Úspěchy studentů ve školním roce 2014–2015

Studenti gymnázia Česká Třebová byli ve školním roce 2014–2015 úspěšní v olympiádách a soutěžích sportovních, vědeckých, ekologických a fotografických. 

Lucie Rybková, 3.A  – 2. místo v celostátním kole soutěže PHOTOBASE
Šárka Vrátná, 2.A  – 1. místo v regionálním kole soutěže Poznávání rostlin
Veronika Koubová, 2.A  – 1. místo v regionálním kole soutěže Poznávání rostlin
Vojtěch John, 4.A  – 1. místo v okresním kole Dějepisné olympiády; 3. místo v krajském kole Dějepisné olympiády; 1. místo v okresním kole Fyzikální olympiády; 1. místo v krajském kole Fyzikální olympiády; 2. místo v okresním kole Matematické olympiády
Radka Mikulecká, 4.A  – 4. místo v krajském kole Soutěže v ruském jazyce (kategorie ZŠ a víceletých gymnázií)
Dominik Paukert, 4.A  – 3. místo v okresním kole Soutěže v anglickém jazyce 6. místo v krajském kole Soutěže ve francouzském jazyce (kategorie ZŠ a víceletých gymnázií)
Dalibor Beneš, 4.A  – 2. místo v okresním kole Dějepisné olympiády
Justýna Bouchalová, 4.A  – 3. místo v okresním kole Biologické olympiády; 9. místo v krajském kole Soutěže ve francouzském jazyce
Markéta Vejdová, 5.A  – 4. místo v krajském kole Soutěže v ruském jazyce
Michal Peňáz, 1.C  – 1. místo v okresním kole Soutěže v anglickém jazyce; 3. místo v krajském kole Soutěže v anglickém jazyce
  Eliška Mauerová, 2.C  – 7. místo v krajském kole Soutěže v ruském jazyce (kategorie SŠ II)
   Tamara Vaňousová, 3.C  – 1. místo v krajském kole Soutěže ve španělském jazyce
Petr Knoll, 3.C  – 12. místo v zemském kole Olympiády z latiny
   Radovan Švarc, 8.A  – 1. místo v krajském kole Logické olympiády držitel „české nobelovky“ za 3. místo v Mezinárodní matematické olympiádě v Kapském Městě 1. místo v krajském kole Matematické olympiády (kategorie A); 1. místo v celostátním kole Matematické olympiády (kategorie A); 1. místo v krajském kole Matematické olympiády (kategorie P – programování); 2. místo v národním kole Logické olympiády
   Dominika Hladká, 8.A  – 3. místo v krajském kole Soutěže ve španělském jazyce
   Linda Horáčková, 8.A  – 2. místo v krajském kole Soutěže ve španělském jazyce
Veronika Tomšová, Kristýna Vejdová, Anna Veselá, 5.A  – 3. místo v krajském kole Ekologické olympiády
Tomáš Kupka, Jan Růžička, Jan Verner, 3.A  – Postup do krajského kola Festival vědy a techniky AMAVET
Karolína Slezáková, Linda Vostřáková, 3.A – Postup do krajského kola Festival vědy a techniky AMAVET
Tereza Sűsserová, Lucie Rybková, 3.A  – Postup do krajského kola Festival vědy a techniky AMAVET
Kristýna Bělková, Linda Klimková, 4.A  – Postup do krajského kola Festival vědy a techniky AMAVET
Anna Kvasničková, Michal Olexa, Radka Mikulecká 4.A  – Postup do krajského kola Festival vědy a techniky AMAVET
Filip Sejkora, Jan Šplíchal, Vladimír Skřivánek 4.A  – Postup do krajského kola Festival vědy a techniky AMAVET
Barbora Hermanová, Eliška Glaserová, 7.A; Vojtěch John, 4.A  – 5. místo v krajském kole Dějepisné soutěže gymnázií
Justýna Bouchalová, 4.A  – 3. místo na Mistrovství světa v Kazachstánu v rádiovém orientačním běhu (členka družstva dívek do 19 let)
Veronika Tomšová, 5.A  – Brankářka juniorské reprezentace ČR ve florbale – 3. místo na mistrovství světa Brankářka krajského výběru – 3. místo na mistrovství české republiky krajských výběrů
Míša Stránská, 7.A  – Michaela Stránská, 7.A 3. místo na Mistrovství světa v Itálii v běhu do vrchu (kategorie Juniorky)
Linda Horáčková, 8.A; Anna Veselá, Veronika Tomšová, Barbora Bumbálková, 5.A; Kateřina Jebousková, Lucie Kubíčková, Aneta Čejková, 6.A; Barbora Hermanová, Michaela Stránská, Radka Voclová, 7.A; Michaela Křepelová, Marie Hájková, Natálie Flídrová, 3.C 3.  – místo v krajském kole Atletiky SŠ
Ondřej Unzeitig, Daniel Jaško, 2.A; Vladimír Skřivánek, Daniel Kolář, Jan Kadlec, Šimon Pecháček, Jan Šplíchal, Viktor Pejchal, Filip Sejkora, 4.A  – 1. místo v krajském kole odbíjené
Veronika Koubová, Vendula Vomáčková, 2.A; Natálie Foldynová, Natálie Šumberová, 3.A; Linda Klimková, Kristýna Voleská, Monika Nerudová, 4.A  – 1. místo v krajském kole odbíjené
Martin Duspiva, Marek Broulík, 2.C, Daniel Bubeníček, Dominik Štancl, Martin Kamenický, Vojtěch Typl, Jan Horák, Pavel Horák, Oldřich Ezr, 6.A  – 1. místo v krajském kole basketbalu, kvalifikace do celostátního finále
Lucie Fárníková, 2.C; Zuzana Horáčková, Veronika Tomšová, Anna Machačová, 5.A; Kateřina Jebousková, Helena Koníčková, 6.A; Rozálie Marešová, 7.A  – 1. místo v soutěži Deset dní florbalu v České Třebové
Vojtěch Typl, Pavel Horák, Jan Horák, Tomáš Langer, Oldřich Ezr, 6.A; Patrik Jurco, 3.C; Tadeáš Kopecký, 1.C  – 2. místo v soutěži Deset dní florbalu v České Třebové
Jan Beran, 6.A; Radovan Švarc, Lukáš Kovář, Vojtěch Mikuláš, 8.A; Martin Stříteský, Kateřina Průžková, Jakub Řehák, Jakub Reger, 4.C  – 4. místo v celostátním kole Internetové matematické olympiády