Florbalové zápasy o postup do kraje

Dne 16. prosince 2022 se uskutečnilo okresní kolo středních škol ve florbalu. Náš tým se postupně utkal s týmy Obchodní akademie Choceň, Gymnázium Ústí nad Orlicí a SZEŠ Lanškroun. Po celý turnaj sváděli všichni hráči vyrovnané zápasy, přestože byl náš tým postižen značnými absencemi.

Naším prvním soupeřem byla Obchodní akademie Choceň. Na první zásah soupeře odpověděl přesnou střelou Petr Minář. Pak jsme ale polevili v koncentraci, a soupeř se tak dostal do dvougólového vedení. Ke konci utkání jsme zase začali hrát, ale už se nám povedlo jen snížit. V poslední minutě proměnil opět Petr Minář trestné střílení. Zápas skončil naší porážkou 2:3.

Druhý zápas nás čekalo vyhrocené derby s Gymnáziem Ústí nad Orlicí. Bohužel jsme opět prospali úvod utkání, když obrana nezachytila přihrávku do velké šance soupeři a soupeřově hráči stačilo trefit prázdnou bránu. Poté se hra vyrovnala, k vidění byl kvalitní florbal s množstvím šancí, ale bez gólu. V 17. minutě bylo však po našem hloupém faulu nařízeno trestné střílení, které soupeř se štěstím proměnil. Druhý inkasovaný gól nás do závěrečných minut motivoval, začali jsme soupeře přehrávat a tlačili se za snížením. To se nám podařilo zásluhou Matěje Kubasy a jeho dorážky z předbrankového prostoru. Náš tlak nadále sílil a 12 sekund před koncem zápasu jsme se dočkali vyrovnání, střelou z levého křídla se prosadil potřetí Petr Minář. Do konce utkání branka nepadla, a tak byl zápas ukončen remízou 2:2.

Do třetího zápasu jsme nastoupili s jasným cílem: vyhrát. Na svého soupeře jsme od začátku vyvíjeli silný tlak a snažili se dát co nejrychleji gól. Zpočátku nám nepřálo štěstí, když jsme trefili čtyřikrát tyčku a neproměnili další tři velké šance. Vedení jsme se paradoxně, ale zcela po zásluze ujali ve vlastním oslabení. Individuální akcí se počtvrté v turnaji prosadil Petr Minář. Místo toho, aby nás vedoucí branka nabudila, tak měla přesně opačný účinek. Sami jsme si komplikovali hru, přehrávali situace a polevili v koncentraci. A tak přišel trest. Tři minuty před koncem soupeř vyrovnal. V reakci na to jsme si vzali oddechový čas s cílem znovu nastartovat náš útok a vstřelit vítězný gól. Naše snaha byla odměněna – 23 sekund před závěrečnou sirénou se (prvním gólem za gymnázium) trefil střelou na bližší tyč Matěj Kovář. Zápas jsme zaslouženě vyhráli 2:1.

Turnaj jsme ukončili se ziskem čtyř bodů na třetím místě. Druzí byli těsně hráči z Gymnázia Ústí nad Orlicí a vítězem se stal tým Obchodní akademie Choceň, kterému tímto gratulujeme k postupu do krajského kola.

Hodnocení turnaje z pohledu Matěje Kubasy: Turnaj v pátek jsem si užil, i když mě mrzelo, že jsme nepostoupili. Jsem si jistý, že kdybychom hráli líp, měli bychom šanci postoupit. Měli jsme ale taky velkou marodku, což nás oslabilo. Celkově ale turnaj hodnotím pozitivně. Nejvíce mě bavil závěr zápasu proti Ústí nad Orlicí.

Sestava: Tomáš Jurco (G), Petr Minář, Jan Sýkora, Matěj Kovář, Matěj Kubasa, Ondřej Hamerník, Daniel Kolář, Vladislav Hruška a Michal Bělka