Tým gymnázia se zúčastnil krajského přeboru škol

Ve středu 9.3. se ve Svitavách odehrál krajský přebor škol, a sice v kategorii 1.–5. třída, 6.–9. třída a střední školy. Českotřebovské gymnázium vyslalo do soutěže tým do kategorie středních škol. Náš tým byl složen ze 4 šachistů různé výkonnosti.

První šachovnici hájil Honza Jiroušek. Byl nejvýše nasazený hráč celém turnaje (s ELO 2057). Honza odehrál 5 bodů ze 7. A jak hodnotí svůj a týmový výkon? “Moje osobní výsledky byly podprůměrné. Určitě z důvodu, že jsem nehrál svoje hlavní zahájení a taky jsem se 100% nekoncentroval. Výsledky zbytku týmu za mě dobré.”

Druhou šachovnici hájil Tomáš Nikolinko, kterého není třeba na našich stránkách představovat. Tomášovi se tuto sezónu velmi dařilo za Áčko a uhrál velmi pěkný výsledek. V tomto turnaji uhrál 3.5 bodu ze 7.

Třetí šachovnici obsadil Kája Sixta. Kája, ač má ELO 1027, tak uhrál 3 body ze 7 s průměrem 1316. Což je nadstandardní výsledek.

Na čtvrté šachovnici se objevil Filip Klejch s výkonem 2.5 ze 7 partií.

Celý turnaj vyhrálo Gymnázium K. V. Raise na lepší pomocné hodnocení před Gymnázium Svitavy. Třetí příčku obsadilo Gymnázium Mozartova Pardubice.

Jak hodnotí výsledné umístění Honza Jiroušek? “Za mě se akce povedla. Pan Krušina to měl vše hezky připravené. Náš tým byl s 5. místem spokojený a nejvíc nás hřálo vítězství proti Ústeckému Gymnáziu.”

Jsme rádi, že se českotřebovské gymnázium účastní opět přeboru škol. Kompletní výsledky jsou k dispozici na chess-results