Soutěže a olympiády

Informační systém soutěží a olympiád

 

Soutěže ve školním roce 2016–2017

Logické olympiády, která proběhla v září, se zúčastnilo 20 studentů, do krajského kola postoupili Daniel Bubeníček, Michaela Plocková, Barbora Řezníčková a Ondřej Hylena.

Družstvo studentů gymnázia se v říjnu umístilo na 27. místě z cca 220 soutěžících družstev v internetové matematické olympiádě (celostátní soutěž s mezinárodní účastí). Členové družstva: Michal Rickwood, Jan Pavlásek, Thi Thu Hien Nguyen, Barbora Bumbálková, Daniel Bubeníček, Vladimír Skřivánek a Vojtěch John.

V prosinci proběhlo školní kolo Astronomické olympiády ve všech kategoriích. Zúčastnilo se 21 studentů nižšího i vyššího gymnázia, do krajského kola postoupilo 19 studentů. V kategorii AB Jan Pavlásek a Michal Rickwood, za kategorii CD Michaela Janoušková, v kategorii EF Alexandra Škopová, Lukáš Skřivánek, Ondřej Hylena, Petr Blaško, Klaudie Honlová a Jakub Sýkora, v kategorii GH Diviš Samoel, Jan Sýkora, Andrea Ostruszková, Dominik Navrátil, Hana Boštíková, Daniela Kolářová, Matouš Fiala, Barbora Chmelařová, Lucie Petrásová a Matěj Kovář.

V prosinci se konalo školní kolo Olympiády v českém jazyce. V kategorii SŠ ze zúčastnili čtyři studenti, do okresního kola postupují Aneta Pouková a Monika Fajtová. V kategorii ZŠ z osmi zúčastněných postupují do okresního kola Eliška Loderová a Kateřina Šikulová.

Školního kola Matematické olympiády v nejobtížnější kategorii A se zúčastnil Michal Rickwood a postupuje do krajského kola.

Školní kolo Zeměpisné olympiády proběhlo v kategoriích A, B a D. Zúčastnilo se 9 studentů, postup do okresního kola si zajistil Matouš Fiala, Jan Sýkora a Dalibor Beneš.

Školního kola Dějepisné olympiády v kategorii ZŠ se zúčastnili tři studenti, do okresního kola postoupili Ondřej Hylena a Lukáš Olexa.

Školního kola Olympiády v anglickém jazyce se zúčastnilo 22 studentů. Do okresního kola postoupili: Filip Doubrava (kategorie I.B), Hana Válová (kategorie II.B) a Michal Peňáz (kategorie III.A).

Školního kola Soutěže v ruském jazyce se v kategorii SŠ II zúčastnilo šest studentů. Do krajského kola postupuje Eliška Mauerová.

Školního kola Soutěže v jazyce latinském se v kategorii A zúčastnilo 15 studentů. Toto kolo bylo zároveň kolem krajským, do zemského kola postupuje Tereza Olbrichová a Anna Bílková.

Školní kolo Soutěže v jazyce francouzském proběhlo v kategoriích A1, A2 a B1. Celkem se zúčastnilo 7 studentů, do krajského kola postupuje Miroslav Rus, Eliška Mazurová, Hana Válová a Vojtěch John.

Školního kola Soutěže ve španělském jazyce se v kategoriich I a II zúčastnilo 12 studentů. Do krajského kola postupuje Linda Gremlicová a Tomáš Kupka.

 

Související články

28. 04. 2018

7. dubna se dva studenti gymnázia zúčastnili celostátního kola Lingvistické olympiády. Jeden ani druhý nečekali, že jeden bude druhý, ale stalo se to.

24. 04. 2018

Velkou radost nám udělali studenti sekundy, kteří se zúčastnili krajského kola Astronomické olympiády v kategorii GH.

28. 02. 2018

V pondělí 12. února 2018 studenti předmětu cvičení z biologie navštívili Purkyňův ústav v Praze.

07. 08. 2017

Letní školu FYBICH, která se snaží vzbudit u středoškoláků zájem o moderní vědní obory, pořádá v červenci biotechnologická společnost Contipro.

29. 03. 2017

V pátek 24. března se konala beseda s názvem Energie – budoucnost lidstva. 

23. 02. 2017

Ve čtvrtek 16. února měli studenti se zájmem o fyziku skvělou příležitost dozvědět se něco nového na Jednom dni s fyzikou.

19. 02. 2016

Ve čtvrtek 11. února 2016 se 22 studentů českotřebovského gymnázia vypravilo v brzkých ranních hodinách do Prahy, aby spolu se svými učiteli prožili „Jeden den s fyzikou“.

27. 11. 2015

Ve čtvrtek 5. listopadu se studenti fyzikálních seminářů zúčastnili Dne otevřených dveří na Ústavu fyziky materiálů Akademie věd ČR v Brně.