Partnerské školy

Střední školy

Sigdal ungdomsskole

Spolupráce mezi školami začala v roce 1999. Jednou za dva roky organizujeme výměnné pobytové zájezdy. Studenti jsou ubytováni v rodinách, účastní se vyučování a poznávají životní styl v jiné zemi. Součástí jsou také výlety do nádherné norské přírody. Během pobytu si studenti najdou nové přátele a hlavně si procvičí a zdokonalí znalosti anglického jazyka.

Prestfoss, Norway, www.sigdalungdomsskole.no

 

Gymnasium Balingen

Balingen leží ve spolkové zemi Baden-Württemberg, jižně od Stuttgartu, nedaleko univerzitního města Tübingen. První osobní kontakty s gymnáziem byly navázány v roce 2006, v následujícím roce přijela skupina německých učitelů do České Třebové a od roku 2008 se uskutečňují vzájemné výměnné pobyty našich a německých žáků. Naši studenti se se svými partnery setkali několikrát i v Praze, která patří k oblíbeným cílům německých gymnazistů. Cílem těchto výměn je poznávání německých reálií, atmosféry partnerské školy a podpora jazykové výuky. Neméně důležité je však i vytváření pozitivních vztahů mezi mladými lidmi obou zemí.

Spolková země Baden-Württemberg, BRD, gymnasium.balingen.de

 

Stredná odborná škola

Gymnázium Česká Třebová pojí s touto školou partnerství již od roku 2005. Škola ve Svitu byla původně Střední školou chemickou Marie Curie-Sklodowské a výuka chemie je zde na vysoké úrovni dodnes. V minulosti jsme spolupracovali na mezinárodních projektech s environmentálním zaměřením (Ecodyn, GLOBE). Žáci obou škol mají možnost setkávat se jednou ročně na GLOBE Games. Nepravidelně se konají přírodovědně zaměřené výměnné pobyty žáků vyššího gymnázia.

Svit, Slovenská republika www.svitzss.szm.sk

 

Vysoké školy

Univerzita Hradec Králové

V roce 2015 se Gymnázium Česká Třebová stalo oficiální partnerskou školou Univerzity Hradec Králové. Studentům a pedagogům českotřebovského gymnázia jsou tak pravidelně nabízeny odborné aktivity, jež zahrnují přednášky z různých společenskovědních, přírodovědných a technických oborů, odborné exkurze na jednotlivých fakultních pracovištích i konzultace při účasti na odborných studentských soutěžích.

Hradec Králové, Česká republika www.uhk.cz