Výstava 10 let Fotoklubu Česká Třebová

Fotoklub byl založen v dubnu 2005 a od té doby se jeho členové s lehkou nepravidelností pravidelně scházejí ke společným debatám o fotografiích, fotoaparátech a technice fotografování, pořádají workshopy i výlety.

Fotoklub je skupina lidí, které spojuje společný koníček – fotografování. Každý má svůj pohled na svět a zpracovává svá fotografická témata, proto je výstava velmi různorodá.

Na výstavě je možné zhlédnout umělecké zpracování krás ženského těla od Ládi Šicha, zvláštní portréty od Reného Jansy nebo Pohádku na „P“, tedy Potlach – příroda, přátelství, písničky, pohoda od Lenky Mládkové.

Součástí výstavy jsou i práce studentské, a to bývalých i stávajících členů fotokroužku Spoušť, který pracuje při Gymnáziu Česká Třebová. Studenti přidávají k fotografickým znalostem svůj životní elán, optimismus a touhu objevovat svět a tak vznikají úžasné fotografie plné emocí a neotřelých pohledů.

Svá díla vystavovalo celkem sedm studentů. Dva současní studenti gymnázia a aktivní členové fotokroužku Lucie Rybková a Matěj Kameník a pět absolventů, kteří pracovali ve fotokroužku Spoušť 4 až 8 let. Patří k nim Veronika Kovářová, studentka Mediálních studií a žurnalistiky na Masarykově univerzitě a budoucí profesionální fotografka, Lucie Horáková a Míša Nerudová, studentky Grafického designu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, Adam Ostruszka a Martin Bednář, kteří upřednostnili studia aplikované informatiky a technologie řízení dopravy na univerzitách v Pardubicích a Hradci Králové. Většina bývalých členů fotokroužku Spoušť stále fotografuje a spolupracuje s fotoklubem.

Finanční podporu výstavě 10 let Fotoklubu Česká Třebová poskytlo Město Česká Třebová a obětavou pomoc při realizaci výstavy Kulturní centrum.

Závěrem lze jen popřát všem fotografům inspiraci, chuť fotit a to nejdůležitější, tedy „Dobré světlo“.

Milana Soukupová