Gymnázium na šachovém turnaji

Ve středu 22. března se školní výběr nejlepších šachistů vypravil na krajské kolo turnaje v šachu do Svitav.

Z našeho gymnázia se zúčastnily tři týmy: Gymnázium Česká Třebová A s šachisty Janem Jirouškem, Tomášem Nikolínkem, Filipem Záleským a Patrikem Markem, druhý tým s názvem Gymnázium Česká Třebová B reprezentovali Adam Nastoupil, Hoang Anh Tú, Karel Sixta a Metoděj Šumbera a poslední tým Gymnázium Česká Třebová C s šachovými atlety Filipem Klejchem, Jonášem Vojtkem, Filipem Doubravou a Lukášem Rybkou. Někteří z nás byli profíci se stovkami odehraných závodních partií, ale pro většinu to byla první zkušenost s turnajem v šachu.

Každý šachista dostal školní tričko, které během turnaje posloužilo nejen jako reprezentace našeho gymnázia, ale také jako dres. Všichni jsme odehráli sedm partií, jež byly časově omezeny na 15 minut. Za tah se přičetlo 5 sekund. Náš tým favoritů Gymnct A se hned od začátku držel na prvních místech, ale po pár prohrách a remízách nakonec skončil na 4. příčce. Tým B měl krásný začátek, avšak poté se utkal s naším týmem A, od kterého dostal těžkou lekci. Někteří by mohli dodat, že dopadli jako sedláci u Chlumce. Tato prohra jim na bodech a sebevědomí nepřidala a nakonec se umístili na 9. místě. Tým C si to užil, po mnoha náročných a napínavých partiích ukořistil 16. příčku z celkových 26 míst. Každý z nás si odvezl znamenité ceny, například žolíkové karty, knihu o šachu ba dokonce chlupatý blok s lamou.

Jako pedagogický doprovod s námi jel pan učitel Tomáš Keprt, avšak neposloužil nám pouze jako pedagog. Málokdo to o něm ví, ale je to šachový velmistr a trenér! Většinu cvičných partií se svými svěřenci zcela záměrně prohrál, aby nám dodal sebedůvěru do dalšího průběhu turnaje.

Jsme rádi, že jsme se takového klání mohli zúčastnit, a již se těšíme na příští ročník.