Studentský majáles aneb Na co máte chuť?

Konec dubna je na českotřebovském gymnáziu připomínkou oslav jara a mládí. Tradiční studentský majáles tentokrát připadl na 29. dubna. Součástí dopoledního programu bylo vystoupení školní hudební skupiny Potato Pancakes, jejíž řady se tentokrát rozrostly o kvartánku Natálku Burešovou, která hrála na bicí.
Po koncertu začala tradiční příprava kostýmů. A ty se opravdu povedly! Studenti si jako téma letošního majálesového průvodu zvolili Jídlo. V průvodu jsme tak mohli vidět např. skittlesničky, gumové medvídky, prasátka, hranolky, sušenky, donuty, hroznové víno, narozeninový veledort, volská oka. Chutě byly prostě pestré a kreativita tvůrců obdivuhodná. Chybět nemohli samozřejmě ani číšníci.
Odpoledne byly připraveny v areálu školy majálesové hry pro děti i doprovodný program pro ostatní návštěvníky. Díky restaurantu Nad Hrází Srnov bylo zajištěno občerstvení. Naše poděkování patří také partnerům akce, kterými byly město Česká Třebová, KOH-I-NOOR HARDTMUTH Trade, a.s. Česká Třebová a Lesy ČR.
Věříme, že si studenti majálesové oslavy opravdu užili. Děkujeme jim za jejich přístup a těšíme se společně s nimi na Majáles 2017.
 
Dana Řehořová
 
Foto: Milana Soukupová