Software pro studenty a zaměstnance školy zdarma

Akademický portál SoftwareONE

Gymnázium Česká Třebová uzavřelo se společností SoftwareONE Smlouvu EES pro školská zařízení Pardubického kraje. Ta, mimo jiné, umožňuje zaměstnancům a studentům školy po dobu jejího trvání čerpat zdarma benefity – nainstalovat a používat na svém počítači kancelářský SW firmy Microsoft
Office 356 Pro Plus. Studenti mají navíc možnost si z portálu nainstalovat a legálně používat operační systém Windows 10 Education.

 

Studenti mohou čerpat benefity na adrese https://academic.softwareone.com/PKStudenti,
po registraci na portálu si pak mohou vybrat z  produktů Office 365 Pro Plus a Windows 10 Education.

Zaměstnanci mohou čerpat benefity na adrese https://academic.softwareone.com/PKZamestnanci,
po registraci na portálu si mohou vybrat produkt Office 365 Pro Plus, další produkty MS Windows 10 Education a MS Office Pro Plus 2016 vyžadují uhrazení manipulačního poplatku.

 

Při zájmu o využívání uvedených produktů si vyžádejte (kabinet matematiky, pí Zárubová) Průvodce Akademickým portálem SoftwareONE (registrace na portálu, výběr, stažení a instalace produktu) a token. Token je potřebný pro registraci a je platný na aktuální školní rok.

 

Office 365 Pro Plus

Office 365 ProPlus je možnost, jak zdarma získat pro domácí použití kancelářský software (zahrnující Word, PowerPoint, Excel, Outlook, OneNote, Publisher, Access), který lze nainstalovat na stolním nebo přenosném počítači. Na rozdíl od tradičního Office (který byl svázaný s počítačem, na kterém byl nainstalovaný) poskytuje přístup k Office až na pěti počítačích nebo mobilních zařízeních a tabletech.

Zahrnuje tyto služby:
  • Kancelářské aplikace Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Publisher, Access)
  • Online kancelářské aplikace Office
  • Úložiště a synchronizace – OneDrive
  • Webové prezentace – Sway
  • Videokonference a chat – Skype