Lyžařský výcvik

V týdnu od 13. do 18. ledna jsme se společně s 1.C zúčastnili lyžařského kurzu. Když jsme dojeli k našemu dočasnému domovu, dostali jsme zprávu, že v celém lyžařském areálu nefunguje proud. Jednoduše řečeno jsme byli zděšení až do doby, než nám druhý den k obědu proud zase spustili. Po rychlém zabydlení jsme se měli dostavit na schůzi, kde nám učitelé předali bližší podrobnosti společně s pravidly, jak se máme na chatě chovat.
Když jsme v pondělí při snídani dostali zprávu, že vleky nejezdí a že máme čekat na vývoj situace, byli někteří naši spolužáci touto informací zničeni. Ale abychom jenom neseděli a nechytali lelky, učitelé nám zařídili zábavu před ubytovnou. V závějích sněhu jsme tady zaživa pohřbili několik našich spolužáků a rozpoutali jsme bitvu, před kterou nás mělo ochránit námi důmyslně vybudované kryté opevnění. Odpoledne jsme, i přes stále nefungující vlek, několikrát prověřili sjezdovku, na jejíž vršek jsme se museli vyškrábat.
Celý úterní den probíhal přesně jako podle hodinek a večer jsme zamířili do nedaleké bowlingové budovy. Středeční podvečer přinesl převelice pestrý program. Nejenomže jsme měli okomentovat námi vytvořené modely na módní přehlídce, ale také jsme si hodně zábavy užili s vymýšlením příběhu na jedno písmeno. Celý večer se nesl v soutěživém duchu, a proto vítězné modely získaly čokoládovou odměnu. 
Ve čtvrtek jsme se pomalu loučili se sjezdovkou a začalo nám docházet, že za několik dní budeme sedět zpět ve školních lavicích. Večer byl uspořádán karneval, na kterém jsme zazpívali krátkou písničku o lyžařském kurzu. V pátek už jsme pouze naložili lyže do autobusu a vyrazili zpět domů.
Troufám si jménem mé třídy říct, že to byl velmi povedený týden, a všichni moji spolužáci se mnou budou určitě souhlasit.
 
Za 5.A Alžběta Bečičková