Gaudeamus Brno

V týdnu od 2. do 6. listopadu se konal každoroční veletrh vysokých škol nazvaný Gaudeamus. Na Brněnském výstavišti se prezentovaly přes dvě stovky vysokých škol z celé České republiky i ze zahraničí (Velká Británie, USA). 
Již od brzkých dopoledních hodin bylo na veletrhu několik stovek studentů, především maturantů. Během dne se počet lidí v obou halách, kde se veletrh konal, ještě zvýšil (podle pořadatelů každý den přišlo veletrh navštívit přes pět tisíc návštěvníků). 
Studenti si mohli zjistit informace o studiu, přijímacích zkouškách a dalších věcech, které by je zajímaly, na stáncích jednotlivých vysokých škol, kde každá fakulta měla vyčleněnou svou část. U nejfrekventovanějších škol byly často fronty a na informace si zájemci počkali i několik desítek minut.  Kromě hlavního cíle veletrhu, totiž vybrat si pro sebe nejlepší vysokou školu a promluvit si s lidmi přímo z fakult, byly na veletrhu i přednášky a představování vysokých škol, které se konaly primárně ve druhé hale na dvou přednáškových stanovištích. „Je to určitě skvělá věc, můžu si promluvit s lidmi, kteří na fakultě studovali nebo na ní učí, poradí mi, kam chci jít, a zjistím, co mě čeká,“ komentoval jeden z návštěvníků veletrh. 
Celá akce byla doplněna i množstvím soutěží sponzorovaných jak samotným veletrhem, tak i některými vysokými školami.
 
Jan Beran, 7.A 
 
Foto: archiv Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus