Majáles 2022

Co mají společného avataři, šmoulové, zdravotníci z Ordinace v růžové zahradě a další hrdinové filmů či filmových seriálů? Všichni šli společně 29. dubna 2022 ulicemi našeho města a radovali se z majálesového průvodu. Po dvouleté covidové pauze se totiž konal majáles.

Jeho program byl letos opravdu bohatý. Ráno začalo tradičně loučením maturantů. V dopoledních hodinách se žáci nižšího gymnázia účastnili preventivního programu Radka Bangy. Odpolední program začal průvodem a následovaly tradiční majálesové hry v areálu gymnázia. Vystoupily hudební skupiny PPS a 375 m. n. m., k vidění byla taneční show za účasti hvězd Stardance a následovala dražba dortu. Vybrané finance jsou určeny na výcvik asistenčního psa v organizaci HELPPES. Do sbírky byl zahrnut i výdělek z dílniček, které na podporu této akce zorganizovali žáci sekundy a dalších tříd. Návštěvníci si tak mohli vyrobit náramek nebo zakoupit ručně vyrobené mýdlo či ekotašku, nechat si nakreslit portrét či se projet elektromobilem Tesla. Také bylo možné občerstvit se ve školní kavárně nápojem a doma upečenou dobrotou.

Moc děkujeme studentům a rodičům za finanční příspěvky i za pomoc při zajištění majálesového programu. Samozřejmě velké poděkování patří všem sponzorům, bez jejichž podpory by se tato akce nemohla v takovém rozsahu uskutečnit.

Daniela Fricová

 
 
 

 

Odkazy na další fotografie:

Školní galerie Majáles 2022

Školní facebook ze 4. května 2022