnosti z praxe
8:45 Přestávka
8:55 Robotika: Stavte mosty mezi inovacemi a studiem na vysoké škole
Lukáš Málek, Člen týmu, Czech Rocket Society
Budoucnost je v tisku 3D: Revoluce ve výrobě
Tomáš Mirvald, Stážista, 3Dwiser
Průmysl 4.0 a jeho aktuální výzvy
Jaroslav Lískovec, Ředitel, Národní centrum Průmyslu 4.0
9:40 Uzavření vysílání
 
READYCON s.r.o. | Italská 2581/67 | 120 00 Praha | Česká republika
 
 
TRENDY VE STAVEBNICTVÍ
8:00 Otevření vysílání
Význam digitalizace ve stavebnictví: BIM a rozšířená realita
Lucie Mizerová, Specialistka na Dynamo a BIM, Last parametrics
SYNER – Krátké představení společnosti z praxe
Budoucnost měst: Inteligentní a zelená řešení
Tereza Karafiátová, Výkonná ředitelka, Smart City Innovations Institut
Čermák a Hrachovec – Krátké představení společnosti z praxe
8:45 Přestávka
8:55 Budoucnost architektury a městského plánování
Štěpán Bärtl, Vedoucí, CAMP: Centrum architektury a městského plánování
GJW Praha – Krátké představení společnosti z praxe
Inovace ve stavebnictví: Pokročilé stavební materiály a jejich aplikace
Radoslav Sovják, Ředitel, Národní Centrum Stavebnictví 4.0
Budoucnost smíšené reality ve stavebnictví
Martin Maťašovský, Mezinárodní marketingový manažer, Construsoft
9:40 Uzavření vysílání
 
TRENDY V INFORMAČNÍCH TECHNOLOGIÍCH
8:00 Otevření vysílání
Využití cloudu pro efektivní správu IT: Novinky a trendy v oblasti
Václav Svátek, Zakladatel, ČMIS
Rockwell Automation – Krátké představení společnosti z praxe
Nepostradatelná role kybernetické bezpečnosti v digitálním světě
Petr Šebesta, Zakladatel, CIO as a Service
Co znamená internet věcí v praxi?
Lukáš Fabik, Spoluzakladatel, HARDWARIO
8:45 Přestávka
8:55 Blockchain: Revoluce v informačních technologiích?
Jakub Strnad, Zakladatel, BlockCzech
Umělá inteligence a chatboty: Hrozba nebo příležitost?
Vladimír Bobek, Rozvoj podnikání a poradenství, AddAI.Life
Budoucnost analytiky velkých dat: Příležitosti pro mládež
Markéta Florianová, Datová inženýrka
9:40 Uzavření vysílání
 
READYCON s.r.o. | Italská 2581/67 | 120 00 Praha | Česká republika
 
 
TRENDY V MÉDIÍCH, MARKETINGU A MANAŽMENTU
8:00 Otevření vysílání
Podnikání a startupy: Jak začít i v mladém věku?
Martin Vitek, Prezident, Asociace podnikavé Česko
Influencer marketing: Klíč k úspěchu v digitálním věku
Honza Vohralík, Digital Content Manager, WeDigital Prague
Digitální obchod a Metaverse
Matěj Čurda, Zakladatel, Polybius
8:45 Přestávka
8:55 Úspěšný manažer v praxi
Dita Kaňová, Výkonná ředitelka, Carollinum
Projektový management: Směřování budoucnosti v podnikání
Michaela Klusová, Projektová manažerka, Taste
Zákazník a hyper-personalizace: Jak funguje cílená reklama?
Lukáš Pudil, Personalization Tribe Lead, Česká spořitelna
9:40 Uzavření vysílání
 
TRENDY VE ZDRAVOTNICTVÍ
8:00 Otevření vysílání
Na cestě k digitalizaci lidského zdraví
Martin Bednár, Produktový manažer, Nautilus Biotechnology
Genetické inženýrství v praxi: Co všechno díky genetice víme?
Lucie Studená, Vědkyně - Datová věda, Centrum inovací, Spojené království
Zdravotnictví 4.0: Jak IT mění lékařské obory?
Daniel Kvak, Zakladatel, Carebot
8:45 Přestávka
8:55 Lékaři jako podnikatelé: Inspirace pro budoucnost zdravotnictví
Kateřina Šédová, Lékařka a CEO, Loono
Biomedicína: Cesta k léčbě budoucnosti
Michal Pohludka, Místopředseda představenstva, Charles University Innovations Prague
Inovace pro život
David Kolář, Výkonný ředitel, Asociace inovativního farmaceutického průmyslu
9:40 Uzavření vysílání
 
READYCON s.r.o. | Italská 2581/67 | 120 00 Praha | Česká republika
 
 
TRENDY V OBCHODĚ A SLUŽBÁCH
8:00 Otevření vysílání
Digitální obchod a Metaverse
Matěj Čurda, Zakladatel, Polybius
NOTINO – Krátké představení společnosti z praxe
Budoucnost ve světě hotelnictví a cestovního ruchu
František Šotola, Majitel, Espressoholik
PPL– Krátké představení společnosti z praxe
8:45 Přestávka
8:55 Zákazník a hyper-personalizace: Jak funguje cílená reklama?
Lukáš Pudil, Personalization Tribe Lead, Česká spořitelna
DHL– Krátké představení společnosti z praxe
Trendy a novinky v gastronomii a hospitalitě
Michal Pätoprstý, Rozvoj společnosti a tvůrce gastronomických konceptů, Perfect Canteen
T-Mobile Czech Republic – Krátké představení společnosti z praxe
9:40 Uzavření vysílání
 
TRENDY VE FINANCÍCH
8:00 Otevření vysílání
Revolucionalizace financí: Zkoumání světa fintechu
Martin Le, Partner, Presto Ventures
Deloitte – Krátké představení společnosti z praxe
Podnikání a startupy: Jak začít i v mladém věku?
Martin Vitek, Prezident, Asociace podnikavé Česko
8:45 Přestávka
8:55 Kam směřují decentralizované finance?
Jakub Jedlinský, Technický ředitel, Altlift
Personalizované finanční produkty: Jak vám mohou pomoci dosáhnout vašich
cílů?
Veronika Skalková, Finanční poradkyně, UNIQA
Dopadové investování jako budoucnost investování?
Zuzana Holá, Vedoucí komunikace a udržitelnosti, Vodafone
9:40 Uzavření vysílání
 
READYCON s.r.o. | Italská 2581/67 | 120 00 Praha | Česká republika
 
 
V PŘÍPADĚ VAŠEHO ZÁJMU O PŘÍSTUP K VYSÍLÁNÍ, PROSÍM,
VYPLŇTE NÁSLEDUJÍCÍ REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ:
zr7SN5GnrgM-qw/viewform
Po vyplnění registračního formuláře Vám bude automaticky ke každé Vámi vybrané
odborné relaci zaslán přístup, spolu s užitečnými organizačními informacemi.
 
UŽITEČNÁ INFORMACE
Pro spuštění vysílání u Vás na škole je tedy potřeba pouze:
1. Vyplnit registraci na výše uvedeném linku.
2. 22. listopadu v 7:50 připravit ve třídě (nebo třídách) promítací techniku
(dataprojektor, notebook, připojení na internet, případně reproduktory) a následně
spustit studentům vysílání z linku, který Vám zašleme po vyplnění registrace.
 
KONTAKTNÍ OSOBA
● Dominik Hamaj | Manažer pro rozvoj vztahů se školami
 
Jménem celého našeho týmu a všech odborníků mi na závěr dovolte uvést, že by nám bylo
ctí, kdyby i Vaše škola měla své zastoupení na letošním vysílání READYCON ČESKO. V
případě jakýchkoli doplňujících otázek Vám zůstávám samozřejmě plně k dispozici.
S úctou a srdečným pozdravem
 
__________________________________
Dominik Hamaj a READYCON
organizační tým

 

 

Vážené dámy, vážení pánové,

již zítra v podvečer se brány našeho fakultního areálu otevřou návštěvníkům letošního ročníku Noci vědců na téma TAJEMSTVÍ. Začínáme v 18:00 a věříme, že  z našeho programu si vybere každý. 

Malí i velcí, nadšenci do IT i milovníci architektury, soutěživé i hloubavé povahy, děti, maminky, tatínci, babičky i dědečci. Každý si u nás najde to své. Dorazte na FIT a nechte se okouzlit krásou fakultního areálu i ukázkami vědy a výzkumu v podání těch nejlepších z oboru. 

Nechte se pohltit zvědavostí a nahlédněte tam, kam se běžně není možné dostat.

Těšíme se na vás a vaše blízké

S pozdravem

Petra Kůdelová

 

--
studijní oddělení FIT VUT v Brně
Božetěchova 2
612 66 Brno

__________
Student's affairs FIT BUT Brno
Božetěchova 2
612 66 Brno
Czech Republic

 

 

 

Dobrý den,

 

Z důvodu velkého zájmu budeme opakovat bezplatnou online přednášku s názvem Jak uspět u přijímaček na medicínu, která se bude konat ve středu 4. 10. 2023 od 18 hodin. Budeme si povídat o přijímacích zkouškách na jednotlivé pražské, ale i mimopražské lékařské fakulty, o tom, jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými lékařskými fakultami, a jak se co nejlépe připravit na přijímací zkoušky. Budeme studentům vyprávět o tom, co vlastně studium medicíny obnáší a jak se mohou již teď během středoškolského studia začít co nejlépe připravovat na budoucí studium na lékařské fakultě.

 

Přednáška je vhodná pro studenty posledních a předposledních ročníků gymnázií a středních škol. Přednášku povede MUDr. Anna-Marie Stejskalová, zakladatelka kurzů MEDIKTOP, která se dostala na všechny tři pražské lékařské fakulty, úspěšně absolvovala 2. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a dnes se věnuje oboru všeobecné chirurgie. Pozvánku na tuto přednášku najdete v příloze, studenti se mohou registrovat zde až do ukončení registrací (3. 10. 2023). Přihlášeným studentům přijdou e-mailem přístupové údaje v automatickém e-mailu ihned po zadání registrace.  

 

Zároveň bychom rádi upozornili, že na webu MEDIKTOP je již možné se přihlašovat na celoroční intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na medicínu, které budeme zahajovat v polovině října 2023. Více informací najdete zde.

 

Prosíme o distribuci tohoto e-mailu studentům předposledních a posledních ročníků. Děkujeme za spolupráci, které si velmi vážíme. V případě jakýchkoliv dotazů jsme Vám k dispozici na e-mailu info@mediktop.cz.

 

S pozdravem a přáním hezkého dne,

 

Markéta Platilová

koordinátorka

marketa@mediktop.cz

www.mediktop.cz

 

 

Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli,

 

Jako každý rok si dovolujeme pro studenty biologicko-medicínsko-chemickým zaměřením zaslat informaci o pořádaných akcích u nás na Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové.

 

Den otevřených dveří > Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy v Hradci Králové (cuni.cz)

 

Jednodenní juniorská Univerzita Karlova | Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy (cuni.cz)

Můžeme Vás poprosit o předání studentům (nástěnka, Instagram, Facebook, Teams nebo emaily)?

 

Přikládám i pozvánku na Noc vědců.

 

Dále nabízíme možnost se stát naší fakultní školou a zařadit se k současným. Jedná se oboustranně prospěšný smluvní vztah týkající se vzájemné informovanosti, která může přispět k atrahování ke studiu i na Vaší škole. Fakultní školy | Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy (cuni.cz)

 

 

Vážení ředitelé a zástupci škol,Rádi bychom Vaše studenty pozvali na „Gaudeamus oboru psychologie“, na kterém jako Akademie psychologie spolupracujeme s naší sesterskou společností Sinapsis z.s. Připravili jsme tedy konferenci s názvem ,,Kudy kam s psychologií“. Na této události studentům během dvou dnů představí své studium zástupci všech kateder psychologie a budou mít možnost zúčastnit se přednášek od odborníků z každé hlavní oblasti uplatnění absolventů v oboru psychologie. Mimo to se budou moci taktéž zúčastnit praktických workshopů, jako je psychoterapeutická práce či krizová intervence.

 

 Našim cílem je, aby dostali účastníci během dvou dnů všechny relevantní informace o studiu a uplatnění v psychologii a mohli se rozhodnout, zdali je tento univerzitní obor právě pro ně ten pravý.Budeme velmi rádi, pokud tuto nabídku budete sdílet mezi studenty, kteří mají o obor psychologie zájem a zvažují jeho studium, a to ať přeposláním tohoto emailu nebo sdílením přiloženého letáku.Přihlašování online na konferenci je časově omezeno do pondělí 9.10., v případě zájmu proto studentům doporučujeme si své místo zarezervovat co nejdříve. Veškeré detaily a odkaz na přihlášení naleznou na odkazu zde: https://www.sinapsis.cz/kurzy/konference#topMnohokrát děkujeme za Vaši ochotu, věříme, že bude konference pro Vaše studenty skutečným přínosem.S přáním klidného školního roku,Tým Akademie psychologie

 

 

 

Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli,

 

Univerzita Pardubice již tento týden opět hostí celoevropskou akci Noc vědců, tématem letošního ročníku je Tajemství.

 

Ráda bych Vás tímto požádala, zda by bylo možné tuto informaci předat vašim žákům.

 

Akce se koná již tento pátek 6. října 2023 od 16 až do 22 hodin, v prostorách Fakulty chemicko-technologické.

Žáci se mohou těšit na atraktivní program a více než stovkou zapojených popularizátorů ze všech sedmi fakult univerzity.

Čekají je pokusy v chemických laboratořích, proniknou do tajemství lidského těla pod rentgenem nebo tajemství ztracených světů. Rozluští kvízy a tajné šifry a mohou se zapojit do stavby největšího modelu mostu. Poznají také moderní technologie, které jim odhalí další tajemství, ať už se ukrývají ve zkumavce, v elektromobilitě nebo v umění.

Vstup na akci je zdarma. Univerzita návštěvníkům akce navíc nabízí možnost ekologické dopravy prostřednictvím okružní autobusové linky, která bude projíždět od hlavního nádraží přes centrum až do kampusu Univerzity Pardubice a zájemce zaveze z univerzity také na pardubickou hvězdárnu.

 

Noc vědců vznikla z podnětu Evropské komise v roce 2005. Akce má bořit mýty o vědě i vědcích a ukázat, že věda může být také velmi zábavná a vědci jsou lidé, kteří ji dokáží poutavě představit dětem i dospělým.

Budeme rádi, pokud budete tuto akci propagovat také na vašich sociálních sítích Noc vědců v Pardubicích, případně předáte informaci prostřednictvím letáčku, který přikládám v příloze.

Informace o akci lze najít také na webu Noc vědců | Univerzita Pardubice (upce.cz).

 

Předem Vám moc děkuji a budeme se těšit, pokud se na akci s Vámi a vašimi žáky potkáme,

přeji krásný den,

 

Kristýna Vojtíšková

 

Referent 
Oddělení propagace a vnějších vztahů

 

 

Univerzita Pardubice

tel 466 036 028

Studentská 95

mobil (+420) 720 827 185

532 10  Pardubice

e-mail kristyna.vojtiskova@upce.cz

 

www.upce.cz

 

 

Vážená paní ředitelko/Vážený pane řediteli/Vážení zaměstnanci školy,
 
Píši Vám v zastoupení Czech National Committee mezinárodní středoškolské organizace United World College, UWC. Naše organizace se skládá z 18 středních škol po celém světě a z více než 150 národních komisí v daných zemích. Sjednocujeme mladé lidi z rozličných zemí, kultur, finančních a sociálních zázemí, kteří věří, že vzdělání může být jedním z hlavních prostředků k sjednocování lidí, národů a kultur za cílem dosažení trvalého a udržitelného míru po celém světě. Každý rok vyšle naše komise 5-9 studentů z České republiky na jednu z našich zahraničních škol UWC. Tento studijní program trvá dva roky a je zakončen prestižní mezinárodní maturitou International Baccalaureate (IB - více na www.ibo.org). 
 
Stipendia se financují dle finančních možností každého studenta/studentky a jeho/její rodiny. Tento rok navíc nabízíme stipendia i studentům/studentkám, kteří by si studium a s ním spojené náklady nemohli vůbec dovolit. Tyto stipendia  tak budou moci případně pokrýt celé studium včetně vedlejších výdajů, jako jsou letenky, kapesné a podobně.
 
Chceme, aby se tento rok o našem stipendijním programu dozvědělo co možná nejvíce motivovaných mladých lidí a získalo tak možnost studovat na jedné z UWC škol. 
 
Pokud Vás UWC stipendia zaujala, chtěli bychom Vás poprosit o její propagaci mezi Vašimi studenty a jejich rodiči. 
 
Velmi by nám pomohlo, pokud byste:
1. Poslali přiložené emaily a plakát studentům Vaší školy a jejich rodičům (V příloze: UWC_Nastenka, Rodiče email, Studenti email)
2. Sdíleli náš plakát na webových stránkách školy a sociálních sítích Vaší školy (V příloze UWC_Socialni site). Nebo můžete přímo přesdílet z našeho Facebooku (https://www.facebook.com/uwc.cz/posts/pfbid02892RKLk2jrKCY5JE5gqBfKSZRTJJKy6zkJ2JrDzvAciu9vXkJNnuSWWMaLynSy5ql ) nebo z našeho Instagramu (https://www.instagram.com/reel/CxvWVifNsRX/?utm_source=ig_web_copy_link&igshid=MzRlODBiNWFlZA== )  
 
Další informace najdete na www.uwc.cz.  V případě jakýchkoliv otázek nás neváhejte kontaktovat. Předem velmi děkujeme a přejeme pěkný zbytek víkendu. Pokud byste vy nebo kdokoliv další měli jakékoliv dotazy, tak mohou napsat i mně na emailovou adresu liza.mrackova@uwc.cz 
 
Naše online první kolo výběrového řízení již bylo otevřeno a přihlášky se uzavírají 19.listopadu 2023
 
Předem Vám děkuji za pomoc. 
 
Líza Mračková
 
 

14.3.2023

 

Dobrý den,

rádi bychom Vás požádali o sdílení informace Vašim žákům, že se mohou hlásit k bakalářskému studiu na naši fakultu. Pro tento účel jsme připravili video s našimi studenty, které Vám zasíláme k užití na sociální sítě Vaší školy nebo na obrazovky v prostoru SŠ: www.uschovna.cz/zasilka/IAXSXG4M6W7KBSKX-29W.

Posíláme také odkaz na příspěvek k případnému přesdílení na Facebooku:  https://fb.watch/jhi2opCH5M/

K užití také přikládáme do přílohy leták.

Dále bychom rádi pozvali Vás i Vaše žáky na dopravní akci (nejen) pro mladé řidiče Bezpečně na silnici s Univerzitou Pardubice, kterou pořádáme v pondělí 3. dubna od 15,30 s Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice, Besipem a Statutárním městem Pardubice .

Věříme, že akce má smysl i pro Vaše žáky. Současní i budoucí řidiči se dozví, jaké jsou hlavní příčiny dopravních nehod a jak jim předcházet, jaké jsou bezpečnostní prvky ve vozidlech, a také jak se chovat při poskytování první pomoci při dopravní nehodě.

Budeme moc rádi za pomoc s propagací této akce směrem k Vašim žákům – do přílohy přikládáme leták k akci a bannery k užití na Facebook i Instagram.

Zde je také odkaz na událost na Facebooku: http://bitly.ws/Byay

Děkujeme moc za spolupráci.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Zlatka Sojková

Univerzita Pardubice                        

Oddělení pro vzdělávací činnost

Dopravní fakulta Jana Pernera

Studentská 95                                        

532 10 Pardubice

Telefon: 466 036 409; 601 082 714

E-mail: zlatuse.sojkova@upce.cz     

https://dfjp.upce.cz

 

25.10.2022

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze 12. 11. 2022 - https://www.facebook.com/events/6147687581983253

 

27.6.2022

Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli,

 

jménem České středoškolské unie bych Vaše studenty rád pozval k účasti ve vzdělávacím programu KUDYKAMPUS. Projekt nabízí možnost podívat se do praxe, seznámit se s inspirativními lidmi a vyzkoušet si možnosti svého dalšího směřování v životě.

 

První běh programu Kudykampus se bude konat od září do prosince, a to zejména formou dopoledních workshopů. Cílem programu je pomoci účastníkům najít inspiraci a orientaci v životě, ve studiu a následné kariéře. Součástí projektu jsou kariérní poradci a koučové. Program se zaměřuje na mladé lidi ve věku od 14 do 26 let.

 

Hodnotou programu je svobodná volba a individuální přístup. Účastník si přes webovou aplikaci tvoří svůj vlastní rozvrh dle preference a časových možností. Workshopy jsou nabízeny ve čtyřech oblastech zájmu: Svět budoucnosti, Společnost, Byznys a kariéra, Komunikace a Art. Jsou vedeny lidmi z praxe, tzv. Inspirátory, a probíhají primárně v pracovním prostředí daného inspirátora. Jsou postaveny prakticky s důrazem na prožitek a týmovou práci. Program zabere v průměru 20 hodin za pololetí v časových blocích po 4 hodinách.

 

V současné chvíli projekt navazuje spolupráci s jednotlivými středními školami. Mezi již spolupracující patří Gymnázium Přípotoční, Gymnázium Jana Palacha, Gymnázium Na Zatlance, Gymnázium Oty Pavla, SSPŠ Smíchov atp. Tyto školy přislíbily podporu studentů v účasti a omluvu absence žáků ve vyučování.

 

Pokud Vás projekt zaujal, vedoucí projektu Marie Froulíková (froulíková.marie@gmail.com; 608824736) velmi ráda zodpoví jakékoli Vaše dotazy nebo Vám projekt představí ve větším kontextu u dobré kávy či oběda, na který Vás srdečně zve. 

 

Mnohokrát děkuji za přečtení, přeji hezký zbytek školního roku.

 

S pozdravem

 

Ondřej Nováček | předseda

+420 721676889  |  onovacek@stredoskolskaunie.cz  |  stredoskolskaunie.cz

Petržílkova 2491/56, 158 00 Praha 13 - Stodůlky  |  IČO  014 94 813  

ČESKÁ STŘEDOŠKOLSKÁ UNIE, Z.S.

 

13.6.2022

Vážený pane, vážená paní,

doufám, že se vše daří. Jmenuju se Martin Štěpánek, studuji v Cambridge ve Velké Británie a jsem zakladatelem neziskové organizace Project Access Czech Republic & Slovakia, která nezištně pomáhá českým a slovenským středoškolským studentům na špičkové zahraniční univerzity.

Přespříští týden ve čtvrtek, 23. června, v 19:00 CET pořádáme online přednášku v českém jazyce o studiu v zahraničí se studenty z Oxfordu, Cambridge a MIT – a já bych Vás chtěl tímto oslovit a pozvat Vaše studenty k účásti. Přednáška je zcela zdarma, probíhá na platformě Zoom, a je pouze třeba vyplnit registaci níže:

https://www.eventbrite.co.uk/e/pa-czsk-studium-v-zahranici-tickets-363210651837

Přikládám též plakát pro distribuci studentům, kde jsou shrnuty hlavní informace.

Děkuji předem mockrát a neváhejte mě kontaktovat v případě jakýchkoli dotazů.

S pozdravem

Martin Štěpánek

Founder | Project Access Czech Republic & Slovakia

martin.stepanek@projectaccess.org | +44 7444 011392 / +420 725 716 409

 

26.5.2022

Pozvánka na letní školu designu:

https://fit.cvut.cz/cs/zivot-na-fit/aktualne/udalosti/17975-letni-skola-...

 

25.5.2022

Dobrý den,

 

rádi bychom vás informovali, že do 31. 5. se mohou vaši studenti přihlásit ke studiu na Dopravní fakultě Jana Pernera.

V příloze zasíláme video, které můžete sdílet na vašich sociálních sítích, pokud byste o to měli zájem.

 

Zasíláme také odkaz na stránku podrobnými informacemi k přihlašování.

Aktuální informace pro uchazeče | Dopravní fakulta Jana Pernera (upce.cz)

 

 

Děkujeme za případné sdílení.

 

S pozdravem

 

Ing. Lucie Novotná

 

 

 

tel 466 036 104

 

mobil (+420) 606 079 891 

 

e-mail lucie.novotna@upce.cz

 

https://dfjp.upce.cz

 

 

22.5.2022

Ahoj!
Chtěli bychom Tě pozvat na nejlepší Týden Tvého léta s Letní akademií Discover! Pokud jsi
středoškolák, který rád objevuje věci a svět kolem sebe, Discover je pro Tebe to pravé. V souvislosti
s naším předcházejícím emailem bychom Ti chtěli oznámit, že možnost přihlašování je do 31. 5.
2022. Máš tedy stále možnost zúčastnit se inspirativního vzdělávacího programu Letní akademii
Discover.
Letní akademie Discover je týdenní vzdělávací program pro aktivní středoškoláky ze Slovenska,
Česka i celého světa. Minimální věk je 15 let a letošní maturanti se mohou také ještě zúčastnit. Naše
turnusy se konají celý srpen v rekreačních střediscích na Slovensku a v Čechách. Na Discoveru si
můžeš vyzkoušet jaké to je studovat rozmanité vysokoškolské předměty pod vedením zkušených
lektorů z českých, slovenských i zahraničních univerzit (např. Oxford, Cambridge, Harvard, Yale).
Kurzy jsou vedené interaktivně pomocí diskuzí nebo experimentů a jejich cílem je především rozvoj
kritického myšlení a schopností. Dostaneš příležitost vyzkoušet si vybraný obor, i studium na své
vysněné škole nebo vůbec zjistit, co bys po střední škole chtěl/a dělat. Vybereš si kurzy podle svých
preferencí, nabízíme předměty od literatury a imunologie, přes filosofii a debatu, až po experimentální
částicovou fyziku a umělou inteligenci. Kromě kurzů se na Discoveru konají také workshopy, založené
na praktických schopnostech, jako je například meditace nebo workshop ekonomické gramotnosti a
hospodaření s penězi.
Discover není jen letní akademie, ale také komunita navzájem se inspirujících lidí. Studenti se během
roku mohou zúčastnit různých webinářů, zapojit se do Discover oddílů, stáží nebo mentoringu. Díky
této skvělé komunitě se mnoho středoškoláků na Discover rádo vrací, ať jako studenti nebo později
jako organizátoři a lektoři.
Pokud máš zájem o svět okolo sebe, Discover má zájem o Tebe! V přihlášce nekoukáme na nic jiného
než na tvojí motivaci, známky ze školy nás nezajímají. Discover je navíc neziskový projekt a všichni
členové lektorského a organizačního týmu jsou dobrovolníci. Všem studentům nabízíme možnost
stipendií. Více informací najdeš na našem webu: Discover – Letná akadémie Discover.
V případě jakýchkoli otázek nás neváhej kontaktovat.
S pozdravem za Letní akademii Discover,
Outreach tým (outreach@discover.sk)

 

16.1.2022

Den otevřených dveří 2022 Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice.

https://www.facebook.com/events/1497605937285930

 

6.1.2022

Veletrh pomaturitního vzdělávání Gaudeamus Praha proběhne na výstavišti PVA Expo Praha - Letňany již od 25. do 27. ledna 2022.

Na veletrhu se představí 244 vzdělávacích institucí z 10 zemí světa, které studentům nabídnou přes 7 000 studijních programů. Součástí veletrhu bude 64 přednášek pro studenty i pedagogy a 6 doprovodných programů.

Pro pedagogy i studenty je na www.gaudeamus.cz otevřena registrace k návštěvě veletrhu. Registrovaní pedagogové získají volnou vstupenku na veletrh, speciální informační set a přístup do poradenské aplikace Gaudeamus Advisor. Pro registrované studenty je připraven nový Test studijních typů, průvodce budoucího vysokoškoláka a sleva na vstupné na veletrh.

PŘI VSTUPU NA VELETRH BUDE NUTNÉ PROKÁZAT BEZINFEKČNOST JEDNÍM Z TĚCHTO ZPŮSOBŮ:

 • Potvrzením o dokončeném očkování.
 • Potvrzením o prodělání Covidu-19 v uplynulých 180 dnech.
 • U studentů negativním PCR testem, ne starším než 72 hodin.
 • U ostatních osob, které mají rozběhnuté očkování, negativním PCR testem, ne starším než 72 hodin.

Potvrzení o bezinfekčnosti je možné předložit v papírové nebo elektronické podobě. Pro rychlejší odbavení doporučujeme využít aplikaci Tečka.

S úctou,

Pavel Mikula

Manažer veletrhu
Evropský veletrh pomaturitního vzdělávání Gaudeamus
MP-Soft, a.s
Příkop 4, 604 16 Brno
M: 777 278 051

T: 545 176 136

info@gaudeamus.cz

www.gaudeamus.cz

 

15.12.2021

Dovolte, abychom Vás informovali o nadcházející prezentaci Ostravské univerzity a jejich fakult středoškolským studentům.
Od 5. do 7. ledna a následně od 10. do 12. ledna se v čase mezi 18. a 20. hodinou každý večer ONLINE představí jedna z fakult naší univerzity. V rámci připraveného programu proběhne ONLINE setkání se zástupci jednotlivých kateder, chat se studenty a zveřejněna budou také krátká videa o jednotlivých fakultách. Studenti veškeré informace najdou na stránkách studujOstravskou.cz, kde se ONLINE DOD budou konat.

 • 28. ledna 2022 za příznivých epidemiologických podmínek rádi osobně přivítáme Vaše studenty na všech našich fakultách, kde proběhnou prezenční Dny otevřených dveří. Aktuální informace studenti naleznou na studujOstravskou.cz.
  V březnu budeme pořádat ONLINE Dny otevřených dveří na sociální síti Instagram, a to od 2. do 4. března a dále od 7. do 9. března. Akce bude opět doprovázena online chatem se studenty. Ostravskou univerzitu najdete na Instagramu pod názvem @ostravska_uni.

V příloze mailu Vám zasíláme plakát s informacemi o ONLINE DOD. Touto cestou bychom Vás chtěli laskavě požádat o předání informací o konání Dnů otevřených dveří Vašim studentům a rozeslání plakátu maturantům. Veškeré podrobnosti studenti naleznou na webu studujOstravskou.cz, zkontaktovat se s univerzitou mohou také přes sociální sítě.

Studium a všechny možnosti s ním spojené představíme rádi studentům na Vaší škole také osobně. Pokud byste měli o prezentaci pro studenty zájem, obraťte se, prosím, na mne, a to mailem (michaela.mackova@osu.cz) či telefonicky (+420 723 976 996).

Ostravská univerzita myslí také na budoucnost nás všech. Již třetím rokem plníme slib, že za každou podanou přihlášku zasadíme v našem regionu strom. Stejně tak jsme se tomu zavázali také u nově podaných přihlášek. Krátké video ze sázení můžete se studenty zhlédnout na tomto odkaze: youtu.be/Do7mDJHKeFQ.

Předem děkujeme za zprostředkování informací Vašim studentům.

S přáním hezkého dne

Mgr. MgA. Michaela Macková

Specialistka pro komunikaci se středními školami

Centrum marketingu a komunikace Ostravské univerzity

 

 

2.12.2021

Vážení,

Vzhledem k nepříznivé epidemické situaci proběhne Den otevřených dveří na Lékařské fakultě v Hradci Králové v sobotu 4. prosince 2021 pouze distanční online formouPrezenční program je tedy zrušen.

Živé online vysílání budete moci sledovat přes fakultní YouTube kanál zde, v průběhu vysílání bude možné pokládat prezentujícím dotazy přes platformu Sli.do zde. Začátek vysílání bude v 9.00 hodin.

Během online vysílání se dozvíte podrobné informace ke studijním programům Všeobecné lékařství, Zubní lékařství a Všeobecné ošetřovatelství a k podmínkám přijímacího řízení, uvidíte prezentace tvůrců testů, seznámíte se i s možností studia sdílených studijních programů na Fakultě vojenského zdravotnictví Univerzity obrany. Činnost studentských spolků představí naši medici, kteří se s Vámi navíc podělí o své zkušenosti se studiem na fakultě i se zážitky ze studentského života v Hradci Králové.

Podrobný program online vysílání bude zveřejněn na webových stránkách fakulty.

Předem děkujeme za předání výše uvedených informací studentům Vaší školy.

Se srdečným pozdravem

Hana Živná

Mgr. et Mgr. Hana Živná

Univerzita Karlova, Lékařská fakulta v Hradci Králové

Oddělení propagace a vnějších vztahů – Specialitka PR

Šimkova 870, 500 03 Hradec Králové

Tel.:   +420 495 816 167

 

24.11.2021

Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli,

rádi bychom Vás jménem Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE) pozvali na Den otevřených dveří cizojazyčných studijních programů, který se uskuteční ve středu 1. prosince 2021 prostřednictvím živého vysílání na YouTube.

Všechny prezentované bakalářské a magisterské programy jsou na VŠE vyučovány v anglickém jazyce. Vaši absolventi tak mají příležitost studovat ve skutečně mezinárodním prostředí a díky tomu mohou získat nespornou konkurenční výhodu na pracovním trhu. To souvisí rovněž s možností účastnit se během studia odborných stáží či výměnných pobytů na některé z našich více než 250 partnerských institucí.

Událost je rozdělena na dvě části. V první, probíhající od 18:00 h, budou představeny bakalářské programy. Druhá část, od 18:30 h, je věnována navazujícím magisterským programům. Kromě zhlédnutí prezentací jednotlivých programů budou mít zájemci rovněž možnost klást živě dotazy koordinátorům i studentům, a to prostřednictvím online chatu.

Den otevřených dveří je skvělá příležitost pro všechny budoucí studenty i jejich rodiče seznámit se s nabídkou studijních programů a dozvědět se potřebné informace nejen o studiu a přijímacím řízení, ale i o studentském životě na VŠE. Veškeré podrobnosti týkající se průběhu akce naleznete na stránce openhouseday.vse.cz a na FacebookuDalší detaily o cizojazyčných programech vyučovaných na VŠE naleznete na této stránce, případně se na nás můžete obrátit na adrese admissions@vse.cz.

Věříme, že Vás možnost virtuální účasti na Dni otevřených dveří zaujala, a budeme rádi, když tuto pozvánku předáte také Vašim studentům.

S pozdravem

Martina Mlynářová

Tisková mluvčí

Tel.: +420 731 124 440

Vysoká škola ekonomická v Praze

Prague University of Economics and Business

nám. W. Churchilla 4

130 67 Praha 3

 

Dámy a pánové - vážení výchovní a kariérní poradci,

ráda bych Vás poprosila o sdílení informací a pozvání na Dny otevřených dveří (DOD) na Fakultě informačních technologií VUT v Brně ve dnech 20.12.2021 a 4.2.2022 od 9 do 13 hod. s Vašimi studenty - zájemci o studium IT.

Zatím uvažujeme o konání prezenční akce, ale prosíme o sledování aktuálních informací na webu.

Ve spolupráci s Mensou ČR jsme připravili  termíny pro IQ testy, které je možné vykonat v rámci DOD po předchozí registraci. Úspěšné absolvování testů je jednou z možností, jak být přijat ke studiu bez přijímacích zkoušek.

Současně si Vás a studenty dovoluji pozvat ve dnech 23. - 26.11. na Gaudeamus Brno, na stánek č. 39 v pavilonu V, kde se mohou zájemci o studium setkat s našimi studenty a získat řadu cenných informací a zkušeností.

Děkujeme za spolupráci a předání informací.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Hana Petrušková

Hana Petrušková
Děkanát 
Fakulta informačních technologií VUT v Brně
Božetěchova 2, 612 66 Brno
email: petruskova@fit.vutbr.cz
tel: 5 4114 1155

 

Srdečně zveme Vás a studenty Vaší školy na Den otevřených dveří na Lékařské fakultě v Hradci Králové, který se koná prezenčně v sobotu 4. prosince 2021 od 9.00 do 16.00 hodin.

Na Dnu otevřených dveří jsme pro Vás připravili pestrý program, v rámci něhož získáte informace ke studiu na naší fakultě a také se seznámíte s různými pracovišti. Na dvou budovách fakulty Vás čekají přednášky, workshopy a prohlídky vybraných pracovišť nebo veletržní infostánky. Přednášky o přijímacím řízení budou také vysílány online na YouTube kanále fakulty. Podrobný program naleznete na webových stránkách fakulty.

Lékařská fakulta v Hradci Králové je jednou z pěti lékařských fakult Univerzity Karlovy a patří mezi nejlepší lékařské fakulty ve střední Evropě. Mezi přednosti naší fakulty patří moderní výukové prostory a metody, kvalitní příprava na praxi, zázemí profesionální Fakultní nemocnice v Hradci Králové, „rodinné“ prostředí fakulty – to vše navíc v klidném a bezpečném studentském městě.

Lékařská fakulta v Hradci Králové studentům nabízí:

 • šestileté magisterské studium Všeobecného lékařství,
 • pětileté magisterské studium Zubního lékařství a
 • tříleté bakalářské studium Všeobecného ošetřovatelství.

Zároveň bychom Vám chtěli nabídnout možnost uspořádat pro Vaše studenty ve Vaší škole setkání se zástupci fakulty, kteří by studentům blíže představili jak studium na fakultě, tak i samotné přijímací řízení.

Předem děkujeme za předání všech výše uvedených informací studentům Vaší školy.

Se srdečným pozdravem

Hana Živná

 

Dobrý den, 

vás i celý pedagogický sbor opět zdravíme z FSS a přinášíme vám aktuální

informace o letošním Multimediálním dni.

Koronavirová situace není příznivá, a tak se letos stejně jako loni uvidíme v

online prostoru. Zúčastnit se žurnalistických workshopů a zhlédnout fakultu tak

můžete přímo ze třídy nebo z domova. 

Informace společně s linkem na připojení vám zašleme v průběhu následujícího

týdne.

Podrobný program a změny můžete i nadále sledovat na FB události https://www.facebook.com/events/1008411833305037 nebo na webu katedry. https://medzur.fss.muni.cz/aktualni-informace/multimedialni-den-2021 

S přáním pěkného dne

za organizační tým FSS MU Brno

Adriana Zivčáková,
+420 737 530 960
509715@mail.muni.cz

 

13. ročník stipendijního programu Scholarship nadace Bakala Foundation.

Program opět podpoří nadané studenty ve studiu na kvalitních zahraničních univerzitách. Hlásit se mohou zájemci o bakalářské nebo magisterské studijní programy – výběr zemí a univerzit není omezen.

Uzávěrka přihlášek je 18. ledna 2022. 

Více informací a přihlášku najdete na stránkách nadace: https://www.bakalafoundation.org/programy/scholarship/ 

Budeme velmi rádi, pokud nám pomůžete sdílet informace s Vašimi studenty a kolegy:

 • elektronicky nebo třeba na školní nástěnce → v příloze najdete informační plakát,
 • na sociálních sítích → můžete sdílet odkaz na náš Facebookový příspěvek informující o otevření přihlášek

Pro více informací o programu a přihlášce nabízíme uchazečům, učitelům nebo studijním poradcům 3 informační přednášky (účast je možná osobně v našem Student Hubu na Praze 1 nebo online):

Nabízíme také elektronické zdroje pro lepší orientaci v možnostech univerzitního studia v zahraničí:

V rámci programu Scholarship již nadace Bakala Foundation podpořila 183 studentů na 54 univerzitách po celém světě. Doufáme, že i pro Vaše studenty bude tato možnost zajímavá. 

Předem Vám děkuji za sdílení informací a v případě jakýchkoliv dotazů se na mě prosím neváhejte obrátit.

S pozdravem, Katarína Svitková, PhD

Scholarship Program Manager
Bakala Foundation
Tržiště 366/13
118 00 Praha 1 – Malá Strana
bakalafoundation.org
bakalaphilanthropy.com

 

2.11.2021

Dovolujeme si nabídnout zájemcům o „biologicko-medicinsko-chemické vzdělání“ a těm kteří hledají svoje smysluplné zaměření v životě s jistotou zaměstnání za nadprůměrné výdělky možnost prezenčně navštívit Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové na Dni otevřených dveří, který se uskuteční 11.11.2021 a Jednodenní juniorskou Univerzitu Karlovu s možností zkusit se stát studentem naší fakulty na jedno odpoledne a případně po složení testu získat 5 cenných bodů k přijímacím zkouškám. Zde si budou moci poslechnout zajímavé přednášky: „Anorganické látky – popelky mezi léčivy“ a „Tajemství redukce tělesné hmotnosti aneb 26 vědecky podložených tipů“ (viz Den otevřených dveří PREZENČNĚ | Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy (cuni.cz). Je možné, že tento termín (jako prezenční) bude letos poslední vzhledem k vývoji Covid situace. Vedle možnosti navštívit jednotlivé katedry, bude i oblíbená ukázka Lékárenského trenažéru.Pro zájemce nabízíme ke stažení brožuru plnou zajímavých informaci o naší fakultě, můžete posoudit Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy v Hradci Králové Děkuji za předání naší nabídky Vašim svěřencům a těšíme se na setkání. S přáním všeho dobrého Miloslav Hronek doc. PharmDr. Miloslav Hronek, Ph.D.

Zmocněnec pro propagaci fakulty

Univerzita Karlova,

Farmaceutická fakulta v Hradci Králové,

Zborovská 2089,

500 03 Hradec Králové

Tel.: +420 495 067 254

E-mail: hronek@faf.cuni.cz

www.faf.cuni.cz

https://www.facebook.com/UKFaF/

https://www.instagram.com/farmacie_uk_hk/

 

30.9.2021

Přemýšlíš kam na vysokou školu? Chceš si vybrat tu nejlepší a stále nevíš, která škola to je? Přihlaš se na ONLINE VELETRH vysokých škol (9. 11. - 10. 11. 2021), na kterém si můžeš vybrat z desítek českých vysokých škol a univerzit. A hlavně si živě promluvit (chatovat) se studenty a zástupci všech vejšek, které tě zaujmou. https://veletrh.vysokeskoly.cz/?utm_source=email&utm_medium=newsletter&u...
 

 

29.9.2021

Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Brno 2021

23. – 26. listopadu 2021, Výstaviště Brno, pavilon V

www.gaudeamus.cz Vážení studenti,zveme Vás na veletrh pomaturitního vzdělávání Gaudeamus Brno, který proběhne v pavilonu V brněnského výstaviště v termínu od 23. do 26. listopadu 2021. Veletrh Gaudeamus je určen zejména všem studentům maturitních a předmaturitních ročníků středních škol všech zaměření. Na veletrhu Gaudeamus studenti najdou širokou nabídku studia na univerzitách, vysokých školách a dalších vzdělávacích institucích z České republiky i zahraničí. Mezi další doprovodné programy veletrhu patří Přednášky o nabídce studia, Věda pro život, Poradenský servis s Testovacím centrem, Poradenství o studiu v zahraničí a Kariérové poradenství. Pro pedagogy i studenty je na www.gaudeamus.cz otevřena registrace k návštěvě veletrhu. 

S úctou, Pavel Mikula

Manažer veletrhu
Evropský veletrh pomaturitního vzdělávání Gaudeamus
MP-Soft, a.s
Příkop 4, 604 16 Brno
M: 777 278 051

T: 545 176 136

info@gaudeamus.cz

www.gaudeamus.cz

 

20.9.2021

Dobrý den,
srdečně si Vás a všechny studenty dovolujeme pozvat na veletrh práce Profesia days Praha 2021, který se koná 6.- 7. 10.2021 v PVA EXPO v pražských Letňanech.

Vstup je pro návštěvníky zdarma po registraci zde:
Profesiadays.cz - registrace zdarma

Proč se jako škola zúčastnit:
Veletrh studentům nabídne kontakt s realitou a lepší přehled o možném budoucím uplatnění na trhu práce. V rámci doprovodného programu vystoupí plno zajímavých řečníků s vlastními příběhy o tom, jak začínali svoji kariéru a čím si museli projít.

Studenty může zajímat:

 • Ti nejlepší zaměstnavatelé na trhu.
 • Zajímavé přednášky těch nejpovolanějších. Zdeněk Bajer prozradí, jak probíhá moderní nábor a co u něj může Vaše studenty čekat. Martina Brédová nastíní, jakým způsobem se pracuje s absolventy v on-line době a Tomáš Hülle je obeznámí s tím, co je důležitější než červený diplom. 
 • Praktické přednášky do života. Filip Slunský jim poradí, jak ovládnout cizí jazyk za tři měsíce. Radka Loja jim dá skvělé tipy, jak mít své emoce pod kontrolou a od Martina Kopeckého se dozví, jestli je pro ně zahraniční profesní stáž to pravé. 
 • Jazykové a IT testování.
 • Poradenská zóna, v rámci které mohou s odborníky konzultovat svůj životopis, nechat si kariérně poradit od nejlepších koučů a dokonce se odevzdat do rukou profíků, kteří je nalíčí a vyfotí na životopis.
 • Skvělé příběhy o dobrých nápadech. Letos to bude například Dan Bárta, slavný lovec vážek, MENT, český youtuber anebo Jan Vlachynský, zakladatel barů originálních konceptů a osobnost Forbes 30 pod 30.

Kompletní program na: https://profesiadays.cz/

 

27.8.2021

Informace pro budoucí studenty medicíny ze serveru namedicinu.cz:

 

Jistě mnoho žáků z Vaší školy chce jít studovat medicínu, ale někdy mají problém se zorientovat v informacích ohledně jejich budoucího studia. Rádi bychom pomohli a proto dáváme do pozornosti webovou stránku www.namedicinu.czNa této stránce najdou žáci informace ohledně termínů přijímaček nebo poslání přihlášky. Zároveň jsou na jednom místě veškeré informace o průběhu prijímačiek a úspěšnosti z minulých let. Chtěli bychom Vás poprosit o zprostředkování informací o této stránce vašim žáků, kteří od září nastupují do posledního ročníku studia a plánuje studovat medicínu. Děkujeme Vám za Váš čas. S pozdravem Peter Kováč

 

26.5.2021

Online BEZPLATNÝ webinář Cesta na medicínu, který se uskuteční 3. 6. 2021 od 18:00  

(https://www.facebook.com/events/422954622276130). 

Na tomto webináři se dozvíte podle čeho si vybrat jednotlivou lékařskou fakultu nebo jaké jsou podmínky přijetí na konkrétní fakultu.

 

14.5.2021

Pozvánka pro studenty o studiu v zahraničí: 

Dobrý den, mé jméno je Denis Mrvoljak a právě teď studuji na jedné z vysokých škol v Dánsku. V rámci studia jsme se spolu s mými spolužáky rozhodli uspořádat akci, na které bychom se během živého vysílání rádi podělili s účastníky o naše zkušenosti se studiem v zahraničí a odpověděli jim na všechny jejich případné otázky. Chtěl bych Vás poprosit o rozeslání našeho informačního plakátu (viz příloha) a odkazu na facebookovou akci mezi Vaše studenty, abychom tuhle skvělou životní zkušenost, jako je studium v zahraničí, pomohli přiblížit, co nejvíce lidem. Předem mockrát děkuji, mějte se krásně.

 

https://www.facebook.com/events/198177835452014?acontext=%7B%22event_act...

 

 

2.11.2020

Rádi bychom Vás a Vaše studenty pozvali na Gaudeamus on-line přednáškové dny, které jsme připravili jako částečnou náhradu zrušených podzimních akcí Gaudeamus. Přednáškové dny proběhnou v termínech: 3., 4., 10. a 11. listopadu 2020. Aktuální program přednášek najdete zde https://gaudeamus.cz/e-roadshowPřednášky budou dle programu živě vysílány na Youtube kanál a Facebookový profil „Gaudeamus - veletrh vzdělávání“. Po skončení přednáškových dní budou na Youtube kanálu a www.gaudeamus.cz k dispozici záznamy přednášek pro pozdější shlédnutí. Přímé odkazy na profily:

 

 

20.10.2020

Vážené kolegyně, vážení kolegové, vážení studenti, plně si uvědomujeme, že současná situace je velmi nepříjemná jako pro studenty, tak pro vás. Proto jsme připraveni podat vám a vašim žákům pomocnou ruku. Počínaje touto chvílí nabízíme zdarma konzultace pro maturanty z chemie, matematiky či biologie. Stačí, když na této stránce<https://www.vscht.cz/hmch/konzultace-pro-zaky-ss> vyplní dotazník <https://www.vscht.cz/hmch/konzultace-pro-zaky-ss> a naši studenti je budou sami kontaktovat a domluví se na formě konzultací.

Dále nabízíme on-line doučování zdarma pro ty z vašich žáků, kteří některý z výše uvedených předmětů nezvládají a potřebovali by další pomoc. Postup je stejný jako u maturantů. Pro zpříjemnění chvil posílám i odkaz na přednášku záznam přednášky paní docentky Rumlové z Akademie mládeže 2020<https://www.youtube.com/watch?v=oRTg-r2mI6k&ab_channel=V%C5%A0CHTPraha-UCTPrague> o virových pandemiích. Dovolte mi, abych vám představila Hodiny moderní chemie distanční formou<https://www.vscht.cz/hmch/hmch_distancne>. Pořad Chemikem doma<https://www.vscht.cz/hmch/54072/54074> je cílen hlavně na žáky základních škol, ale užitečný a zábavný by mohl být i pro starší žáky. Pro žáky středních škol připravujeme videa s tématikou Hodin moderní chemie v rámci HMCH on-line<https://www.vscht.cz/hmch/hmch_distancne/hmch_online>

Hezký den

Dana Bílková

P.S. Dotazník pro konzultace či doučování zdarma: https://www.vscht.cz/hmch/konzultace-pro-zaky-ss

VŠCHT Praha - konzultace + doučování ZDARMA - Pardubický kraj

 

1.10.2020 - akce zrušena z důvodu Covid

Gaudeamus Roadshow Česko 2020 odstartuje už příští týden v Brně. Dále akce navštíví 5 moravských a českých krajských měst: Olomouc, Zlín, Jihlavu, Ostravu a Pardubice. Gaudeamus Roadshow bude na podzim 2020 jedinou příležitostí, kde se mohou studenti setkat se zástupci vysokých škol a probrat vše, co pro toto zásadní rozhodnutí potřebují vědět. Pro nerozhodné studenty bude připraveno Testovací centrum s testem předpokladů pro studium.Nezapomeňte se před návštěvou Roadshow ve zvoleném městě zaregistrovat na <http://www.gaudeamus.czwww.gaudeamus.cz. Registrace je povinná pro pedagogy i studenty. Vstup je pro registrované zdarma.

 

1.9.2020

Pro školní rok 2020/21 výchovný poradce poskytuje konzultace týkající se kariérového poradenství v těchto dnech: středa 10.15–11.00, pátek 9.00–9.30 nebo kdykoli po dohodě.

 

8.4.2020

Informace o prodoužení uzávěrky na Filozofickou Fakultu UPCE, více info na https://www.facebook.com/ffupce/photos/a.1677215442564447/2612496425703006/?type=3&theater

 

Dopis děkana Fakulty strojní budoucím studentům / studentkám

https://www.fs.cvut.cz/aktuality/1295-212/dopis-dekana-fakulty-strojni-cvut-budoucim-studentkam-a-studentum/

 

20.2.2020

Obor Relations and European Politics na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzitě v Brně. Výuku zajišťují odborníci z Katedry mezinárodních vztahů a evropských studií FSS MU, vyučovacím jazykem je angličtina. Studentům se v rámci oboru dostane vzdělání v oblastech, jako jsou dějiny mezinárodních vztahů, světová politika, mezinárodní organizace, diplomacie, mezinárodní bezpečnost, lidská práva, demokratizace, evropská integrace, instituce EU, energetická bezpečnost či ekonomická dimenze mezinárodních vztahů. info na: https://irep.fss.muni.cz/

 

21.01.2020

Nabídka zahraničních stipendií

Do 7. února 2020 nabízíme další možnost pro zájemce získat částečné stipendium na půlroční a roční programy od září 2020 do těchto zemí: vlámská Belgie, Brazílie, Čína, Filipíny, Indie, Indonésie, Itálie, Maďarsko, Mexiko, Německo, Rusko a USA.

Výběrové řízení proběhne 11.2.2020 od 13:00 v Praze.

Více informací o stipendiích, včetně všech podmínek, naleznete v letácích v příloze nebo na webových stránkách https://www.afs.cz/studium-v-zahranici/stipendia/ . Bližší podrobnosti Vám rády sdělí i mé kolegyně na emailu info@afs.org nebo na telefonu 728 994 908.

Pokud máte mezi svými žáky vhodné zájemce a kandidáty, budeme rádi za sdílení naší nabídky. Zároveň předesílám, že v únoru a v březnu budeme nabízet ještě stipendia od AAI (sdružení AFS kanceláří v Asii), a to do Indie, Indonésie, Thajska, Turecka, Číny, Hongkongu a na Filipíny.

AFS Mezikulturní programy o.p.s.

 

7.10.2019

VEZMI BUDOUCNOST DO SVÝCH RUKOU!
GAUDEAMUS BRNO 22. - 25. 10. 2019
Nevíš kam po maturitě? Přijď na Gaudeamus do Brna a vyber si tu nejlepší školu! Čeká tě široká nabídka studia, přednášky, poradenství i doprovodné programy.
 

 

7.5.2019

Dovolujeme si Vás upozornit na nabídku stipendií na základě mezinárodních smluv do Japonska. Japonsko nabízí stipendium k absolvování vysokoškolského studia v délce 5-7 roků pro absolventy SŠ a pro studenty prvních ročníků na VŠ. Uchazečka nebo uchazeč musí být narozen/a po 2. 4. 1995, stipendijní nabídka platí pouze pro občany ČR. Výše stipendia je 117.000 Yen za měsíc (cca. 24.000 Kč) a japonské ministerstvo nahradí cestu do a z Japonska. Výběrové řízení obsahuje mimo jiné složení zkoušek z matematiky, anglického a japonského jazyka plus z chemie a biologie, resp. z chemie a fyziky podle zvoleného studijního oboru. Vzorové písemné testy naleznete pod odkazem zde: https://www.studyjapan.go.jp/en/toj/toj0302e-32.html#1 Doporučujeme, aby se zájemkyně a zájemce podívali zejména na matematiku. Termín písemných testů je stanoven na 7. 6. 2019.

Termín podání přihlášek je 29. 5. 2019 do 15 hodin.

Přihlášky se podávají přímo na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy:

https://www.dzs.cz/cz/akademicka-informacni-agentura/stipendia/?type_id=5&country_id=18

Seznam požadovaných dokumentů, přihlášku a stipendijní podmínky naleznete pod výše uvedeným odkazem a rovněž na stránkách Velvyslanectví Japonska v Praze (viz bod 3, Undergraduate Students): https://www.cz.emb-japan.go.jp/cz/jicc_study.html

 

 

18.3.2019

České vysoké učení technické v Praze pořádá ve středu dne 5. června 2019 již tradiční - setkání a prezentaci prací studentů středních škol Středoškolská technika 2019 , StreTech 2019http://www1.fs.cvut.cz/stretech

 

30.1.2019

Bakala Foundation Scholarship. Chcete se dozvědět o podmínkách získání finanční podpory pro studia v zahraničí prostřednictvím programu Scholarship? Máte dotazy k online přihlášce a způsobu jejího vyplňování? Zajímají vás počty a profily úspěšných žadatelů z minulých let? Chcete se informovat o přihláškách na zahraniční univerzity? Bakala Foundation Student Hub vás zve ve středu 20. února 2018 od 17:00 do 18:30 na první informativní setkání k programu Scholarship 2019, kde budete mít příležitost probrat nejen tyto, ale všechny další otázky s Kristýnou Burdovou Borsodi, studijní poradkyní Bakala Foundation.

Přednáška se uskuteční v Americkém centru (American Center): Tržiště 366/13, Praha 1 – Malá StranaVstup zdarma na základě registrace: http://bit.ly/2DriJzB

 

 

11.1. 2019

Nabídka letní brigády - práce na zámku Litomyšl. Více info na:

https://gm1.ggpht.com/BN5AF5Zr_T9vDcigQNZi0dvt3WhOnM3CYddg7BqNDpqCfrKyq8...

 

Pozvánka: 15. ročník konference STAVOKS. Konferenci pořádá Studentská komora Akademického senátu Fakulty stavební VUT v Brně ve spojení s Fakultou stavební VUT v Brně. Jedná se o konferenci pro studenty všech ročníků SŠ, zájem bývá vyšší zejména v posledních ročnících. https://stavoks.fce.vutbr.cz/

 

Britské velvyslanectví v Praze, Britská obchodní komora a Poradenské centrum UniLink si Vás dovolují pozvat na:Setkání s britskými univerzitami. Budete mít jedinečnou příležitost setkat se se zástupci šesti britských univerzit a poslechnout si jejich příspěvky na témata související s vysokoškolským studiem ve Velké Británii, na které naváže recepce. Akce se uskuteční v pátek 25. ledna 2019, od 15 do 19 hodin, s registrací od 14:30, v rezidenci Britského velvyslance v ČR (Thunovská14, Praha 1). Setkání se zúčastní tyto univerzity: Northumbria University Newcastle, University of Derby, University of Worcester, University of Portsmouth, University of Northampton a Buckinghamshire New University.

 

7.1.2019

Aplikovaná geologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy - 18. a 19. ledna 2019 se konají dny otevřených dveří. https://www.facebook.com/uhigug/posts/2404559823101165

 

18.12.2018

 

Západočeská univerzita v Plzni v tomto akademickém roce připravila pro studenty středních škol Den otevřených dveří technických fakult, který se uskuteční ve středu 30. ledna 2019 od 9 do 16 hodin. 

Zájemci o technické obory tak budou mít příležitost navštívit všechny technické fakulty ZČU během jediného dne a zvážit, která z nich pro ně bude nejvhodnější.  

Otevřeny budou Fakulta aplikovaných věd, Fakulta elektrotechnická a Fakulta strojní ZČU. Během dne se představí také průmysloví partneři fakult a zaměstnavatelé v technických oborech. Studenti díky tomu získají lepší představu, jak v budoucnu, často už během studia, uplatní své vzdělání.

 

Den otevřených dveří Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze (NF VŠE), se koná v pátek 11. ledna 2019 v 10.00 hodin v Likešově aule Vysoké školy ekonomické v Praze.  Pro účely případného umístění do aktualit na Vašich webových stránkách naleznete tento dopis také v příloze, ale i plakát. Srdečně jsou zváni také rodiče zájemců.

 

 

24.10.2018

Informační den Univerzity Karlovy se uskuteční v sobotu 10.11.2018 od 9:00–16:00 hodin v  areálu kampusu Albertov (Praha 2). Cílem akce je seznámit studenty středních škol a další zájemce s možnostmi studia na Univerzitě Karlově. https://www.facebook.com/events/246765819360179/

 

4.12.2018

Univerzita Pardubice, Fakulta zdravotnických studií Vás srdečně zve na dny otevřených dveří v sídle fakulty: Průmyslová 395, Černá za Bory, Pardubice.
- v sobotu 8. 12. 2018 10:00–14:00 hod.
- ve čtvrtek 17. 1. 2019 15:30–18:30 hod.
Těšíme se na všechny, kdo se chtějí dozvědět více o studiu a přijímacím řízení.
Budete mít možnost prohlédnout si areál fakulty, její moderně vybavené
odborné učebny a zázemí pro studenty. fzs.upce.cz evolupce.cz

 

17.10.2018

Všem studentům, kteří mají o studium na lékařské fakultě zájem. www.facebook.com/imedikcz/

 

17.9.2018
Studuj v USA zdarma - stipendijní pobyt v USA 2019-2020. Stipendium má hodnotu 250 000 Kč! Stipendijní pobyt je vhodný pro žáky ve věku 15–18,5 let s dobrým prospěchem, zájmem studovat v zahraničí a také pokud pochází z rodiny, pro kterou je program finančně náročný. https://www.facebook.com/akcevpohode.cz/ https://www.youtube.com/watch?v=QZxhfIefuvI

 

7.9.2018
EVROPSKÝ VELETRH POMATURITNÍHO A CELOŽIVOTNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ - XXV. ROČNÍK, VÝSTAVIŠTĚ BRNO 23. - 26. 10. 2018
Vyberte si tu nejlepší školu jednoduše, rychle a bez stresu. Na veletrhu Gaudeamus vám na to stačí jediný den! https://gaudeamus.cz/

 

9.10.2017
Uvažujete o studiu na Univerzitě Karlově? Navštivte Informační den UK. Formou prezentací jednotlivých fakult v posluchárnách a na informačních stáncích představíme naši studijní nabídku. Uvítáme všechny zájemce o studium, přijďte a zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá. Srdečně vás zveme také na doprovodný program, jehož součástí budou nejrůznější prezentace, výstavy, muzeum či Botanická zahrada UK. Jak studium na UK probíhá a co při něm můžete zažít? Odpoví vám také přímo naši současní studenti – najdete je v chystané Studentské kavárně. Sobota 11. listopadu 2017 http://ipsc.cuni.cz/IPSC-118-version1-infoden2017web.jpg

 

2.10.2017
Další ročník Matiky Mailem je tu. Matika Mailem je určena především vašim maturantům z matematiky. Jedná se o jednoduchý nástroj k přípravě na zkoušku. Studenti pravidelně dostávají mailem cvičné úlohy, za 24 hodin zveřejňujeme podrobné, komentované řešení ve formě videa na youtube. Tato příprava je pro studenty zcela zdarma. V loňském roce se s námi připravovalo přes 4500 maturantů.
Studenti mohou využít malou nápovědu při řešení příkladu. Začínáme už v úterý, je proto nejvyšší čas se zapsat. Více na www.matikamailem.cz

 

4.6. 2017
Nabídka pracovní příležitosti pro absolventy. https://www.mesicabsolventu.cz/

 

4.5. 2017
Nabídka pracovní příležitosti pro absolventy v našich regionech. Více info na www.dpwork.jobs.cz  

 

2.9.2016

Dovolte, abychom Vás informovali o připravovaném XXIII. ročníku podzimního veletrhu Gaudeamus v Brně. Veletrh proběhne ve dnech 1. – 4. listopadu 2016 v pavilonech G1 a G2 na výstavišti v Brně. Na veletrhu se představí více než 210 univerzit, vysokých škol, VOŠ, jazykových škol a agentur pro vzdělávání v zahraničí. Vystavovatelé přijedou z České republiky a dalších 14-ti zemí. Více info na www.gaudeamus.cz
 
27.4.2016
Rádi bychom vaše studenty upozornili na sérii 43 krátkých videopřednášek s názvem Mluvící hlavy FF UK. Pedagogové FF UK v nich hovoří o tématech, která se nejčastěji objevují v okruzích maturitních otázek z českého jazyka a základů společenských věd. Videa jsou ke zhlédnutí na oficiálním YouTube kanálu FF UK: http://bit.ly/mluvici-hlavy. Více o projektu na webových stránkách: http://www.ff.cuni.cz/fakulta/o-fakulte/mluvici-hlavy/.
Informace o Výukovém festivalu Architektury a Designu, který bude opět otevřen studentům středních škol jako intenzivní příprava na talentové zkoušky na vysoké školy výtvarného umění, architektury a designu. Letošní ročník "FestAD 2016" proběhne v Praze 17.-22. července 2016 a v Rožnově pod Radhoštěm 14.-19. srpna 2016. Elektronické přihlášky budou přijímány do 15. června 2016.

 

31.3.2016
Pro zájemce o studium na VŠE -  nové facebookové stránky Vysoké školy ekonomické v Praze, které jsou určeny přímo pro uchazeče o studium.  https://www.facebook.com/studujnavse/

 

18.3.2016
Nabídka studia SŠ v USA

 

11.3.2016
Nabídka a informace o studiu:
Vysoká škola logistiky o.p.s., renomovaná česká soukromá VŠ s více než desetiletou tradicí. Poskytuje studium jedinečného a moderního studijního programu LOGISTIKA.
 • bakalářské studijní obory  se specializacemi na  Logistiku ve sféře dopravy, služeb, cestovního ruchu, informačního managementu (Dopravní logistika, Logistika služeb, Logistika cestovního ruchu, Informační management)
 • navazující magisterský obor se specializací Logistika
Možnost zkráceného studia pro studenty VOŠ (studium ve zkrácené formě probíhá po dobu 3 semestrů na základě porovnání a zohlednění jednotlivých učebních plánů).
Vysoká škola logistiky o.p.s., Přerov, www.vslg.cz
 
8.3.2016
Workshop Netradiční pracovní zkušenosti pro studenty a všechny zájemce o dobrovolnictví, stáže a workcampy nejen v evropských zemích. Akci pořádá Informační centrum Evropské unie Europe Direct Pardubice 15. března 2016 v 17.00–19.30 hodin v Café Robinson, Pardubice, Mladých 325.
Na akci vystoupí zástupci jednotlivých organizací společně s dobrovolníky, kteří pohovoří o své zkušenosti s působením v ČR a zahraničí. Na programu je Estonsko, Německo, Španělsko, Belgie, Mexiko či Indonésie. Vstup volný. Kapacita omezená. Rezervace nutná na e-mailu eu@ipardubice.cz.
Bližší informace: www.europe-direct.cz/aktuality/detail/6677
 
8.3.2016
Den otevřených dveří VOŠ Čáslav se koná ve středu 23. března 2016 od 10.00 do 16.00 hodin. Na dni otevřených dveří se studenti dozvědí vše o studiu a o podmínkách přijetí. Škola nabízí studium oboru Výrobní a řídící systémy podniku, zaměření ekonomické (profilace: Management a personalistika; Účetnictví a finance podniku) a technické (profilace: Údržba a servis techniky; Metrologie a řízení jakosti). Škola nabízí propojení odborné výuky s praxí a možnost část studia absolvovat v některých z evropských zemí v rámci programu Erasmus plus. 
 
29.2.2016
Přípravné kurzy k přijímacímu řízení na Filozofickou fakultu UK. Potřebné údaje naleznete na webových stránkách FF UK:
 
25.2.2016
Studenty, kteří chtějí po maturitě pokračovat ve studiu na vysoké škole a mají zájem o medicínu, jistě zaujme Speciální sekce Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové, která vyšla v českém vydání Scientific American a nyní je i na stránkách fakulty: