Kariérové poradenství

Na této stránce naleznete aktuální informace k dalšímu studiu na vysokých školách a záležitosti týkající se osobního růstu, kariéry, volby povolání apod. Pro detailní informace či konzultace neváhejte kdykoliv kontaktovat výchovného poradce.

 

30.9.2021

Přemýšlíš kam na vysokou školu? Chceš si vybrat tu nejlepší a stále nevíš, která škola to je? Přihlaš se na ONLINE VELETRH vysokých škol (9. 11. - 10. 11. 2021), na kterém si můžeš vybrat z desítek českých vysokých škol a univerzit. A hlavně si živě promluvit (chatovat) se studenty a zástupci všech vejšek, které tě zaujmou. https://veletrh.vysokeskoly.cz/?utm_source=email&utm_medium=newsletter&u...
 

 

29.9.2021

Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Brno 2021

23. – 26. listopadu 2021, Výstaviště Brno, pavilon V

www.gaudeamus.cz Vážení studenti,zveme Vás na veletrh pomaturitního vzdělávání Gaudeamus Brno, který proběhne v pavilonu V brněnského výstaviště v termínu od 23. do 26. listopadu 2021. Veletrh Gaudeamus je určen zejména všem studentům maturitních a předmaturitních ročníků středních škol všech zaměření. Na veletrhu Gaudeamus studenti najdou širokou nabídku studia na univerzitách, vysokých školách a dalších vzdělávacích institucích z České republiky i zahraničí. Mezi další doprovodné programy veletrhu patří Přednášky o nabídce studia, Věda pro život, Poradenský servis s Testovacím centrem, Poradenství o studiu v zahraničí a Kariérové poradenství. Pro pedagogy i studenty je na www.gaudeamus.cz otevřena registrace k návštěvě veletrhu. 

S úctou, Pavel Mikula

Manažer veletrhu
Evropský veletrh pomaturitního vzdělávání Gaudeamus
MP-Soft, a.s
Příkop 4, 604 16 Brno
M: 777 278 051

T: 545 176 136

info@gaudeamus.cz

www.gaudeamus.cz

 

20.9.2021

Dobrý den,
srdečně si Vás a všechny studenty dovolujeme pozvat na veletrh práce Profesia days Praha 2021, který se koná 6.- 7. 10.2021 v PVA EXPO v pražských Letňanech.

Vstup je pro návštěvníky zdarma po registraci zde:
Profesiadays.cz - registrace zdarma

Proč se jako škola zúčastnit:
Veletrh studentům nabídne kontakt s realitou a lepší přehled o možném budoucím uplatnění na trhu práce. V rámci doprovodného programu vystoupí plno zajímavých řečníků s vlastními příběhy o tom, jak začínali svoji kariéru a čím si museli projít.

Studenty může zajímat:

  • Ti nejlepší zaměstnavatelé na trhu.
  • Zajímavé přednášky těch nejpovolanějších. Zdeněk Bajer prozradí, jak probíhá moderní nábor a co u něj může Vaše studenty čekat. Martina Brédová nastíní, jakým způsobem se pracuje s absolventy v on-line době a Tomáš Hülle je obeznámí s tím, co je důležitější než červený diplom. 
  • Praktické přednášky do života. Filip Slunský jim poradí, jak ovládnout cizí jazyk za tři měsíce. Radka Loja jim dá skvělé tipy, jak mít své emoce pod kontrolou a od Martina Kopeckého se dozví, jestli je pro ně zahraniční profesní stáž to pravé. 
  • Jazykové a IT testování.
  • Poradenská zóna, v rámci které mohou s odborníky konzultovat svůj životopis, nechat si kariérně poradit od nejlepších koučů a dokonce se odevzdat do rukou profíků, kteří je nalíčí a vyfotí na životopis.
  • Skvělé příběhy o dobrých nápadech. Letos to bude například Dan Bárta, slavný lovec vážek, MENT, český youtuber anebo Jan Vlachynský, zakladatel barů originálních konceptů a osobnost Forbes 30 pod 30.

Kompletní program na: https://profesiadays.cz/

 

27.8.2021

Informace pro budoucí studenty medicíny ze serveru namedicinu.cz:

 

Jistě mnoho žáků z Vaší školy chce jít studovat medicínu, ale někdy mají problém se zorientovat v informacích ohledně jejich budoucího studia. Rádi bychom pomohli a proto dáváme do pozornosti webovou stránku www.namedicinu.czNa této stránce najdou žáci informace ohledně termínů přijímaček nebo poslání přihlášky. Zároveň jsou na jednom místě veškeré informace o průběhu prijímačiek a úspěšnosti z minulých let. Chtěli bychom Vás poprosit o zprostředkování informací o této stránce vašim žáků, kteří od září nastupují do posledního ročníku studia a plánuje studovat medicínu. Děkujeme Vám za Váš čas. S pozdravem Peter Kováč

 

26.5.2021

Online BEZPLATNÝ webinář Cesta na medicínu, který se uskuteční 3. 6. 2021 od 18:00  

(https://www.facebook.com/events/422954622276130). 

Na tomto webináři se dozvíte podle čeho si vybrat jednotlivou lékařskou fakultu nebo jaké jsou podmínky přijetí na konkrétní fakultu.

 

14.5.2021

Pozvánka pro studenty o studiu v zahraničí: 

Dobrý den, mé jméno je Denis Mrvoljak a právě teď studuji na jedné z vysokých škol v Dánsku. V rámci studia jsme se spolu s mými spolužáky rozhodli uspořádat akci, na které bychom se během živého vysílání rádi podělili s účastníky o naše zkušenosti se studiem v zahraničí a odpověděli jim na všechny jejich případné otázky. Chtěl bych Vás poprosit o rozeslání našeho informačního plakátu (viz příloha) a odkazu na facebookovou akci mezi Vaše studenty, abychom tuhle skvělou životní zkušenost, jako je studium v zahraničí, pomohli přiblížit, co nejvíce lidem. Předem mockrát děkuji, mějte se krásně.

 

https://www.facebook.com/events/198177835452014?acontext=%7B%22event_act...

 

 

2.11.2020

Rádi bychom Vás a Vaše studenty pozvali na Gaudeamus on-line přednáškové dny, které jsme připravili jako částečnou náhradu zrušených podzimních akcí Gaudeamus. Přednáškové dny proběhnou v termínech: 3., 4., 10. a 11. listopadu 2020. Aktuální program přednášek najdete zde https://gaudeamus.cz/e-roadshowPřednášky budou dle programu živě vysílány na Youtube kanál a Facebookový profil „Gaudeamus - veletrh vzdělávání“. Po skončení přednáškových dní budou na Youtube kanálu a www.gaudeamus.cz k dispozici záznamy přednášek pro pozdější shlédnutí. Přímé odkazy na profily:

 

 

20.10.2020

Vážené kolegyně, vážení kolegové, vážení studenti, plně si uvědomujeme, že současná situace je velmi nepříjemná jako pro studenty, tak pro vás. Proto jsme připraveni podat vám a vašim žákům pomocnou ruku. Počínaje touto chvílí nabízíme zdarma konzultace pro maturanty z chemie, matematiky či biologie. Stačí, když na této stránce<https://www.vscht.cz/hmch/konzultace-pro-zaky-ss> vyplní dotazník <https://www.vscht.cz/hmch/konzultace-pro-zaky-ss> a naši studenti je budou sami kontaktovat a domluví se na formě konzultací.

Dále nabízíme on-line doučování zdarma pro ty z vašich žáků, kteří některý z výše uvedených předmětů nezvládají a potřebovali by další pomoc. Postup je stejný jako u maturantů. Pro zpříjemnění chvil posílám i odkaz na přednášku záznam přednášky paní docentky Rumlové z Akademie mládeže 2020<https://www.youtube.com/watch?v=oRTg-r2mI6k&ab_channel=V%C5%A0CHTPraha-UCTPrague> o virových pandemiích. Dovolte mi, abych vám představila Hodiny moderní chemie distanční formou<https://www.vscht.cz/hmch/hmch_distancne>. Pořad Chemikem doma<https://www.vscht.cz/hmch/54072/54074> je cílen hlavně na žáky základních škol, ale užitečný a zábavný by mohl být i pro starší žáky. Pro žáky středních škol připravujeme videa s tématikou Hodin moderní chemie v rámci HMCH on-line<https://www.vscht.cz/hmch/hmch_distancne/hmch_online>

Hezký den

Dana Bílková

P.S. Dotazník pro konzultace či doučování zdarma: https://www.vscht.cz/hmch/konzultace-pro-zaky-ss

VŠCHT Praha - konzultace + doučování ZDARMA - Pardubický kraj

 

1.10.2020 - akce zrušena z důvodu Covid

Gaudeamus Roadshow Česko 2020 odstartuje už příští týden v Brně. Dále akce navštíví 5 moravských a českých krajských měst: Olomouc, Zlín, Jihlavu, Ostravu a Pardubice. Gaudeamus Roadshow bude na podzim 2020 jedinou příležitostí, kde se mohou studenti setkat se zástupci vysokých škol a probrat vše, co pro toto zásadní rozhodnutí potřebují vědět. Pro nerozhodné studenty bude připraveno Testovací centrum s testem předpokladů pro studium.Nezapomeňte se před návštěvou Roadshow ve zvoleném městě zaregistrovat na <http://www.gaudeamus.czwww.gaudeamus.cz. Registrace je povinná pro pedagogy i studenty. Vstup je pro registrované zdarma.

 

1.9.2020

Pro školní rok 2020/21 výchovný poradce poskytuje konzultace týkající se kariérového poradenství v těchto dnech: středa 10.15–11.00, pátek 9.00–9.30 nebo kdykoli po dohodě.

 

8.4.2020

Informace o prodoužení uzávěrky na Filozofickou Fakultu UPCE, více info na https://www.facebook.com/ffupce/photos/a.1677215442564447/2612496425703006/?type=3&theater

 

Dopis děkana Fakulty strojní budoucím studentům / studentkám

https://www.fs.cvut.cz/aktuality/1295-212/dopis-dekana-fakulty-strojni-cvut-budoucim-studentkam-a-studentum/

 

20.2.2020

Obor Relations and European Politics na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzitě v Brně. Výuku zajišťují odborníci z Katedry mezinárodních vztahů a evropských studií FSS MU, vyučovacím jazykem je angličtina. Studentům se v rámci oboru dostane vzdělání v oblastech, jako jsou dějiny mezinárodních vztahů, světová politika, mezinárodní organizace, diplomacie, mezinárodní bezpečnost, lidská práva, demokratizace, evropská integrace, instituce EU, energetická bezpečnost či ekonomická dimenze mezinárodních vztahů. info na: https://irep.fss.muni.cz/

 

21.01.2020

Nabídka zahraničních stipendií

Do 7. února 2020 nabízíme další možnost pro zájemce získat částečné stipendium na půlroční a roční programy od září 2020 do těchto zemí: vlámská Belgie, Brazílie, Čína, Filipíny, Indie, Indonésie, Itálie, Maďarsko, Mexiko, Německo, Rusko a USA.

Výběrové řízení proběhne 11.2.2020 od 13:00 v Praze.

Více informací o stipendiích, včetně všech podmínek, naleznete v letácích v příloze nebo na webových stránkách https://www.afs.cz/studium-v-zahranici/stipendia/ . Bližší podrobnosti Vám rády sdělí i mé kolegyně na emailu info@afs.org nebo na telefonu 728 994 908.

Pokud máte mezi svými žáky vhodné zájemce a kandidáty, budeme rádi za sdílení naší nabídky. Zároveň předesílám, že v únoru a v březnu budeme nabízet ještě stipendia od AAI (sdružení AFS kanceláří v Asii), a to do Indie, Indonésie, Thajska, Turecka, Číny, Hongkongu a na Filipíny.

AFS Mezikulturní programy o.p.s.

 

7.10.2019

VEZMI BUDOUCNOST DO SVÝCH RUKOU!
GAUDEAMUS BRNO 22. - 25. 10. 2019
Nevíš kam po maturitě? Přijď na Gaudeamus do Brna a vyber si tu nejlepší školu! Čeká tě široká nabídka studia, přednášky, poradenství i doprovodné programy.
 

 

7.5.2019

Dovolujeme si Vás upozornit na nabídku stipendií na základě mezinárodních smluv do Japonska. Japonsko nabízí stipendium k absolvování vysokoškolského studia v délce 5-7 roků pro absolventy SŠ a pro studenty prvních ročníků na VŠ. Uchazečka nebo uchazeč musí být narozen/a po 2. 4. 1995, stipendijní nabídka platí pouze pro občany ČR. Výše stipendia je 117.000 Yen za měsíc (cca. 24.000 Kč) a japonské ministerstvo nahradí cestu do a z Japonska. Výběrové řízení obsahuje mimo jiné složení zkoušek z matematiky, anglického a japonského jazyka plus z chemie a biologie, resp. z chemie a fyziky podle zvoleného studijního oboru. Vzorové písemné testy naleznete pod odkazem zde: https://www.studyjapan.go.jp/en/toj/toj0302e-32.html#1 Doporučujeme, aby se zájemkyně a zájemce podívali zejména na matematiku. Termín písemných testů je stanoven na 7. 6. 2019.

Termín podání přihlášek je 29. 5. 2019 do 15 hodin.

Přihlášky se podávají přímo na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy:

https://www.dzs.cz/cz/akademicka-informacni-agentura/stipendia/?type_id=5&country_id=18

Seznam požadovaných dokumentů, přihlášku a stipendijní podmínky naleznete pod výše uvedeným odkazem a rovněž na stránkách Velvyslanectví Japonska v Praze (viz bod 3, Undergraduate Students): https://www.cz.emb-japan.go.jp/cz/jicc_study.html

 

 

18.3.2019

České vysoké učení technické v Praze pořádá ve středu dne 5. června 2019 již tradiční - setkání a prezentaci prací studentů středních škol Středoškolská technika 2019 , StreTech 2019http://www1.fs.cvut.cz/stretech

 

30.1.2019

Bakala Foundation Scholarship. Chcete se dozvědět o podmínkách získání finanční podpory pro studia v zahraničí prostřednictvím programu Scholarship? Máte dotazy k online přihlášce a způsobu jejího vyplňování? Zajímají vás počty a profily úspěšných žadatelů z minulých let? Chcete se informovat o přihláškách na zahraniční univerzity? Bakala Foundation Student Hub vás zve ve středu 20. února 2018 od 17:00 do 18:30 na první informativní setkání k programu Scholarship 2019, kde budete mít příležitost probrat nejen tyto, ale všechny další otázky s Kristýnou Burdovou Borsodi, studijní poradkyní Bakala Foundation.

Přednáška se uskuteční v Americkém centru (American Center): Tržiště 366/13, Praha 1 – Malá StranaVstup zdarma na základě registrace: http://bit.ly/2DriJzB

 

 

11.1. 2019

Nabídka letní brigády - práce na zámku Litomyšl. Více info na:

https://gm1.ggpht.com/BN5AF5Zr_T9vDcigQNZi0dvt3WhOnM3CYddg7BqNDpqCfrKyq8...

 

Pozvánka: 15. ročník konference STAVOKS. Konferenci pořádá Studentská komora Akademického senátu Fakulty stavební VUT v Brně ve spojení s Fakultou stavební VUT v Brně. Jedná se o konferenci pro studenty všech ročníků SŠ, zájem bývá vyšší zejména v posledních ročnících. https://stavoks.fce.vutbr.cz/

 

Britské velvyslanectví v Praze, Britská obchodní komora a Poradenské centrum UniLink si Vás dovolují pozvat na:Setkání s britskými univerzitami. Budete mít jedinečnou příležitost setkat se se zástupci šesti britských univerzit a poslechnout si jejich příspěvky na témata související s vysokoškolským studiem ve Velké Británii, na které naváže recepce. Akce se uskuteční v pátek 25. ledna 2019, od 15 do 19 hodin, s registrací od 14:30, v rezidenci Britského velvyslance v ČR (Thunovská14, Praha 1). Setkání se zúčastní tyto univerzity: Northumbria University Newcastle, University of Derby, University of Worcester, University of Portsmouth, University of Northampton a Buckinghamshire New University.

 

7.1.2019

Aplikovaná geologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy - 18. a 19. ledna 2019 se konají dny otevřených dveří. https://www.facebook.com/uhigug/posts/2404559823101165

 

18.12.2018

 

Západočeská univerzita v Plzni v tomto akademickém roce připravila pro studenty středních škol Den otevřených dveří technických fakult, který se uskuteční ve středu 30. ledna 2019 od 9 do 16 hodin. 

Zájemci o technické obory tak budou mít příležitost navštívit všechny technické fakulty ZČU během jediného dne a zvážit, která z nich pro ně bude nejvhodnější.  

Otevřeny budou Fakulta aplikovaných věd, Fakulta elektrotechnická a Fakulta strojní ZČU. Během dne se představí také průmysloví partneři fakult a zaměstnavatelé v technických oborech. Studenti díky tomu získají lepší představu, jak v budoucnu, často už během studia, uplatní své vzdělání.

 

Den otevřených dveří Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze (NF VŠE), se koná v pátek 11. ledna 2019 v 10.00 hodin v Likešově aule Vysoké školy ekonomické v Praze.  Pro účely případného umístění do aktualit na Vašich webových stránkách naleznete tento dopis také v příloze, ale i plakát. Srdečně jsou zváni také rodiče zájemců.

 

 

24.10.2018

Informační den Univerzity Karlovy se uskuteční v sobotu 10.11.2018 od 9:00–16:00 hodin v  areálu kampusu Albertov (Praha 2). Cílem akce je seznámit studenty středních škol a další zájemce s možnostmi studia na Univerzitě Karlově. https://www.facebook.com/events/246765819360179/

 

4.12.2018

Univerzita Pardubice, Fakulta zdravotnických studií Vás srdečně zve na dny otevřených dveří v sídle fakulty: Průmyslová 395, Černá za Bory, Pardubice.
- v sobotu 8. 12. 2018 10:00–14:00 hod.
- ve čtvrtek 17. 1. 2019 15:30–18:30 hod.
Těšíme se na všechny, kdo se chtějí dozvědět více o studiu a přijímacím řízení.
Budete mít možnost prohlédnout si areál fakulty, její moderně vybavené
odborné učebny a zázemí pro studenty. fzs.upce.cz evolupce.cz

 

17.10.2018

Všem studentům, kteří mají o studium na lékařské fakultě zájem. www.facebook.com/imedikcz/

 

17.9.2018
Studuj v USA zdarma - stipendijní pobyt v USA 2019-2020. Stipendium má hodnotu 250 000 Kč! Stipendijní pobyt je vhodný pro žáky ve věku 15–18,5 let s dobrým prospěchem, zájmem studovat v zahraničí a také pokud pochází z rodiny, pro kterou je program finančně náročný. https://www.facebook.com/akcevpohode.cz/ https://www.youtube.com/watch?v=QZxhfIefuvI

 

7.9.2018
EVROPSKÝ VELETRH POMATURITNÍHO A CELOŽIVOTNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ - XXV. ROČNÍK, VÝSTAVIŠTĚ BRNO 23. - 26. 10. 2018
Vyberte si tu nejlepší školu jednoduše, rychle a bez stresu. Na veletrhu Gaudeamus vám na to stačí jediný den! https://gaudeamus.cz/

 

9.10.2017
Uvažujete o studiu na Univerzitě Karlově? Navštivte Informační den UK. Formou prezentací jednotlivých fakult v posluchárnách a na informačních stáncích představíme naši studijní nabídku. Uvítáme všechny zájemce o studium, přijďte a zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá. Srdečně vás zveme také na doprovodný program, jehož součástí budou nejrůznější prezentace, výstavy, muzeum či Botanická zahrada UK. Jak studium na UK probíhá a co při něm můžete zažít? Odpoví vám také přímo naši současní studenti – najdete je v chystané Studentské kavárně. Sobota 11. listopadu 2017 http://ipsc.cuni.cz/IPSC-118-version1-infoden2017web.jpg

 

2.10.2017
Další ročník Matiky Mailem je tu. Matika Mailem je určena především vašim maturantům z matematiky. Jedná se o jednoduchý nástroj k přípravě na zkoušku. Studenti pravidelně dostávají mailem cvičné úlohy, za 24 hodin zveřejňujeme podrobné, komentované řešení ve formě videa na youtube. Tato příprava je pro studenty zcela zdarma. V loňském roce se s námi připravovalo přes 4500 maturantů.
Studenti mohou využít malou nápovědu při řešení příkladu. Začínáme už v úterý, je proto nejvyšší čas se zapsat. Více na www.matikamailem.cz

 

4.6. 2017
Nabídka pracovní příležitosti pro absolventy. https://www.mesicabsolventu.cz/

 

4.5. 2017
Nabídka pracovní příležitosti pro absolventy v našich regionech. Více info na www.dpwork.jobs.cz  

 

2.9.2016

Dovolte, abychom Vás informovali o připravovaném XXIII. ročníku podzimního veletrhu Gaudeamus v Brně. Veletrh proběhne ve dnech 1. – 4. listopadu 2016 v pavilonech G1 a G2 na výstavišti v Brně. Na veletrhu se představí více než 210 univerzit, vysokých škol, VOŠ, jazykových škol a agentur pro vzdělávání v zahraničí. Vystavovatelé přijedou z České republiky a dalších 14-ti zemí. Více info na www.gaudeamus.cz
 
27.4.2016
Rádi bychom vaše studenty upozornili na sérii 43 krátkých videopřednášek s názvem Mluvící hlavy FF UK. Pedagogové FF UK v nich hovoří o tématech, která se nejčastěji objevují v okruzích maturitních otázek z českého jazyka a základů společenských věd. Videa jsou ke zhlédnutí na oficiálním YouTube kanálu FF UK: http://bit.ly/mluvici-hlavy. Více o projektu na webových stránkách: http://www.ff.cuni.cz/fakulta/o-fakulte/mluvici-hlavy/.
Informace o Výukovém festivalu Architektury a Designu, který bude opět otevřen studentům středních škol jako intenzivní příprava na talentové zkoušky na vysoké školy výtvarného umění, architektury a designu. Letošní ročník "FestAD 2016" proběhne v Praze 17.-22. července 2016 a v Rožnově pod Radhoštěm 14.-19. srpna 2016. Elektronické přihlášky budou přijímány do 15. června 2016.

 

31.3.2016
Pro zájemce o studium na VŠE -  nové facebookové stránky Vysoké školy ekonomické v Praze, které jsou určeny přímo pro uchazeče o studium.  https://www.facebook.com/studujnavse/

 

18.3.2016
Nabídka studia SŠ v USA

 

11.3.2016
Nabídka a informace o studiu:
Vysoká škola logistiky o.p.s., renomovaná česká soukromá VŠ s více než desetiletou tradicí. Poskytuje studium jedinečného a moderního studijního programu LOGISTIKA.
  • bakalářské studijní obory  se specializacemi na  Logistiku ve sféře dopravy, služeb, cestovního ruchu, informačního managementu (Dopravní logistika, Logistika služeb, Logistika cestovního ruchu, Informační management)
  • navazující magisterský obor se specializací Logistika
Možnost zkráceného studia pro studenty VOŠ (studium ve zkrácené formě probíhá po dobu 3 semestrů na základě porovnání a zohlednění jednotlivých učebních plánů).
Vysoká škola logistiky o.p.s., Přerov, www.vslg.cz
 
8.3.2016
Workshop Netradiční pracovní zkušenosti pro studenty a všechny zájemce o dobrovolnictví, stáže a workcampy nejen v evropských zemích. Akci pořádá Informační centrum Evropské unie Europe Direct Pardubice 15. března 2016 v 17.00–19.30 hodin v Café Robinson, Pardubice, Mladých 325.
Na akci vystoupí zástupci jednotlivých organizací společně s dobrovolníky, kteří pohovoří o své zkušenosti s působením v ČR a zahraničí. Na programu je Estonsko, Německo, Španělsko, Belgie, Mexiko či Indonésie. Vstup volný. Kapacita omezená. Rezervace nutná na e-mailu eu@ipardubice.cz.
Bližší informace: www.europe-direct.cz/aktuality/detail/6677
 
8.3.2016
Den otevřených dveří VOŠ Čáslav se koná ve středu 23. března 2016 od 10.00 do 16.00 hodin. Na dni otevřených dveří se studenti dozvědí vše o studiu a o podmínkách přijetí. Škola nabízí studium oboru Výrobní a řídící systémy podniku, zaměření ekonomické (profilace: Management a personalistika; Účetnictví a finance podniku) a technické (profilace: Údržba a servis techniky; Metrologie a řízení jakosti). Škola nabízí propojení odborné výuky s praxí a možnost část studia absolvovat v některých z evropských zemí v rámci programu Erasmus plus. 
 
29.2.2016
Přípravné kurzy k přijímacímu řízení na Filozofickou fakultu UK. Potřebné údaje naleznete na webových stránkách FF UK:
 
25.2.2016
Studenty, kteří chtějí po maturitě pokračovat ve studiu na vysoké škole a mají zájem o medicínu, jistě zaujme Speciální sekce Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové, která vyšla v českém vydání Scientific American a nyní je i na stránkách fakulty: