Říjen v Domově pro seniory

Měsíc říjen nám přinesl hned dvě setkání v Domově pro seniory, kdy se spolek Za jeden provaz vydal za jeho obyvateli a připravil si pro ně dvě různorodé akce. 
První akce se konala první říjnový pátek. Odpoledne se neslo v duchu loučení se s létem, kdy do domova přišla zahrát českotřebovská kapela 375 m.n.m. Pro seniory si připravila řadu známých písniček, které zná snad úplně každý. Zájem byl velký a naplnila se celá jídelna. Senioři se zapojili do zpěvu, tleskali do rytmu písniček nebo se jen usmívali a vychutnávali si vystoupení. Všichni si to užívali a bylo to znát i z jejich výrazů.
Přesně o týden později se konalo další setkání, která se už neslo v duchu vítání podzimu. V domově se konal kreativní workshop, kde si senioři mohli nazdobit šátek. Přišly převážně ženy, které se úkolu zhostily perfektně. Výsledkem byly krásné šátky s všelijakými zajímavými ornamenty a obrázky. Během malování jsme si se seniorkami příjemně popovídali a došla řada i na společenské hry. Všichni zúčastnění se shodli na tom, že to bylo milé setkání.
Na závěr bych chtěla poděkovat všem, kteří nám se zajištěním workshopu pomohli a tím s námi táhli za jeden provaz.
 
Emma Kameníková
 
Foto: Sára Blaško