Projektový den Ukrajina 2022 – informace pro příznivce

Každoročně se pro studenty gymnázia koná tzv. projektový den, kdy si žáci mohou vyzkoušet řadu zajímavých aktivit. S ohledem na dnešní nelehkou situaci ve světě se však ten letošní ponese ve zcela jiném duchu. Učitelé i studenti připravili různé přednášky, workshopy či sportovní aktivity, do kterých se mohou zapojit všichni žáci gymnázia. Tyto činnosti poslouží k vybrání peněz na podporu užhorodské oblasti na Ukrajině a část vybrané sumy se pošle také humanitární organizaci Člověk v tísni. Proto bychom rádi oslovili žáky, aby si v pátek do školy přinesli takový finanční obnos, jaký uznají za vhodné.

V rámci projektového dne si můžete například vyrobit svůj vlastní náramek či nabarvit dřevěné srdíčko, které si poté zakoupíte a podpoříte tak akci. Můžete se utkat s mistrem v soutěži (např. páka, šachy), a pokud prohrajete, zaplatíte symbolickou částku. Naopak prohraje-li mistr, zaplatí on. Dále lze finančně ocenit kapelu, která bude udržovat pohodovou atmosféru v budově školy. Pokud si budete chtít chvíli odpočinout a jenom se zaposlouchat do melodií známých písní nebo si také zazpívat, kapelu najdete i před budovou školy. Kdo rád sportuje, může se zúčastnit např. běhu či šplhu. Nejde o to, kdo doběhne nejdál, ale o to se zúčastnit a tím projekt podpořit. Na všechny čeká také kavárna, kde bude možnost zakoupit si zákusek či kávu a vydělané peníze opět poputují k potřebným – stejně jako všechny finance získané ze zmiňovaných akcí.

Do podpory tohoto projektu se však mohou zapojit také rodiče, absolventi školy či veřejnost, a to přispěním na účet Spolku Gymnázia Česká Třebová (bankovní spojení – ČSOB 293083558/0300, zpráva pro příjemce – Projektový den Ukrajina 2022, jméno odesílatele nebo firmy).

Pro zvídavé studenty je dále připraveno mnoho přednášek, na nichž se setkají s odborníky, kteří rádi odpoví na jejich otázky. Aby mohli lépe pochopit současnou situaci na Ukrajině, učitelé si pro ně nachystali geograficko-historickou přednášku o této oblasti. Na naši školu přijedou i studenti Masarykovy univerzity, kteří gymnazisty poučí o mediální gramotnosti a také jim poradí, jak si správně ověřovat informace. Navštíví nás i zkušený novinář Erik Knajfl, který bude studenty informovat o dění na Ukrajině pohledem televizního reportéra.

Předem děkujeme všem, kdo se rozhodnou akci podpořit.

Karolína Bucháčková, 4. C