Lyžařský zájezd na Dachstein

V únoru se 18 studentů našeho gymnázia zúčastnilo čtyřdenního pobytu v Alpách. Odjížděli jsme pozdě večer z České Třebové, v Pardubicích a Praze jsme vyzvedli další netrpělivé lyžaře a vyrazili směr Dachstein. 
Následující den ráno jsme nelenili, hned po příjezdu jsme nasadili lyže a šli na svah. K prvnímu obědu jsme si objednali místní specialitu – obrovský alpský knedlík. Vůbec nás nezklamal a všichni jsme si pochutnali. Zbytek dne jsme prolyžovali a už se těšili na hotel, abychom dospali dlouhou cestu autobusem.
V hotelu nás každý večer rozmazlovali tříchodovou večeří. Večery jsme trávili hraním společenských her a k dispozici jsme měli i finskou saunu, která byla po celodenním lyžování příjemným zakončením celého dne.
V úterý jsme se po dvou dnech lyžování v mlze a mracích dočkali sluníčka a celý den jsme si užívali překrásného výhledu na zasněžené hory kolem nás.
I přes menší potíže první den jsme si všichni zájezd užili. Velký dík patří CK ČiLe, která celý zájezd zorganizovala, panu Martinu Arnoldovi za bezpečnou dopravu a vstřícnost, firmě Techplast za velkorysý finanční příspěvek a také našim profesorům  panu Limberskému a Jiráskému, kteří s námi zájezd absolvovali.
 
Renata Pecháčková, Zuzana Škrkoňová