Kariérové poradenství

Na této stránce naleznete aktuální informace k dalšímu studiu na vysokých školách a záležitosti týkající se osobního růstu, kariéry, volby povolání apod.

 

17.10.2018

Všem studentům, kteří mají o studium na lékařské fakultě zájem. www.facebook.com/imedikcz/

 

17.9.2018

Studuj v USA zdarma - stipendijní pobyt v USA 2019-2020. Stipendium má hodnotu 250 000Kč! Stipendijní pobyt je vhodný pro žáky ve věku 15 - 18,5let s dobrým prospěchem, zájmem studovat v zahraničí a také pokud pochází z rodiny,pro kterou je program finančně náročný. https://www.facebook.com/akcevpohode.cz/ https://www.youtube.com/watch?v=QZxhfIefuvI

 

7.9.2018

EVROPSKÝ VELETRH POMATURITNÍHO A CELOŽIVOTNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ - XXV. ROČNÍK, VÝSTAVIŠTĚ BRNO 23. - 26. 10. 2018
Vyberte si tu nejlepší školu jednoduše, rychle a bez stresu. Na veletrhu Gaudeamus vám na to stačí jediný den! https://gaudeamus.cz/

 

9.10.2017

Uvažujete o studiu na Univerzitě Karlově? Navštivte Informační den UK. Formou prezentací jednotlivých fakult v posluchárnách a na informačních stáncích představíme naši studijní nabídku. Uvítáme všechny zájemce o studium – přijďte a zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá. Srdečně vás zveme také na doprovodný program, jehož součástí budou nejrůznější prezentace, výstavy, muzeum či Botanická zahrada UK. Jak studium na UK probíhá a co při něm můžete zažít? Odpoví vám také přímo naši současní studenti – najdete je v chystané Studentské kavárně. Sobota 11. listopadu 2017 http://ipsc.cuni.cz/IPSC-118-version1-infoden2017web.jpg

 

2.10.2017

Další ročník Matiky Mailem je tu.  Matika Mailem je určena především vašim maturantům z matematiky. Jedná se o jednoduchý nástroj k přípravě na zkoušku. Studenti pravidelně dostávají mailem cvičné úlohy, za 24 hodin zveřejňujeme podrobné, komentované řešení ve formě videa na youtube. Tato příprava je pro studenty zcela zdarma. V loňském roce se s námi připravovalo přes 4500 maturantů. 
Studenti mohou využít malou nápovědu při řešení příkladu. Začínáme už v úterý, je proto nejvyšší čas se zapsat. Více na www.matikamailem.cz

 

4.6. 2017

Nabídka pracovní příležitosti pro absolventy. https://www.mesicabsolventu.cz/

 

4.5. 2017
Nabídka pracovní příležitosti pro absolventy v našich regionech. Více info na www.dpwork.jobs.cz  

 

2.9.2016

Dovolte, abychom Vás informovali o připravovaném XXIII. ročníku podzimního veletrhu Gaudeamus v Brně. Veletrh proběhne ve dnech 1. – 4. listopadu 2016 v pavilonech G1 a G2 na výstavišti v Brně. Na veletrhu se představí více než 210 univerzit, vysokých škol, VOŠ, jazykových škol a agentur pro vzdělávání v zahraničí. Vystavovatelé přijedou z České republiky a dalších 14-ti zemí. Více info na www.gaudeamus.cz
 
27.4.2016
Rádi bychom vaše studenty upozornili na sérii 43 krátkých videopřednášek s názvem Mluvící hlavy FF UK. Pedagogové FF UK v nich hovoří o tématech, která se nejčastěji objevují v okruzích maturitních otázek z českého jazyka a základů společenských věd. Videa jsou ke zhlédnutí na oficiálním YouTube kanálu FF UK: http://bit.ly/mluvici-hlavy. Více o projektu na webových stránkách: http://www.ff.cuni.cz/fakulta/o-fakulte/mluvici-hlavy/.
 
Informace o Výukovém festivalu Architektury a Designu, který bude opět otevřen studentům středních škol jako intenzivní příprava na talentové zkoušky na vysoké školy výtvarného umění, architektury a designu. Letošní ročník "FestAD 2016" proběhne v Praze 17.-22. července 2016 a v Rožnově pod Radhoštěm 14.-19. srpna 2016. Elektronické přihlášky budou přijímány do 15. června 2016.

 

31.3.2016
Pro zájemce o studium na VŠE -  nové facebookové stránky Vysoké školy ekonomické v Praze, které jsou určeny přímo pro uchazeče o studium.  https://www.facebook.com/studujnavse/

 

18.3.2016
Nabídka studia SŠ v USA

 

11.3.2016
Nabídka a informace o studiu:
Vysoká škola logistiky o.p.s., renomovaná česká soukromá VŠ s více než desetiletou tradicí. Poskytuje studium jedinečného a moderního studijního programu LOGISTIKA.
  • bakalářské studijní obory  se specializacemi na  Logistiku ve sféře dopravy, služeb, cestovního ruchu, informačního managementu (Dopravní logistika, Logistika služeb, Logistika cestovního ruchu, Informační management)
  • navazující magisterský obor se specializací Logistika
Možnost zkráceného studia pro studenty VOŠ (studium ve zkrácené formě probíhá po dobu 3 semestrů na základě porovnání a zohlednění jednotlivých učebních plánů).
Vysoká škola logistiky o.p.s., Přerov, www.vslg.cz
 
8.3.2016
Workshop Netradiční pracovní zkušenosti pro studenty a všechny zájemce o dobrovolnictví, stáže a workcampy nejen v evropských zemích. Akci pořádá Informační centrum Evropské unie Europe Direct Pardubice 15. března 2016 v 17.00–19.30 hodin v Café Robinson, Pardubice, Mladých 325.
Na akci vystoupí zástupci jednotlivých organizací společně s dobrovolníky, kteří pohovoří o své zkušenosti s působením v ČR a zahraničí. Na programu je Estonsko, Německo, Španělsko, Belgie, Mexiko či Indonésie. Vstup volný. Kapacita omezená. Rezervace nutná na e-mailu eu@ipardubice.cz.
Bližší informace: www.europe-direct.cz/aktuality/detail/6677
 
8.3.2016
Den otevřených dveří VOŠ Čáslav se koná ve středu 23. března 2016 od 10.00 do 16.00 hodin. Na dni otevřených dveří se studenti dozvědí vše o studiu a o podmínkách přijetí. Škola nabízí studium oboru Výrobní a řídící systémy podniku, zaměření ekonomické (profilace: Management a personalistika; Účetnictví a finance podniku) a technické (profilace: Údržba a servis techniky; Metrologie a řízení jakosti). Škola nabízí propojení odborné výuky s praxí a možnost část studia absolvovat v některých z evropských zemí v rámci programu Erasmus plus. 
 
29.2.2016
Přípravné kurzy k přijímacímu řízení na Filozofickou fakultu UK. Potřebné údaje naleznete na webových stránkách FF UK:
 
25.2.2016
Studenty, kteří chtějí po maturitě pokračovat ve studiu na vysoké škole a mají zájem o medicínu, jistě zaujme Speciální sekce Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové, která vyšla v českém vydání Scientific American a nyní je i na stránkách fakulty: