Norsko – konečně je to tady!

Po dlouhém těšení a chystání jsme ve středu 9. září vyjeli společně do Norska na výměnný pobyt. Cesta trvala dva dny, noc jsme strávili na trajektu. A pak už jsme přes Švédsko dorazili do Norska. Cestou jsme krátce navštívili Oslo. Ve čtvrtek navečer jsme přijeli do Prestfossu, sídla naší partnerské školy, kde na nás čekali kamarádi z hostitelských rodin. V rodinách jsme strávili tři dny plné zábavy a konverzace v angličtině.

V neděli 13. září jsme se vydali na čtyřdenní výlet na západní pobřeží Norska. Spali jsme v chatkách v kempu Tvinde. Viděli jsme norské fjordy, vodopády, hory, ledovce, zkrátka krásnou přírodu. Navštívili jsme zajímavé město Bergen s typickými severskými domy a přístavem. Ve středu jsme se vrátili do rodin, abychom si ve čtvrtek 17. září, poslední den pobytu, prohlédli školu našich kamarádů a večer si užili na závěrečné diskotéce.

V pátek ráno jsme se vydali na zpáteční, opět dvoudenní cestu. V sobotu 19. září v podvečer jsme unavení, ale plní dojmů a zážitků zastavili před gymnáziem v České Třebové. Bylo to SUPER! Už se těšíme na další vzájemné návštěvy s našimi norskými kamarády.

Děkujeme za poskytnutí finanční podpory Pardubickému kraji, Městu Česká Třebová a firmě Techplast Česká Třebová.

Lucie Prokešová, 2.C