Soutěže a olympiády

Informační systém soutěží a olympiád

 

Soutěže ve školním roce 2016–2017

Logické olympiády, která proběhla v září, se zúčastnilo 20 studentů, do krajského kola postoupili Daniel Bubeníček, Michaela Plocková, Barbora Řezníčková a Ondřej Hylena.

Družstvo studentů gymnázia se v říjnu umístilo na 27. místě z cca 220 soutěžících družstev v internetové matematické olympiádě (celostátní soutěž s mezinárodní účastí). Členové družstva: Michal Rickwood, Jan Pavlásek, Thi Thu Hien Nguyen, Barbora Bumbálková, Daniel Bubeníček, Vladimír Skřivánek a Vojtěch John.

V prosinci proběhlo školní kolo Astronomické olympiády ve všech kategoriích. Zúčastnilo se 21 studentů nižšího i vyššího gymnázia, do krajského kola postoupilo 19 studentů. V kategorii AB Jan Pavlásek a Michal Rickwood, za kategorii CD Michaela Janoušková, v kategorii EF Alexandra Škopová, Lukáš Skřivánek, Ondřej Hylena, Petr Blaško, Klaudie Honlová a Jakub Sýkora, v kategorii GH Diviš Samoel, Jan Sýkora, Andrea Ostruszková, Dominik Navrátil, Hana Boštíková, Daniela Kolářová, Matouš Fiala, Barbora Chmelařová, Lucie Petrásová a Matěj Kovář.

V prosinci se konalo školní kolo Olympiády v českém jazyce. V kategorii SŠ ze zúčastnili čtyři studenti, do okresního kola postupují Aneta Pouková a Monika Fajtová. V kategorii ZŠ z osmi zúčastněných postupují do okresního kola Eliška Loderová a Kateřina Šikulová.

Školního kola Matematické olympiády v nejobtížnější kategorii A se zúčastnil Michal Rickwood a postupuje do krajského kola.

Školní kolo Zeměpisné olympiády proběhlo v kategoriích A, B a D. Zúčastnilo se 9 studentů, postup do okresního kola si zajistil Matouš Fiala, Jan Sýkora a Dalibor Beneš.

Školního kola Dějepisné olympiády v kategorii ZŠ se zúčastnili tři studenti, do okresního kola postoupili Ondřej Hylena a Lukáš Olexa.

Školního kola Olympiády v anglickém jazyce se zúčastnilo 22 studentů. Do okresního kola postoupili: Filip Doubrava (kategorie I.B), Hana Válová (kategorie II.B) a Michal Peňáz (kategorie III.A).

Školního kola Soutěže v ruském jazyce se v kategorii SŠ II zúčastnilo šest studentů. Do krajského kola postupuje Eliška Mauerová.

Školního kola Soutěže v jazyce latinském se v kategorii A zúčastnilo 15 studentů. Toto kolo bylo zároveň kolem krajským, do zemského kola postupuje Tereza Olbrichová a Anna Bílková.

Školní kolo Soutěže v jazyce francouzském proběhlo v kategoriích A1, A2 a B1. Celkem se zúčastnilo 7 studentů, do krajského kola postupuje Miroslav Rus, Eliška Mazurová, Hana Válová a Vojtěch John.

Školního kola Soutěže ve španělském jazyce se v kategoriich I a II zúčastnilo 12 studentů. Do krajského kola postupuje Linda Gremlicová a Tomáš Kupka.

 

Související články

28. 02. 2018

V pondělí 12. února 2018 studenti předmětu cvičení z biologie navštívili Purkyňův ústav v Praze.

07. 08. 2017

Letní školu FYBICH, která se snaží vzbudit u středoškoláků zájem o moderní vědní obory, pořádá v červenci biotechnologická společnost Contipro.

29. 03. 2017

V pátek 24. března se konala beseda s názvem Energie – budoucnost lidstva. 

23. 02. 2017

Ve čtvrtek 16. února měli studenti se zájmem o fyziku skvělou příležitost dozvědět se něco nového na Jednom dni s fyzikou.

19. 02. 2016

Ve čtvrtek 11. února 2016 se 22 studentů českotřebovského gymnázia vypravilo v brzkých ranních hodinách do Prahy, aby spolu se svými učiteli prožili „Jeden den s fyzikou“.

27. 11. 2015

Ve čtvrtek 5. listopadu se studenti fyzikálních seminářů zúčastnili Dne otevřených dveří na Ústavu fyziky materiálů Akademie věd ČR v Brně.