Lyžařský kurz tříd 5.A a 1.C

V neděli 15.1. se naše třída 5.A spolu s paralelní 1.C vydala na lyžařský kurz do Deštného v Orlických horách. Při příjezdu nás nejdříve překvapilo, jak málo sněhu je a že je v provozu jen jedna sjezdovka, ale naštěstí během týdne začalo mrznout a sněžit a situace se rapidně zlepšila. V neděli večer proběhlo rozřazení do týmů podle našich lyžařských a snowboardových dovedností.

V pondělí ráno už jsme se po skvělé snídani na hotelu mohli vydat na sjezdovku. S nepříznivými podmínkami, způsobenými teplým počasím, jsme si hravě poradili a také začátečníci se velmi rychle naučili sjíždět kopec. Po dopoledním bloku lyžování jsme se vrátili zpátky na hotel na oběd, pak jsme měli chvíli poledního klidu a hurá zase zpátky na sjezdovku. Večer jsme vyrazili do nedaleké restaurace, kde jsme si mohli zahrát bowling. Lyžovat jsme chodili dopoledne i odpoledne každý den, kromě středy, kdy jsme měli odpoledne v programu jen odpočinkovou procházku a společenské hry. V úterý večer jsme absolvovali přednášku od moc milého pána, Jana Hepnara z horské služby. Poučili jsme se mimo jiné, jak postupovat, pokud by se mám v horách něco stalo, a bonusem byl film o nebezpečí lavin. Ve čtvrtek večer následoval závěrečný karneval, který byl korunován oceněním nejen nejlepších lyžařů, snowboardistů a „skokanů“, ale certifikát o úspěšném absolvování kurzu si odnesl i každý z účastníků.

V pátek ráno už jsme se jen sbalili, naložili kufry, lyže a snowboardy do autobusu a vydali jsme se spolu se spoustou vzpomínek zpátky do České Třebové a následně domů. Na celý lyžařský výcvik budeme všichni ještě dlouho vzpomínat.

Johana Nováková 5.A