Sportovní den 2019 aneb sportem ke zdraví

Dne 27. 2. se na gymnáziu konal sportovní den. To znamenalo, že studenti, ale i učitelé si obuli pevné boty, brusle nebo „lyžáky“ a byli připraveni strávit příjemné dopoledne se sportem.

První skupina se úderem deváté hodiny sešla na zimním stadionu, aby oprášila své bruslařské schopnosti. Někteří chlapci – hokejoví matadoři – dostali chuť si zahrát tuto nádhernou hru, která je velmi oblíbená nejen v řadách hokejistů a jejich fanoušků, ale také v řadách žáků našeho gymnázia.

Druhá, ale s přehledem nejpočetnější skupina pěších turistů se sešla u gymnázia a společně zahájila arktickou výpravu směr Kozlovský kopec, kde ještě stále leželo okolo 15 centimetrů sněhu. Na procházce se povídalo i užívalo sněhu. Za odměnu se všichni „polárníci“ mohli pokochat výhledem na Českou Třebovou ze zdejší rozhledny a občerstvit v chatě Maxe Švabinského.

A konečně třetí skupina nadšených lyžařů se sešla pod lyžařským areálem Peklák, kde si na nádherně upraveném svahu užili jak milovníci rychlé nebo adrenalinové jízdy, tak i ti pomalejší, kteří vnímají lyžování jako relax. I přes pár nepříjemností, například v podobě pádů či ztracené rukavice, jsme si to užili.

A co říct nakonec? Nejen učením, ale i sportem je student živ.

Jan Sýkora, 4. A