Spolek Za jeden provaz pomáhá již deset let

Letošní rok byl pro nás jeden z nejnáročnějších. Avšak po plesu, naší každoročně největší akci, jsme ani chvíli neotáleli a začali jsme připravovat poslední akci letošního roku. Celý listopad jsme věnovali přípravě výstavy a její vernisáže. Fotografie, které vystavujeme, znázorňují 10 let činnosti spolku. Jednotlivé panely jsou laděny do jednotlivých hesel, jako je nadšení, vděčnost, dojetí apod. 
Celá tato akce probíhala ve spolupráci s Městskou knihovnou Česká Třebová. Vedení knihovny bylo velmi štědré, kromě toho, že nám propůjčilo své prostory a rámy, také zařídilo bohaté občerstvení pro hosty na naší vernisáži. 
Vernisáž proběhla 7. prosince. Moderování se ujala naše úžasná členka Magda Frišová. Celou pointu výstavy nám představila neméně skvělá předsedkyně Anna Borková. Nechyběla ani slova jedné ze zakládajících členek – obdivuhodné Zuzany Kupkové. Společně s nimi jsme si tak všichni připomněli uplynulé desetiletí. Ředitelka knihovny Gabriela Boháčková si pro nás připravila překvapení v podobě muffinů se svíčkami a přednesla slova podpory. My jí touto cestou děkujeme za pomoc s celou akcí. Těmito půvabnými dámami to ale nekončí. Slova se ujala i starostka Magdaléna Peterková, která nám vyjádřila podporu města. A protože nejen ženy umí výborné proslovy, vystoupil i ředitel gymnázia Josef Menšík, jehož proslov zahřál u srdce nejen členy Za jeden provaz. Vernisáží nás provázelo flétnové duo v podobě Milady Hamplové a Pavly Strouhalové.
Pokud i vy na sebe chcete přenést pozitivní energii, můžete tak učinit až do 31. ledna 2019, kdy pro vás bude výstava v městské knihovně dostupná.
Všem našim příznivcům, sponzorům a dobrovolníkům mockrát děkujeme za úžasně odvedený rok a doufáme, že s námi budete nadále a společně oslavíme za 10 let další kulatiny.
Krásné prožití vánočních svátků a mnoho dobrých skutků v roce 2019 přeje spolek Za jeden provaz.
 
Pavlína Manová
foto: Sára Blaško