Sportovní kurz 2023

Minulý týden se naše třída společně s paralelní 2.C vypravila do Dolní Čermné na pětidenní sportovní kurz.

V ranních pondělních hodinách se naše výprava sešla u vchodu školy, kde jsme ponechali veškerá zavazadla a odstartovali akci první zkouškou fyzických schopností – cestou na kolech do kempu. S několika nevýznamnými šrámy, většinou fyzického charakteru, jsme všichni úspěšně dojeli až do cílového bodu. První odpoledne nás čekala přednáška Červeného kříže, při které jsme si zopakovali zásady první pomoci. Večer jsme měli možnost prozkoumat nekonečné sportovní možnosti celého areálu, který nabízel hřiště na beach volejbal, basketbal, tenis i nohejbal.

Další den pro nás byl připraven bohatý program, při kterém jsme si vyzkoušeli jízdu na kánoích, lukostřelbu i střelbu ze vzduchovky. Kdo si troufal, mohl vyzkoušet jízdu v kajaku nebo na paddleboardu. Navečer se několik z nás vydalo na krátkou projížďku k Lanškrounským rybníkům s cílem vylovit ztracené brýle pana Limberského. Marně.

Středa i posledním optimistům definitivně vzala iluze o nenáročnosti sportovního kurzu, jelikož přišel celodenní výlet do Českých Petrovic. Pokud jste tuto cestu ještě nikdy neabsolvovali, tak věřte, že u slov „poslední kopec” není důvod se radovat, protože na vás čeká nekonečné stoupání, u kterého budete proklínat celý učitelský sbor, který vám bude opakovaně tvrdit, že za dvacet let budete na tuto zkušenost vzpomínat s úsměvem na tváři. Na otázku, jestli tento výrok dokáže potvrdit některý absolvent kurzu, mi nevystačil dech. Odměnou za tento výkon nám byly jízdy na kárách, které zkazilo pouze oznámení, že se musíme vydat ještě na zpáteční cestu.

Předposlední den vyvrcholil soutěží v orientačním běhu ve dvojicích a závody na kánoích. Večer jsme si u táboráku opekli špekáčky, učitelé ocenili nejúspěšnější sportovce a na závěr jsme všichni dostali tričko s logem kurzu.

V pátek ráno jsme zabalili tašky, nasedli na kola a k poledni jsme se vrátili zpět ke škole.

Za všechny bych chtěla moc poděkovat všem učitelům, kteří se s námi na kurz vypravili a umožnili nám vyzkoušet si během pěti dní pro mnohé i zcela nové aktivity.

Lucie Kovářová, 6.A