Úspěchy v krajském kole Ekologické olympiády

Ve dnech 2.  3. listopadu jsem se společně s dalšími pěti studenty našeho gymnázia zúčastnila krajského kola Ekologické olympiády, které se konalo v Ekocentru Paleta v Oucmanicích. Společně jsme sestavili dva týmy reprezentující Gymnázium Česká Třebová. Z celého Pardubického kraje soutěžilo osm týmů. Každý tým si předem musel připravit vlastní výzkum na téma Obnova krajiny, který později musel obhájit. Náš tým zpracoval téma Obnova kvetoucích trávníků, druhý tým z českotřebovského gymnázia zpracoval téma Obnova Dolního přívratského rybníku.

Pro mne byla účast v soutěži poněkud netradičním zážitkem, ať už tím, že to byla akce dvoudenní, nebo celkovou náplní programu. Moc se mi líbilo prostředí, ve kterém jsme byli ubytováni, a také atmosféra, kterou se organizátorům podařilo vytvořit. Zaujala mne netradičnost poznávací části soutěže, a to procházka po okolí a poznávání tamějších rostlin. Každý tým společně řešil také teoretickou část v podobě testu. Mimo soutěžních aktivit byl program doplněn ještě o zajímavé přednášky a také pokusy. Celkově to pro mne byly velmi příjemně strávené dva dny.

A výsledky? Tým ve složení Matěje Ešpandra, Filipa Záleského a mne, Barbory Doležalové, obsadil místo první a postupuje do celostátního kola. Tým Karolíny Novotné, Lucie Vargové a Andrey Špitálské se umístil čtvrtý.

Barbora Doležalová, 7.A