Spolek Za jeden provaz - PF 2021

PF 2021

Spolek Za jeden provaz Vám přeje krásné Vánoce a šťastný nový rok 2021

Rok se s rokem sešel a rok 2020 se s námi pomalu loučí. Přinesl nám spoustu složitých situací, u kterých by nás ani ve snu nenapadlo, že mohou nastat. Myslím si, že většina z nás zakoušela strach a nejistotu z toho, jak se celá situace kolem pandemie bude vyvíjet. I přes všechny těžkosti, které nám tento rok přinesl, i přesto, že tento rok byl jak na horské dráze, začali jsme si pomáhat, začali jsme táhnout za jeden provaz. Uvědomili jsme si, že tento svět a naše životy jsou nejen o nás, ale i o druhých lidech, které máme kolem sebe. Uvědomili jsme si, jak důležité je pomáhat si navzájem. Ať už se to může zdát jako maličkost, tak věřte, že tyto maličkosti pro řadu lidí byly a jsou obrovskou pomocí.
Velká část z nás se zapojila do šití roušek pro ty, kteří si je nemohli obstarat, drželi jsme se hesla „Moje rouška chrání tebe a tvoje rouška chrání mě.“, dobří lidé vozili seniorům nákupy, a tím je chránili před rizikem nákazy covidem-19, našli se i jednotlivci, kteří nahrávali audioknihy pro obyvatele Domova pro seniory. Velké poděkování určitě patří i těm, kteří bojovali v první linii, ale i těm, kteří si třeba zašli koupit kávu do výdejního okénka a pomohli tak živnostníkům, kteří by bez této podpory museli svou živnost zavřít.
I díky tomu všemu, co jsme kvůli této pandemii zakusili, si myslím, že každý z nás je o to více vděčný za to, co má, a za to, co nám před tím přišlo jako úplná samozřejmost. A tak i já sama jsem si uvědomila, že věci, které se mi zdály samozřejmé, se mohou lusknutím prstů změnit. 
Chtěla bych vám za celý spolek popřát hodně zdraví do nového roku a pevně věřím, že rok 2021 bude klidnější, budeme se moci vrátit zpátky do škol a celá ta situace kolem pandemie se zmírní a časem odezní. Chtěla bych vás zároveň povzbudit, abyste se nebáli, a pokud byste měli chuť podílet se na činnosti spolku, určitě mě kontaktujte. I přesto, že v roce 2020 byla činnost spolku značně pozastavena, tak věřím, že rok 2021 nám dá více prostoru a možností konat akce, které budou dělat lidi šťastnými.
Momentálně náš spolek zaznamenal jednu změnu, a to změnu předsedkyně, kterou byla Anna Borková, bývalá studentka gymnázia. Ve spolku odvedla velký kus práce a za to jí patří poděkování.
Zároveň bych vám ráda představila sebe coby novou předsedkyni spolku. Jsem studentkou třetího ročníku a na aktivitách spolku se podílím od podzimu 2018. Ačkoliv jsou mé zkušenosti se spolkovou činností velmi omezené, v jejím pokračování mě žene touha pomáhat lidem a dělat jim radost. Myslím si, že spolek budoucnost má, ale jde jen o to, aby se našli správní lidé, kteří budou mít stejnou touhu jako já.
Na závěr bych chtěla poděkovat nynějším členům, kteří mi se vším pomáhají a jsou mi v těchto začátcích oporou. Také bych chtěla poděkovat Gymnáziu Česká Třebová, které činnost spolku podporuje.
 
Emma Kameníková, 3.C